Hokejová extraliga má za sebou tři čtvrtiny základní části soutěže. Tahákem 39. kola bylo pražské derby, v němž Slavia popáté za sebou zvítězila a v Sazka Areně jej sledovala rekordní návštěva ročníku - 11 960 diváků. "Měli jsme o krapíček víc šancí, hlavně v první třetině, škoda, že jsme je nedokázali využít," řekl slávistický asistent Ondřej Weismann. A kouč Sparty František Výborný dodal: "Rozhodl úvod druhé třetiny, kdy nás Slavia trochu přitlačila a dala dva góly."
Mistr z Pardubic už opět straší soupeře. Ve Zlíně vedl v desáté minutě už 3:0 a později přidal další dva góly. "Za deset minut bylo po zápase, soupeř nás předčil ve všem," řekl zlínský asistent Jaroslav Stuchlík. (KVA)
Slavia - Sparta 4:2
Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Duda), 32. Tomica (Beránek), 36. Sup (Duda, Vlasák), 55. Dlouhý (Sobotka, Graňák) - 12. Štrba (Tabaček), 53. Jan Hanzlík (Ton, Štrba). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 8:6. Bez využití. Diváci: 11 960. Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.
Zlín - Pardubice 0:5
Branky a nahrávky: 1. Rolínek (Lašák), 4. Koukal (Kántor, Mrázek), 6. P. Sýkora (Mikeska, M. Hlinka), 10. M. Hlinka (P. Sýkora), 26. Snopek (Blažek, Rolínek). Rozhodčí: Rejthar. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 4325. Třetiny: 0:4, 0:1, 0:0.
České Budějovice - Znojmo 3:3
Branky a nahrávky: 9. M. Hudec (Posmyk, Gřegořek), 25. Kutlák (Sailer, Hübl), 28. M. Hudec (Posmyk, Gřegořek) - 7. Pucher (Uram), 47. Uram (Pucher), 53. Ludvík. Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 3635. Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2 - 0:0.
Liberec - Vsetín 3:0
Branka a nahrávky: 5. Richter (Rataj, Vampola), 24. Jiří Hanzlík (Podkonický, Šachl), 31. Hlavačka (Šachl). Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. Diváci: 4650. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0.
Plzeň - Kladno 7:2
Branky a nahrávky: 2. D. Moravec (Kracík, A. Padělek), 7. Zelenka (D. Moravec), 12. Pulpán (Matějovský), 23. Šindel (Adamský, Nedoma), 26. A. Padělek (Kracík, Matějovský), 33. Tvrdoň (Důras, Pulpán), 38. Matějovský (Kracík, Pulpán) - 44. Patera (Zeman), 44. Bílek (Špelda). Rozhodčí: Blecha. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4557. Třetiny: 3:0, 4:0, 0:2.
Vítkovice - Třinec 2:3
Branky a nahrávky: 17. S. Hudec (Burger, J. Štefanka), 19. Hulva (Tomášek) - 16. Polanský (Janků), 19. Lipina (Paroulek, Výtisk), 53. J. Kudrna (Skořepa, Fabuš). Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 13:12. Využití: 0:1. Diváci: 4822. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:1.
Karlovy Vary - Litvínov 3:1
Branky a nahrávky: 22. Hurtaj (Petr Kumstát), 52. Němec (Skuhravý, Selingr), 60. Dobroň - 27. Reichel (Prorok). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 2800. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0.