Vládce hokejové extraligy proplouvá sezónou nadále bez porážky. V 10. kole Slavia zvítězila v Třinci 4:1, když soupeře vyřídila čtyřmi góly ve druhé třetině. Dvěma brankami Pražanům pomohl Michal Sup, gólmana Petra Fraňka připravil o čisté konto pouhých jedenáct sekund před koncem v přesilovce pěti proti třem Jan Peterek.
"Sérii bez porážky vůbec neřešíme a hráče tím nesvazujeme. Soupeři na nás už zkoušejí kdeco, ale jdeme zápas od zápasu a zatím nám přeje i štěstí. Tentokrát bylo hlavně důležité, že jsme v první třetině přečkali nápor domácích a čtyřminutové oslabení. Naopak potom jsme proměnili šance, které jsme si připravili. Za stavu 4:0 už jsme si výsledek pohlídali," hodnotil hostující asistent trenéra Jan Kalous.
Současnou formu hostujícího celku ocenil i domácí trenér Jan Neliba. "Proti Slavii je momentálně velmi těžké uspět. Tím spíše, když jsme nedali první gól. Navíc jsme hned na začátku druhé části inkasovali, po druhém gólu jsme zpanikařili a hosté odskočili na 0:4."
Na posledním místě tabulky zůstává Vsetín, který nestačil v domácím prostředí na Vítkovice. Valašský celek tak zůstává jediným extraligovým týmem, který v této sezóně dosud nepoznal radost z výhry. (čtk)

Páteční 9. kolo: Zlín - Vsetín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Vítkovice - Litvínov 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0), Plzeň - Třinec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1), Znojmo - Sparta 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) České Budějovice - Karlovy Vary 0:0 po prodl., Slavia - Liberec 2:2 po prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0). Sobotní dohrávka: Kladno - Pardubice 0:3 Branky a nahrávky: 17. Blažek (M. Hlinka), 37. Mrázek (Blažek, Čáslava), 41. Mrázek (M. Hlinka). Rozhodčí: Husička - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2. Diváci: 2549. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:1.
Třinec - Slavia 1:4
Branky a nahrávky: 60. Peterek (Kudrna) - 22. Sup (Bednář), 27. Bednář (L. Havel), 31. Sup (Divíšek, Žižka), 40. J. Novák (Divíšek). Rozhodčí: Reiber (Švýc.) - Pešek, Šatava. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 3822. Třetiny: 0:0, 0:4, 1:0.
Litvínov - České Budějovice 1:3
Branky a nahrávky: 22. Prorok (Trávníček, Poživil) - 27. Brabenec (M. Hudec) 42. Brabenec (M. Hudec, Gřegořek), 59. Šimánek (Sailer). Rozhodčí: Homola - Čížek, Padevět. Vyloučení: 2:3, navíc Trávníček (Litvínov) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2515. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2.
Kladno - Znojmo 0:0
Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Diváci: 2863.
Vsetín - Vítkovice 2:4
Branky a nahrávky: 28. Květoň, 59. Stantien (Tomík) - 12. Hubáček (Šimíček, S. Hudec), 24. Šimíček (Hubáček), 56. Krenželok (Burger, J. Štefanka), 60. Irgl (Šimíček, Kuboš). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6, navíc Bauer 10 min., Ivan (oba Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2810. Třinec: 0:1, 1:1, 1:2.
Pardubice - Plzeň 2:3
Branky a nahrávky: 47. Blažek (Mrázek), 49. Rolínek (Čaloun, Havíř) - 6. Důras (Vorel, M. Straka), 37. Andrašovský (D. Moravec), 54. Kracík (Důras). Rozhodčí: Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6, navíc Lubina (Pardubice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8394. Třetiny: 0:1, 0:1, 2:1.
Sparta - Zlín 4:1
Branky a nahrávky: 39. Sivek (Kratěna), 40. Chabada, 53. a 59. Ton - 20. Mokrejš (Záhorovský). Rozhodčí: Smeták - Čech, Chytil. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:0.
Liberec - Karlovy Vary 0:0
Rozhodčí: Hradil - Škach, Machálek.