Potřetí za sebou dokázali hokejoví junioři Kanady zvítězit na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. V pátečním finále ve švédském Leksandu zopakovali scénář z předešlých dvou let z amerického Grand Forks a Vancouveru a zdolali v boji o zlato Rusko. Výhře 4:2 dali základní v úvodním dějství, které vyhráli svěřenci trenéra Craiga Hartsburga 3:0.

Kanaďanův skvěle vyšla úvodní třetina a sborná už po první dvacetiminutovce tušila, že ani napotřetí proti stejnému soupeři ve finále neuspěje. V 9. minutě sice ještě nevyužil šanci Gagner, ale v 16. minutě už O'Marrovi přihrávku zužitkoval Cogliano a otevřel skóre. Potom se nadvakrát prosadil v přesilové hře při Anisinově vyloučení Little a následně využil Valentěnkova trestu Toews. Kanaďané tak skórovali třikrát během 147 sekund.

V 22. minutě pomohl po Kirjuchinově střele už překonanému Priceovi Russell. Za čtyři minutě promarnil na druhé straně šanci Toews, ale vzápětí připravil čtvrtou branku pro Marchanda. Po polovině utkání snížil Valentěnko a další naději vykřesal Rusům 36 sekund před koncem druhé třetiny Čurilov. Obrovskou možnost měl v 44. minutě Krysanov, který jel v oslabení tří proti pěti sám na kanadského gólmana, ale úspěšnější byl nejužitečnější hráč turnaje. Price potvrzoval oprávněnost svého ocenění až do konce zápasu a Kanaďané si výhru v klidu pohlídali.

Výsledek - finále:
Rusko - Kanada 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 32. Valentěnko, 40. Čurilov (Loginov) - 16. Cogliano (O'Marra, Pyatt), 18. Little (Letang), 19. Toews (Downie, Franson), 26. Marchand (Toews). Rozhodčí: Kurmann (ŠVýc.) - Novák (SR), Ulriksson (Švéd.). Vyloučení: 8:11, navíc Little (Kan.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5223.

Rusko: Varlamov - Rjasenskij, Buravčikov, Valentěnko, Loginov, Zubarev, Anikejenko, Vojnov, Alexandrov - Bumagin, Krysanov, Čerepanov - Kirjuchin, Čurilov, Zubov - Vasjunov, Anisimov, Makarov - Musatov, Kučerjavenko, Glovackij. Trenér: Jevgenij Popichyn.
Kanada: Price - M. Staal, Parent, Bourdon, Letang, Alzner, Russell, Franson - Marchand, Toews, Downie - Pyatt, Cogliano, O´Marra - Helm, Cliche, Bertram - Neal, Little, Gagner - McArdle. Trenér: Craig Hartsburg.

Končené pořadí MSJ: 1. Kanada, 2. Rusko, 3. USA, 4. Švédsko, 5. Česká republika, 6. Finsko, 7. Švýcarsko, 8. Slovensko, 9. Německo - sestup, 10. Bělorusko - sestup.