Sudová potvrdila formu

Česká lyžařka Nikola Sudová potvrdila úspěchy ve Světovém poháru také na mistrovství světa. Na šampionátu ve finské Ruce v sobotu vybojovala v jízdě v boulích stříbrnou medaili, nestačila jen na Američanku Hannah Kearneyovou.
"Je to nádhera. Musela jsem jet na krev, protože jsem věděla, že soupeřky jely skvěle. Soustředila jsem se na skoky a ty naštěstí vyšly," radovala se Sudová.
Druhým místem česká reprezentantka naplnila očekávání, které vzbudila svými výkony ve Světovém poháru. Pětkrát v něm vystoupila na stupně vítězů a celkově skončila čtvrtá. V posledních dvou závodech před šampionátem byla dvakrát třetí. "Věřil jsem, že bednu udělá, ale myslel jsem, že bude třetí, ne druhá. Je to zadostiučinění za mou práci a dřinu Nikoly i celého týmu, který se o ni stará," hodnotil trenér Radek Herot.
Ve včerejší paralelní jízdě v boulích pak přidala Sudová ke stříbru v individuálním závodě páté místo. "Už jsem se na to necítila. Byla jsem utahaná," řekla Sudová po závodě, ve kterém vypadla ve čtvrtfinále s Ruskou Dymčenkovou o desetinu sekundy.
Úspěšně zakončení sezóny ale česká závodnice nechce přeceňovat. "Příští rok to může být úplně jinak. V létě před olympijskou sezónou chci pracovat na nových skocích. Může se stát, že mi nepůjdou dobře, a tím pádem jsem skončila, protože mě přeskočí čtyřicet holek," upozornila. (čtk)
Jízda v boulích - muži: 1. Roberts (USA) 26,90, 2. Moreau (Kan.) 26,83, 3. Beggs-Smith (Austr.) 26,75, ... 28. Horák, 38. Vaculík, 39. Novák, 48, Skoupil (všichni ČR). Ženy: 1. Kearneyová (USA) 26,40 b. 2. N. Sudová (ČR) 26,31, 3. Marblerová (Rak.) 26,31, ... 26. Hofmanová, 27. Š. Sudová (obě ČR). Paralelní jízda v boulích - muži: 1. Dawson (USA), 2. Mustonen (Fin.), 3. Bloom (USA), ... Novák vypadl ve 2. kole, Horák, Vaculík, Skoupil (všichni ČR) vypadli v 1. kole. Ženy: 1. Heilová (Kan.), 2. Traaová (Nor.), 3. Uemuraová (Jap.), 4. Dymčenková (Rus.), 5. N. Sudová (ČR), ... Š. Sudová, Hofmanová (obě ČR) vypadly v 1. kole.
Skikros - muži: 1. Kraus (ČR), 2. Brugge (Švéd.), 3. Grönvold (Nor.), ... 8. Hayer, ... Burda, Šafář (všichni ČR) nepostoupili z kvalifikace.