Výsledek: O 3. místo:
FBC Liberec - Lappeenranta 2:7 (0:1, 2:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 23. Němečková (Bartošová), 40. Bursová (Bartošová) - 7. Suoreijusová, 24. Kokkoová, 26. Kovanenová (Ukkonenová), 48. Suoreijusová (Keskinenová), 50. Suoreijusová (Ansiová), 55. Kovanenová (Ukkonenová), 56. Ristimäkiová (Mäkeläová).
Rozhodčí: Andersson, Fahlander (oba Švéd.).
Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 100.
Florbalistky Crazy Girls Liberec skončily na Poháru mistryň evropských zemí (EC Cup) ve švédském Varbergu čtvrté, když v duelu o bronz podlehly favorizované Lappeenrantě 2:7.

Liberec sice prohrával od 7. minutě po první trefě Suoreijusové, ale na začátku druhé třetiny vyrovnala Němečková. Finky pak získaly během 98 sekund dvoubrankový náskok díky gólů Kokkoové a Kovanenové. Šestinásobným českým mistryním vykřesala naději 43 sekund před koncem druhého dějství Bursová.

V poslední dvacetiminutovce prokázala Lappeenranta svou sílu. V 48. minutě jí zajistila opět dvougólový náskok Suoreijusová, která za dvě minuty skórovala i potřetí v utkání. Kovanenová s Ristimäkiovou vítězství ještě zvýraznily.

Finále nakonec lépe vyšlo Švýcarkám

Finále:
IKSU - UHC Dietlikon 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. E. Rhöösová (Eiremová), 21. Olssonová (Lindkvistová), 48. Lindkvistová (M. Magnussonová) - 9. Bernerová (Schäferová), 30. Översveenová (Schäferová), 32. Heusserová (Andereggová), 44. Översveenová (Bernerová).
Rozhodčí: A. Bienkowski, R. Bienkowski (Pol.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 830.

Do finálové bitvy vstoupil lépe celek IKSU z Umey a už po 63 sekundách otevřela skóre Elin Rhöösová. V deváté minutě odpověděla Bernerová, ale Švédky opět dobře zahájily druhé dějství a po 57 sekundách využila přesilovou hru Olssonová. Dietlikon pak nasadil k rozhodujícímu trháku. V polovině utkání Švédka Översveenová a Heusserová otočily stav. V 44. minutě znovu Översveenová zvýšila, a přestože se IKSU díky Lindkvistové dočkalo už za čtyři minuty snížení, švýcarské šampionky si triumf nenechaly vzít.

Konečné pořadí EC 2007 - ženy: 1. UHC Dieltikon, 2. IKSU, 3. Lappeenranta, 4. FBC Liberec, 5. Rubene/Rants, 6. Frederikshavn Bulldogs, 7. Nižnij Novgorod, 8. Tunet IBK.

Střešovice dělilo od úspěchu na 28 vteřin v prvním duelu

Florbalisté Tatranu Střešovice si nakonec ze švédského Varbergu odváží konečné páté místo. Od úspěchu v podobě postupu do finále dělilo desetinásobného českého šampiona 28 sekund v úvodním duelu proti švýcarskému celku UHC Alligator Malans. V té době totiž Pražané definitivně ztratili dříve tříbrankový náskok a později o skóre zůstali za třetím týmem švýcarské ligy před branami bojů o medaile. Nenavázali tak na historicky nejlepší čtvrtá místa z let 1994, 1999 a z loňska v Ostravě.

Výsledky: O 5. místo:
Tatran Střešovice - Greaker 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)
Branky a nahrávky:
4. Fridrich (Von der Pahlen), 16. Horák (Hanzlík), 31. Fridrich (Hanzlík), 33. Jedlička (Sláma), 39. Horák (Hanzlík), 52. Jedlička, 54. Garčar (Von der Pahlen) - 22. Isnes (Palmgren), 26. Fauskanger (Spernes), 50. Kristoffersen (Skau), 52. Jansson (Fauskanger).
Rozhodčí: Bengtsson, Polverari (oba Švéd.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 100.
"Páté místo je realita. Škoda těch třiceti vteřin, kdy jsme přišli o postup. Čekal by nás pak nejspíš boj o třetí a čtvrté místo," řekl v rozhovoru trenér Tatranu Petr Ďarmek. Při síle domácího Warbergu bylo jasné, že mezi českým a švýcarským mistrem rozhodne, kdo větším rozdílem porazí ruský Nižegorodec. To se povedlo hráčům Malans.

"Hráli jsme pak na sedm statečných," komentoval Ďarmek zbývající duely s favorizovaným Warbergem a utkání o páté místo s norským Greakerem. I tak Pražané se Švédy drželi dlouho krok - ještě v 32. minutě vedli 2:1 a definitivní zlom při porážce 3:10 přišel až v závěru druhého dějství. "Na to, že jsme nastoupili s hráči, kteří nemají tolik zkušeností, jsme odehráli, co se dalo. Pro příští sezonu musíme mít širší kádr," řekl trenér.

Střešovičtí i přes potíže se sestavou v duelu o pátou pozici zdolali Greaker 7:4. "S Nory se tradičně přetahujeme o páté místo. Zápas jsme zvládli. Jsem na mužstvo hrdý, jaký turnaj jsme při takových problémech odehráli," uvedl Ďarmek. Tatran se nyní může soustředit na extraligu a boj o další triumf. "Pro hráče jsou to z Poháru mistrů dobré zkušenosti. Teď budeme všechno směřovat k play off, na které se dokážeme vždycky motivovat," dodal trenér Střešovic.

Vítězstvím na prosincovém Poháru ČFbU si Tatran zajistil účast v kvalifikaci na Evropský pohár, novou podobu PMEZ. Z něj je však cesta na finálový turnaj v roce 2008 ve Finsku těžká, protože v ní budou týmy ze Švédska, Finska a Švýcarska. Přímý postup si zajistí nový český mistr. Účast bude mít zajištěnu obhájce pohárového triumfu a dále čtyři nejlepší země podle výsledků z posledních tří let. O zbývající dvě místa se bude týmy z méně úspěšných zemí také kvalifikaci.

Vítězství vybojoval AIK Stockholm

Výsledky finále:
Warbergs IC - AIK Stockholm 5:6 (1:0, 2:2, 2:4)

Branky a nahrávky: 6. Danielsson (Eskelinen), 31. Holmer, 39. Andersson (Svensson), 51. Danielsson (Larsson), 60. Eriksson (Eskelinen) - 21. Carlsson (Jihde), 23. Jihde (Vesterlund), 43. Fischerström (Lundqvist), 47. Edgren (Kranberg), 49. Carlsson (M. Karlsson), 58. Jihde (M. Karlsson). Rozhodčí: Hofgaard-Jorstad, Zouhar (oba Nor.).
Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 2090.
Poprvé v historii Pohár mistrů evropských zemí získali florbalisté AIK Stockholm, když ve švédském finále porazili obhájce trofeje a pořádající celek Warbergs IC-85 6:5. Vítěznou branku úřadujícího mistra země Tří korunek vstřelila jedna z největších hvězd světového florbalu Niklas Jihde, autor dvou gólů a jedné asistence.

Boj o triumf přinesl dramatickou bitvu, na jejímž konci byl smutnější domácí trojnásobný vítěz PMEZ. Warberg ale vstoupil do utkání lépe a v 6. minutě mu získal vedení Danielsson. Pak sice otočili stav v druhém dějství Carlsson s Jihdem, ale Holmer s Anderssonem se do konce třetiny postarali o další obrat. První desetiminutovka závěrečné třetiny patřila AIK, které třemi góly získalo rozhodující náskok. Na Danielssonovo snížení reagoval v 58. minutě Jihde a Warberg pak už jen 54 sekund před koncem snížil.

Výsledky: O 3. místo:
Alligator Malans - Espoon Oilers 4:9 (0:4, 3:2, 1:3)
Branky: 22. a 30.
Capatt, 28. Gerber, 42. Väänänen - 20., 33. a 46. Tiitu, 15. a 20. Bollström, 12. Halko, 36. Rännäli, 52. Hintikka, 58. Kirjonen.
Třetí místo obsadil finský Espoon Oilers, který v souboji o bronz zvítězil nad švýcarským celkem UHC Alligator Malans vysoko 9:4. Finové vyhráli úvodní část 4:0, ale hráči Malans odpověděli třemi góly v první polovině druhé třetiny. Rozhodující náskok získali pro Oilers ještě v druhém dějství Tiitu a Rännäli a v závěrečné dvacetiminutovce Espoon ještě zvýraznil výhru.

Konečné pořadí EC 2007 - muži: 1. AIK Stockholm, 2. Warberg IC-85, 3. Espoon Oilers, 4. UHC Alligator Malans, 5. Tatran Střešovice, 6. Greaker, 7. Latvijas Avize, 8. Nižegorodec.