Místo semifinále o páté místo

Sen hokejové reprezentace do 20 let o medaili ze světového šampionátu ukončili ve čtvrtfinále hráči Švédska. Ti s podporou vlastních diváků potvrdili ambice a zvítězili jasně 5:1. Dnes budou hrát o finále s Ruskem, zatímco český celek se zítra střetne o páté místo s Finskem, které podlehlo 3:6 týmu USA.
Švédové už ve druhé minutě využili nedůslednosti české obrany a dostali se do vedení, o které nepřišli ani v oslabení 3:5, v němž měl největší šanci Frolík. Už při plném počtu hráčů na obou stranách pak neuspěli ani Voráček a Černý. Práci měl ale i brankář Pavelec, jenž byl opět bezmocný až proti střele Sundströma. Sobotka po přihrávce Frolíka stačil v závěru první třetiny v přesilové hře jen snížit na 1:2.
Dva rychlé góly v polovině utkání vzaly českým hráčům hodně nadějí. Přesto se tlačili do útoku, ale jejich snahy končily většinou u výborného Enrotha ve švédské brance.
Ten obstál i při posledním útočném vzepětí českého týmu v úvodu poslední třetiny, kdy neuspěli Frolík se Sobotkou ani vzápětí Řepík. A tak soupeř šest minut před koncem završil své vítězství pátým gólem. Pavelce překonal Johansson, když nejdřív trefil tyč a z dorážky už zamířil přesně. Následné šance českých hráčů už končily jako většina předešlých bez efektu.
Švédsko - Česká republika 5:1
Branky a nahrávky: 2. Isaksson (Omark), 14. Sundström (Bergfors, Pettersson), 30. Omark (Bäckström), 33. Johansson (Berglund), 54. Johansson - 19. Sobotka (Frolík, Kindl). Rozhodčí: Ritchie - Ross (oba USA), Schröter (Něm.). Vyloučení: 11:11. Využití: 0:1. Diváci: 3313. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0.
Česko: Pavelec - Kolarz, Kindl, Bartoň, Vojta, Suchý, Kudělka, Poživil - Svoboda, Sobotka, Frolík - Řepík, Hanzal, Kuchejda - Pospíšil, Káňa, Voráček - Černý, Rákos, Květoň.
O udržení: Švýcarsko - Slovensko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Pořadí ve skupině: 1. Švýcarsko 2 zápasy/6 bodů, 2. Německo 1/3, 3. Slovensko 2/0, 4. Bělorusko 1/0.