Fotbalistům i fanouškům Bohemians 1905 svitla naděje na návrat na stadion do Ďolíčku. Městská část Praha 10 totiž na svém zasedání rozhodla, že bude usilovat o koupi stadionu od majitele Bohemians, Real a.s., za odhadní cenu 84,5 milionu korun. Základní rekonstrukce vršovického Ďolíčku by měla stát zhruba 35 milionů korun. Další dvě etapy oprav si podle architektonické studie vyžádají zhruba 350 milionů korun.

Budoucí nájemce, klub Bohemians 1905, by se podle návrhu měl zavázat k platbě ročního nájemného ve výši pěti procent z celkové investice, kterou do stadionu radnice vloží. Městské části by se tak podle zastupitele Petra Vozobuleho měly peníze za nákup a rekonstrukci stadionu vrátit za 20 let.

Koupě stadionu by mohla být uzavřena do poloviny příštího roku. Vozobule ale připouští, že jednání nebudou snadná. Současný majitel totiž doposud prodej stadionu za odhadní cenu odmítal.

Zasedání zastupitelstva proběhlo v bouřlivé atmosféře, jednání se zúčastnilo i několik příznivců Bohemians 1905. Většina fanoušků a obyvatel se ale do zasedací místnosti nevešla, museli tedy sledovat zasedání na obrazovce na chodbě.

ANKETA
Souhlasíte se záměrem radnice Prahy 10 odkoupit a zrekonstruovat stadion Bohemains 1905?
ANO
146 (74%)
NE
51 (26%)

Nesouhlasné výkřiky provázely vystoupení zastupitelů za TOP 09, kteří s koupí stadionu nesouhlasili. "Městská část by neměla z principu kupovat žádný stadion. To je věc, která městské části nepřísluší," řekl v diskusi Jindřich Nepevný (TOP 09). "Bohemka je rodinné stříbro Prahy 10," oponoval starosta Milan Richter (ODS). "Jsem přesvědčen, že naší povinností je udělat vše pro to, abychom stadion zachránili," řekl.

 

Zastupitelé schválili, že o návrhu na koupi budou hlasovat jednotlivě a po jménech. Pro návrh nakonec hlasovalo 26 zastupitelů, proti bylo pět z TOP 09. Schválení koupě vyvolalo mezi přítomnými fanoušky hlasitý potlesk.

Ďolíček stojí ve Vršovicích od roku 1932. Ročně jej navštíví 100 000 lidí.