Enge třetí v A1 Grand Prix v Sepangu

Tomáš Enge v pátém pokračování automobilové série A1 Grand Prix obsadil v hlavním závodě třetí místo. Postaral se tak o nejlepší výsledek České republiky v tomto novém šampionátu. Už počtvrté za sebou slavila triumf Francie, která suverénně vévodí celkové klasifikaci. Český tým se s 16 body posunul na dvanácté místo průběžného pořadí.
Enge měl smůlu ve sprintu, kde skončil po problémech až šestnáctý. Zklamání si ale vynahradil v hlavním závodu, v němž se probojoval ze šestnácté startovní pozice až na stupně vítězů. "Dokázali jsme, že naše rychlost na starších pneumatikách nebyla náhodná a cítím, že jsem v závěru závodu byl po dvou prvních jezdcích nejrychlejší," uvedl na své internetové stránce český závodník.
Po závodě přesto litoval nepovedeného startu. "Musel jsem trochu ubrat, abych se vyhnul stojícímu Piquetovi, ale pořád jsem jel na slušné pozici a bojoval o body. Tým dobře načasoval zastávku, při které jsme získali několik míst, ačkoliv i my jsme měli menší problémy se zadními koly, ale ne tak velké jako někteří jiní," uvedl. V dalším průběhu Enge dokázal předjet Itala Toccacela, v závěru ale nestačil na vítěze kvalifikace Janiho. "Ze stupňů vítězů mám velkou radost. Jsem si jistý, že pokud vyladíme vůz i na nových pneumatikách, dočkáme se dalších," uvedl Enge. Příležitost bude mít v Dubaji, kde seriál pokračuje 11. prosince. (čtk)

Hlavní závod: 1. Premat 1:00:06,495, 2. Jani -4,556, 3. Enge -15,689. Sprint: 1. Premat (Fr.) 29:21,541 min., 2. Jani (Švýc.) -1,231, 3. Kerr (Brit.) -5,065, ...16. Enge (ČR) -30,010. Průběžné pořadí po 5 z 12 závodů: 1. Francie 92 b., 2. Švýcarsko 65, 3. Brazílie 60, ...12. ČR 16.