Liberec zvítězil na Slavii a upevnil si první místo

Hokejisté Slavie nedokázali využít velké šance, které měli v utkání s vedoucím Libercem, a prohráli 1:4. Hosté si pojistili první místo v tabulce, před Českými Budějovicemi mají náskok čtyř bodů. Slavia je devátá.
Slávisté trpí domácím syndromem - zahazují neuvěřitelné množství šancí. "Tento problém nás provázel po celé utkání," zlobil se slávistický asistent Ondřej Weissman. Neschopnost útočníků, podpořená výborným výkonem libereckého náhradního brankáře Filipa Šindeláře, se nakonec ukázala jako zásadní problém.
Hlavně první třetinu hráli domácí dobře, ale co jim to bylo platné, když nedokázali vstřelit gól. Právě úvodní část s bezbrankovým vyústěním ovlivnila další hru. "Po první třetině jsme měli vést o dva góly," řekl slávistický asistent Ondřej Weissman. Liberec později předvedl, čemu se říká efektivita - většinu svých šancí proměnil a vyhrál.
Slavia - Liberec 1:4
Branky a nahrávky: 57. Tomica (Beránek) - 26. Dušek, 40. Zíb (Klimenta), 42. Víšek (Klimenta), 60. Žabka (Čermák). Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 4151. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2. Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Jass, Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka, Drtina - Bednář, Beránek, Tomica - D. Hruška, Rataj, Sup - Červenka, Vondrka, Doležal - L. Havel, Kubeš. Liberec: Šindelář - Jiruš, Moravec, Krstev, Kočí, Žabka, Zíb - Vaic, Podkonický, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - Čermák, Pabiška, S. Procházka - O. Hruška, Pajič, Jech.