Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili na Poháru mistrů evropských zemí ve švédském Varbergu nad ruským Nižegorodcem 9:4 a udržují si naději na postup do semifinále. .

Skupina A:
Tatran Střešovice - Nižegorodec 9:4  (2:1, 3:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 10. Jedlička (Deutsch), 13. Fridrich (Vochozka), 21. Hozman (Von der Pahlen), 35. Hanzlík (Fridrich), 36. Hozman (Růna), 44. Majer (Garčar), 49. Sláma (Majer), 59. Von der Pahlen (Vochozka), 60. Jedlička (Von der Pahlen) - 11. Semjonov (Zavertěv), 31. Bukin (Semjonov), 42. Jerofejev, 51. Beljajevskov (Pudov).
Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.).
Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 Oslabení: 0:1. Diváci: 289.

Desetinásobný český mistr otevřel skóre v polovině první třetiny po trefě kanonýra Jedličky, ale za minutu vyrovnal Semjonov. V 13. minutě vrátil Tatranu vedení v oslabení při Růnově vyloučení Fridrich, který využil výhozu brankáře Vochozky. Po 17 vteřinách druhé třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Hozman. V 31. minutě se sice prosadil v přesilové hře Bukin, ale obránce Hanzlík a znovu Hozman zajistili Tatranu vedení 5:2.

"Dokud nám stačili fyzicky, tak byli nebezpeční, pak jsme zlomili a dali i dost gólů, výsledek to není špatný, ale uvidíme zda to bude stačit na postup," řekl po zápase útočník Milan Fridrich.

Na začátku závěrečné třetiny korigoval stav čtyřicetiletý ruský obr Jerofejev. Majer se Slámou pak definitivně pojistili výhru. Devět minut před koncem snížil ještě Beljajevskov, Střešovice však měly poslední slovo. Švéd Von der Pahlen a Jedlička ještě vylepšili skóre, které může rozhodovat o postupu mezi nejlepší čtyři při případné rovnosti bodů se švýcarským celkem Alligator Malans.

Rozdíl pěti gólů byl však vykoupen také nečekaně vysokým množstvím zranění. V zítřejším utkání s Varbergem budou Tatranu jistě chybět Jakub Majer s těžkým výronem kotníku, David Růna se zlomenou klíční kostí a David Podhráský s nataženými kolenními vazy. Otazník je ještě nad startem Martina Hozmana a Lukáše Horáka. "Ta zranění přišla nešťastně. Jakub Majer špatně došlápl a Lukáš Horák se nešťastně srazil s Davidem Růnou. Při prvním naskočení do zápasu se pak zranil i David Podhráský," říká vedoucí týmu Jiří Šatoplet.

O tom, zda si Pražané stejně jako loni zahrají na EC 2007 semifinále, rozhodnou až zítřejší poslední zápasy, v nichž se Tatran utká s domácím švédským Warbergem a švýcarský Alligator Malans nastoupí ještě předtím proti Nizhegorodetsu. "Rusové hráli velice dobře a dvě třetiny to byl velice těžký zápas. Ve třetí části jsme byli silnější a výsledek 9:4 je pro nás dobrý. V závěrečném zápase s Warbergem musíme uhrát co nejlepší výsledek," řekl útočník Johan Von der Pahlen.

4:4 (1:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Sedláková (Matějková), 35. Nečásková (Svobodová), 45. Bursová (Bartošová), 46. Sedláková (M. Urbanová) - 10. Svendsenová (Stubbenová), 29. Jensenová, 32. Grönbechová (Jörgensenová), 60. Jörgensenová.
Rozhodčí: Polverari, Bengtsson (oba Švéd.), Diváci: 100.
Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1.

Tunet IBK - IKSU 0:11
(0:2, 0:4, 0:5)

Florbalistky Liberce remizovaly ve svém druhém utkání na Poháru mistryň evropských zemí ve švédském Varbergu s Frederikshavnem 4:4 a musí na potvrzení postupu do semifinále čekat. Jistotu jim sebrala vyrovnávací branka dánského celku, kterou vstřelila Stinne Jörgensenová 27 vteřin před koncem.

Českým šampionkám by měla stačit k posunu mezi nejlepší čtyři i poměrně vysoká porážka se švédským klubem IKSU v pátečním závěrečném utkání ve skupině A, či zaváhání dánských mistryň s norským Tunetem. Frederikshavn má před závěrečným duelem kvůli debaklu 0:19 s IKSU v současné chvíli o dvacet branek horší skóre, které může při rovnosti bodů rozhodovat.

Přestože Liberec vstoupil do zápasu lépe, nevyvíjel se pro něj duel později dobře. V 5. minutě otevřela skóre Sedláková, v polovině úvodního dějství však vyrovnala Svendsenová. Severočešky pak nevyužily vyloučení právě Svendsenové a Frederikshavn získal v druhé třetině dvoubrankový náskok. Nejdříve skórovala Jensenová a při trestu Prokophové také Grönbechová.

K obratu zavelela v 36. minutě liberecká kapitánka Nečásková a po pěti minutách závěrečné části se trefily v rozmezí 56 vteřin Bursová a podruhé v utkání Sedláková. V poslední minutě zachovala Dánkám naději na semifinále Jörgensenová.

"Je to škoda. Nehráli jsme dobře, ale dokázali jsme se do zápasu vrátit. Holky, když dodržely taktiku, tak Dánky k ničemu nepustily. Ale góly jsme dostali právě po akcích, na které jsme před zápasem upozorňovali," řekl internetovém serveru florbal.cz trenér Liberce Lukáš Nesměrák. "Mrzí nás hodně, že jsme si nechali utéct vítězství pár sekund před koncem. Naděje na postup je však pořád reálná," dodal.