V závodu v italském Asiagu, který je součástí Tour de Ski, zvítězila Finka Virpi Kuitunenová. Na druhém místě se umístila Norka Marit Björgenová a třetí místo obsadila domácí závodnice Arianna Follisová. Česká reprezentantka nejprve skončila druhá ve čtvrtfinále a v dramatickém finiši obsadila stejnou pozici i v semifinále.

Vítězná Finka Kuitunenová také ukořistila v průběžném pořadí Tour zlatý trikot Norce Kristin Steiraové, jež nepostoupila z kvalifikace a klesla v celkovém pořadí až na čtvrté místo. Neumannová si polepšila na dvanáctou pozici, na Kuitunenovou ztrácí minutu a půl.

Do finále sprintu Světového poháru postoupila Neumannová poprvé od závodu v Lahti před třemi lety, kde skončila šestá. Lépe zajela sprint naposledy v roce 2002 ve Val di Fiemme, kde vyhrála.Neumannová postoupila do finále nečekaně, neboť teprve před pár dny vysadila antibiotika, kterými léčila nachlazení. Po výpadku při klasické desítce v Oberstdorfu se opět dostala do boje o přední místa v celkovém pořadí Tour a tím i o body do Světového poháru. "Tohle jsem opravdu nečekala, konečně jsem si zazávodila," řekl spokojeně Neumannová novinářům po závodě.

Výsledky: 1. Kuitunenová (Fin.) 2:44.2 2. Björgenová (Nor.) +0,4 3. Follisová (Ital.) +0.8 s 4. Norgrenová (Švéd.) +0.9 5. Neumannová (ČR) +1.2 6. Korostelevová (Rus.) +2,6 ...29. Erbenová, 38. Rajdlová (obě ČR)

Pořadí žen Tour de Ski (po 4 ze 6 závodů):
1. Kuitunenová 1:02:21,4, 2. Björgenová -28,3, 3. Majdičová (Slovin.) -34,3, 4. Steiraová (Nor.) -38,7, 5. Saarinenová (Fin.) -47,4, 6. Skofterudová (Nor.) -1:36,4, ...12. Neumannová -1:29,8, 18. Rajdlová -2:01,1, 36. Erbenová (obě ČR) -4:46,2.

Kožíškovi došly ve finále síly

V mužském finále hájil poprvé v kariéře české barvy Dušan Kožíšek, který však již v poslední jízdě na soupeře nestačil a skončil šestý. Zvítězil Nor Tor Arne Hetland, před Švédem Tobiasem Fredriksonem a dalším Norem Petterem Northugem,.

Start Kožíškovi podobně jako v předchozích čtvrtfinálové a semifinálové jízdě vyšel, ale postupně se ve finále přes něj soupeři přehnali. Ve druhém kole bylo patrné, že Kožíškovi síly nestačí a do cíle doběhl šestý s poměrně velkým odstupem.

Každopádně je pro něj šesté místo největším úspěchem, když doposud bylo jeho sprinterským maximem 8. místo z Nového Města na Moravě v roce 2004. "Cesta sem trvala tři hodiny," postěžoval si, ale výsledek ho potěšil. "Jsem rád, že se to počítá i do Světového poháru v hodnocení sprintu," vypíchl další pozitivum.

Výsledky: 1. Hetland (Nor.) 2:27.3 2. Fredriksson (Švéd.) +0.1 3. Northug (Nor.) +0.6 4. Krezelok (Pol.) +1.5 5. Hellner (Švéd.) +3.0 6. Kožíšek (ČR) +9.0 ...22. Razým, 46. Šperl, 66. Magál (všichni ČR)

Pořadí mužů Tour de Ski (po 4 ze 6 závodů):
1. Angerer (Něm.) 1:34:36,0, 2. Östensen (Nor.) -27,3, 3. Dementěv (Rus.) -31,1, 4. Northug -31,5, 5. Göring (Něm.) -46,9, 6. Pankratov (Rus.) -1:00,6, ...27. Magál -2:24,1, 40. Šperl -3:47,5, 47. Kožíšek -5:01,7, 62. Razým -8:34,0.