Na špici hokejové extraligy se po 43. kole opět lépe dýchá hráčům Slavie, kteří po boji zvítězili v Plzni, zatímco druhý Liberec prohrál ve Zlíně. Pražané tak mají na prvním místě šestibodový náskok.
Plzeňský kouč Marek Sýkora konstatoval: "Říká se, že dobré mužstvo neprohraje dvakrát za sebou, a Slavia to dnes ukázala. My jsme jí k výhře pomohli špatnou hrou ve druhé třetině a to takovému mužstvu k výhře stačí." Slávistický asistent Jiří Kalous přiznal problémy: "Bylo to hodně náročné, po hrubých chybách v první třetině jsme druhou odehráli dobře, i když nám ke gólům pomohlo i štěstí. Ve třetí třetině rozhodly přesilovky, které domácí v úvodní desetiminutovce nevyužili."
Zlínský asistent Jaroslav Stuchlík byl spokojený: "Nakonec jsme byli šťastnější. Bylo to vydřené vítězství."
Na posledním místě v osmičce, které po 52. kole, jež zakončí základní část soutěže, určí soupeře pro play-off, zůstává Sparta, jež deklasovala poslední Vsetín 6:0. Na devátý Třinec má náskok dvou bodů. Ten porazil Litvínov 5:3 a hosté tak už téměř ztratili šanci na play-off. (KVA, čtk)
Plzeň - Slavia 3:4
Branky a nahrávky: 16. A. Padělek (Trnka, Matějovský), 20. Zelenka (D. Moravec, Trnka), 45. Cartelli (D. Moravec) - 26. Tomica (Beránek, Duda), 31. Beránek, 35. Graňák (Sup), 42. Sup (Divíšek). Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5480. Třetiny: 2:0, 0:3, 1:1.
Pardubice - Č. Budějovice 4:5 v prodl.
Branky a nahrávky: 12. Razingar (Čaloun), 17. Čaloun (Mikeska, Snopek), 47. Rolínek (M. Hlinka, Čaloun), 51. Sýkora (Čaloun, Snopek) - 2. Hübl (Sailer), 14. Posmyk (M. Hudec, Brabenec), 29. Hřebejk (Gřegořek, Sailer), 58. M. Hudec (Brabenec, Gřegořek), 62. Posmyk. Rozhodčí: Šindler. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:3. Diváci: 8423. Třetiny:2:2, 0:1, 2:1 - 0:1.
Sparta - Vsetín 6:0
Branky a nahrávky: 14. Marek (Štrba), 19. Netík (O. Kratěna, J. Straka), 24. J. Straka (O. Kratěna, Toman), 30. Toman (O. Kratěna, Netík), 38. Štrba (Ptáček, Toman), 57. Marek. Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4136. Třetiny: 2:0, 3:0, 1:0.
Kladno - Karlovy Vary 3:0
Branky a nahrávky: 22. Ševc (Kalla, Martin Procházka), 43. Kalla (Kuchler, L. Procházka), 46. Tlustý (Zeman, Špelda). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 8:9, navíc Dobroň, Skuhravý (oba Karlovy Vary) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2129. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0
Zlín - Liberec 2:1
Branky a nahrávky: 12. Okál (Král), 54. Král (Hamrlík) - 18. Vaic (Podkonický, Vampola). Rozhodčí: Homola. Vyloučení: 10:12, navíc Hanzlík, Čermák (oba Liberec) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4160. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:0.
Znojmo - Vítkovice 2:2
Branky a nahrávky: 37. Ondřej (Uram, Pucher), 58. Uram (Beroun) - 4. Burger (J. Štefanka, Krenželok), 14. Šimíček (S. Hudec, Hubáček). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3200. Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0.
Třinec - Litvínov 5:3
Branky a nahrávky: 1. Hunkes (Peterek), 22. Paroulek (Výtisk) 37. Tomas (Janků, Polanský), 51. Tomas (Polanský), 55. Chmelíř (Kroupa, Janků) - 36. Bednařík (Benda, Trávníček), 52. Gombár (Gýna), 60. Gombár (Sklenička, Skuhrovec). Rozhodčí: Jebavý. Vyloučení: 4:9, navíc Kudrna (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2301. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:2.