Auditovaný zisk před zdaněním tuzemské developerské firmy Central Group se v roce 2008 zvýšil o zhruba 20 procent na 768 milionů korun. Hrubý zisk dceřiných společností, které patří do holdingu Central Group, pak v úhrnu činí dalších cca 40 milionů korun.

"Na nejbližší valné hromadě bude předložen návrh navýšení základního kapitálu z aktuálních 1,9 miliardy korun na 2,5 miliardy korun," uvedl výkonný ředitel společnosti Aleš Novotný.

Firma přitom základní jmění navýšila už začátkem letošního roku. Tehdy k ní připutovaly peníze od švýcarské investiční společnosti Global Property Capital. Smlouvu o vstupu investorské firmy s ní Central Group uzavřela loni.

Kromě provozních úvěrů, které se dle údajů společnosti aktuálně pohybují v řádu několika desítek milionů korun, nevyužívá holding v současnosti žádné bankovní financování.

Central Group byla založena v roce 1994. Jejím většinovým vlastníkem je Dušan Kunovský. Mezi její současné největší projekty patří například pražský Zličín, kde chce v několika etapách postavit kolem 1400 bytů. Celkem firma působí ve 27 pozemkových lokalitách.