reklama
reklama
1. 10. 2011 | poslední aktualizace: 17. 11. 2011  02:19
Fotogalerie: Glen Hansard zpíval v Praze,

Držitel Oscara Glen Hansard měl sólový koncert v Praze, divadlo Archa zpívalo s ním

Glen Hansard se vrátil do Evropy po skončení série amerických koncertů s Eddiem Vedderem z kapely Pearl Jam, jemuž hostoval na poslední sólové desce a s nímž opakovaně jako přídavek odzpíval oscarový hit Falling Slowly.
Čtěte více o: Hansard Glen | divadlo Archa
Glen Hansard přijel do Prahy v rámci svého evropského turné, které zahrnuje dvanáct koncertů v deseti zemích
Glen Hansard přijel do Prahy v rámci svého evropského turné, které zahrnuje dvanáct koncertů v deseti zemích
foto: HN - Lukáš Bíba

Na sólovém koncertě vystoupil v pátek večer v pražském Divadle Archa irský písničkář Glen Hansard. Spolu s Markétou Irglovou získal v roce 2008 Oscara za nejlepší filmovou píseň - baladu Falling Slowly z nízkorozpočtového irského snímku Once režiséra Johna Carneyho.

Speciálním hostem večera byl folkový zpěvák Mark Geary - další Dubliňan s kytarou, usazený v New Yorku. Natěšené publikum mu uznale zatleskalo a půl hodiny před 22. hodinou konečně přivítalo Hansarda. Zahrál skladby z repertoáru své kapely The Frames, z alba Swell Season i řadu nových písní z posledních dvou let.

reklama

Hansard přijel do Prahy v rámci svého evropského turné, které zahrnuje tucet koncertů v deseti zemích. Podle kritiků má tento muzikant osobitý pěvecký projev, jímž umí pohladit i ohlušit, což předvedl svým expresivním výkonem i v pátek. Doprovázel se rovněž na svou děravou akustickou kytaru a zahrál i na klavír. Publikum, které bavil svými vtipnými historkami, si s ním zazpívalo.

Glen Hansard se vrátil do Evropy po skončení série amerických koncertů s Eddiem Vedderem z kapely Pearl Jam, jemuž hostoval na poslední sólové desce a s nímž opakovaně jako přídavek odzpíval tvrdými rockery často opovrhovaný oscarový hit Falling Slowly.

Podle dostupných informací by tato spolupráce měla pokračovat. Hansard má být hostem na speciálním turné Pearl Jam k dvacetiletému výročí existence, mluví se i o účasti Eddiho Veddera na novém Hansardově albu.

Zatímco Hansardova několikaletá hudební partnerka Markéta Irglová vydává své sólové album Anar už 11. října a koncem měsíce s ním přijede v rámci evropského turné do Prahy, Glen Hansard na tom svém, vůbec prvním v dvacetileté hudební kariéře, pracuje v New Yorku, kam se přesunul z rodného Dublinu.

O tom, že odchod za moře Irové svému trubadúrovi nezazlívají, svědčí fakt, že vstupenky na jeho samostatný koncert na tradičním říjnovém Westport Arts Festivalu zmizely během osmnácti minut.

Bývalá Hansardova profesní i životní partnerka Irglová se v Chicagu v červenci vdala za amerického baskytaristu Tina Iselera. Převzala sice jméno svého manžela, ale vystupovat bude i nadále pod svým rodným jménem. S Hansardem, s nímž natočila tři úspěšné desky, se Irglová sice rozešla, avšak spolupráci s ním se nevyhýbá. Koncem července s ním například vystoupila na festivalu Prázdniny v Telči.

Autoři: ČTK, kul
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.

Nový občanský zákoník

Postavení společníků veřejné obchodní společnosti a komanditní společnosti

Největší změna soukromého práva za 20 let.
Co se změní pro vás?

Vstupte do speciálu iHNED.cz
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Volby, ilustrační foto
Matěj Smlsal
Volby 2014
Do komunálních voleb jde letos 230 tisíc lidí. Nejvíce z nich se jmenuje...
VIDEO
Gazprom prý není schopen uspokojit rostoucí poptávku z EU
ČTK
Podle ředitele společnosti Gazprom nedokáže ruský producent zemního plynu...
reklama
reklama
reklama