Haly v Praze, Ostravě a Karlových Varech v dubnu uzavřou ledovou sezonu tím nejlepším z olympijského krasobruslení. Fenomenální Rus Jevgenij Pljuščenko do České republiky přiveze originální show Ice Olympic Tour, kterou dnes v metropoli představil. "Budou tu hvězdy světového krasobruslení, chci aby přijeli všichni medailisté z Vancouveru," nastínil Pljuščenko, jenž je pochopitelně titulní tváří programu.

Ze světové elity už má nyní slíbenou účast od Stéphana Lambiela či od Aljony Savčenkové. "A Češi? Záleží na tom, jak dopadnou na olympiádě, jakých dosáhnou výsledků," potvrdil ruský krasobruslař, že chce do hokejových arén přivést opravdu jen úzkou špičku. Jestli v ní budou i Tomáš Verner a Michal Březina se uvidí po olympijských hrách.

Pljuščenko pro svou novou tour chystá speciální vystoupení se Švýcarem Lambielem. "Asi nacvičíme novou show, ale i všichni ostatní ukáží jen svá nejlepší čísla," dodal sedmadvacetiletý Pljuščenko. "Celá show bude speciální už jen účastí těch nejlepších."

Pljuščenko si hýčká české publikum, do Prahy přijede už poněkolikáté. "Ještě jednou chci místním divákům poděkovat, jak mě přijali po průšvihu, kdy jsem sice do Prahy přijel, ale nevystoupil jsem. Pak to bylo padesát na padesát, ale lidi přišli, byl plný dům. Líbí se mi tady, vždycky to je výzva," uvedl rodák ze Solněčného na Dálném východě. "Praha je jedním z mých oblíbených měst."

Pljuščenko na tiskové konferenci zmínil i Karlovy Vary, známé početnou ruskou komunitou. "Mám tam hodně přátel a určitě jich dost přijde do hlediště. Tam to bude tak sedmdesát procent Rusů a třicet procent místních," usmál se Pljuščenko.

Vstupenky na Ice Olympic Tour jsou v předprodeji v síti TicketPortal a jejich ceny začínají na 490 korunách.

Podívejte se na Pljuščenkovu slavnou show Sex Bomb