Policie obvinila výkonného ředitele společnosti Central Group Aleše Novotného z daňového úniku ve výši stovek milionů korun. Informovala o tom televize Nova s tím, že Okresní soud v Plzni poslal manažera do vazby. Policisté začali v souvislosti s případem stíhat za daňové úniky i další tři muže, ti však zůstávají na svobodě.

"To obvinění je zásadně z krácení daně. Řádově se jedná o 100 až 200 milionů korun," řekl televizi Novotného advokát Lukáš Trojan. Podle prohlášení Veroniky Ježkové ze společnosti Central Group se policejní vyšetřování týká proplácení faktur za marketingovou činnost.

Novotného zadržení v pátek pozdě odpoledne a vyslýchání o víkendu označila Ježková za nestandardní a neadekvátní. Právníci společnosti podle ní již proti postupu policie podali stížnost.

Za vyšetřováním je konkurence, bránila se firma

Policie vyšetřuje údajné daňové úniky Central Group přes rok. Loni v listopadu policie provedla v kancelářích Central Group razii a zabavila účetnictví firmy. Vedení společnosti tehdy tvrdilo, že za vyšetřováním firmy stojí konkurenční boj.

Nyní předseda představenstva Dušan Kunovský skrze Ježkovou uvedl, že o tomto tvrzení má Central Group důkazy.

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek se dnes k případu odmítl vyjadřovat. V únoru řekl, že v kauze "byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daní."

Central Group je jedním z lídrů na tuzemském rezidenčním trhu. Majitelem 90 procent akcií je zakladatel společnosti a předseda představenstva Kunovský.

V roce 2008 prodal za jednu miliardu korun desetiprocentní podíl ve firmě neznámé švýcarské finanční společnosti Global Property Capital. Central Group uvedla, že vyšetřování Novotného se nijak nedotkne klientů ani dodavatelů společnosti.