Český útočník Robert Lang byl vyhlášen první hvězdou čtvrtečního zápasu zámořské NHL mezi hokejisty Columbusu a Detroitu. Lang přihrál na tři góly a přispěl tak k vítězství Red Wings 7:4. Třetí hvězdou utkání se stal útočník Blue Jackets David Výborný, jenž si připsal gól a asistenci.

Hráči Detroitu, v jehož brance se tentokrát místo Dominika Haška objevil Chris Osgood, měli v polovině zápasu tříbrankový náskok, jenže na vítězství se ještě hodně nadřeli. Domácí hokejisté totiž předvedli parádní obrat a v 46. minutě získali vedení 4:3. Hosté však v posledních deseti minutách třetí třetiny čtyřmi góly strhli výhru na svou stranu.
"Řekli jsme si, že tohle utkání prostě nemůžeme prohrát," popsal kouč Mike Babcock atmosféru na střídačce před závěrečným náporem. "Bylo by jednoduché se na to vykašlat. Jenže hráči zabrali, vyrovnali, a to je zase nastartovalo," dodal Babcock, jehož svěřenci za stavu 3:0 polevili i v minulém utkání s Minnesotou a zachránil je jen skvělý Haškův výkon.

Třemi góly zařídil výhru Detroitu útočník Dan Cleary a oslavil premiérový hattrick v NHL. Na všechny branky, včetně vítězné na 5:4 pět minut před koncem, mu přihrál Lang. "Hrát s Langem je pro mě ohromná příležitost. Pokaždé, když může, se mi snaží přihrát," řekl Cleary.
V povedených výkonech pokračoval Aleš Kotalík. Rodák z Jindřichova Hradce ve čtvrtek zpečetil gólem z trestného střílení v závěrečné minutě utkání výhru Buffala nad Carolinou 4:1 a v posledních pěti zápasech získal dohromady osm bodů za pět branek a tři přihrávky. Na jeden gól Sabres přihrál obránce Jaroslav Špaček.