Týmy, které ligovým podzimem zatím neprocházejí podle předsezonních představ, se utkaly v pondělní dohrávce. Obhájce titulu Liberec přivítal u Nisy Mladou Boleslav. V prvním poločase vypadal zápas vyrovnaně, a nebezpečně hrozila spíše Boleslav. Po devadesáti minutách se však radovali domácí. Vítězství 2:0 zařídili Delarge a Vácha.

Vedoucí Jablonec v sobotu dokázal uhrát remízu v Plzni a udržel si před ní náskok tří bodů. Na čelo se mohla dostat i pražská Sparta, v Jihlavě se však po výsledku 1:1 body dělily. Na jablonecké se tak dotáhla Sigma Olomouc, která dokázala zvítězit nad Duklou Praha. Od prvního místa ji dělí jen horší skóre.

Boleslavi se proti Liberci nedaří

Fotbalisté Liberce se dočkali první výhry po pěti zápasech. Téměř dvouměsíční čekání na tři body ukončil úřadující mistr díky gólům ve druhém poločase. Skóre otevřel v 51. minutě premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Delarge, pojistku přidal Vácha.

V prvním poločase byla sice nebezpěčnější Boleslav, její šance se však neujaly. Slovan se posunul na sedmé místo a na vedoucí příčku ztrácí šest bodů. Mladá Boleslav po čtvrté porážce od Liberce za sebou zůstává dvanáctá. Boleslav neporazila Liberec už počtvrté v řadě.

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Branky: 51. Delarge, 65. Vácha. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. ŽK: Kušnír - Kúdela, Mareš. Diváci: 3270.

Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural (89. Nezmar), Vácha, Janů, Delarge - Štajner - Rabušic (68. Blažek). Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Dosoudil, Bořil - Kúdela (82. Bulut), Brunclík - Fillo (73. Kulič), Sivrič, Mareš (64. Štohanzl) - Nešpor. Trenér: Minář.

Blažek ve 400. zápase odmítl vítězství Sparty

Sparta uhrála jen remízu 1:1 na hřišti nováčka z Jihlavy a propásla šanci dotáhnout se bodově na vedoucí duo Jablonec - Olomouc. Letenští sice na Vysočině vedli po trefě Václava Kadlece, ale ještě do poločasu zařídil nerozhodný výsledek desátou letošní trefou nejlepší střelec soutěže Stanislav Tecl. V jihlavském dresu oslavil jubilejní 400. zápas v nejvyšší soutěži brankář Jaromír Blažek. Metu pokořil jako dvanáctý hráč v historii.

FC Vysočina Jihlava - Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 31. Tecl - 11. Kadlec. Rozhodčí: Královec - Slyško (SR), Wilczek. ŽK: Rada - Hušbauer, Holek, Švejdík. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Karlík - Masopust (84. Kosak), Rada, Jungr, Vaculík - Tecl (50. Sedláček, 61. Kučera). Trenér: Komňacký.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Holek, Jarošík, Pamič - Kadlec, Hušbauer, Matějovský, Grajciar (46. Švejdík), Krejčí (82. Přikryl) - Balaj (63. Kweuke). Trenér: Lavička.

Olomouc se dotáhla na Jablonec

Sigma Olomouc potvrdila roli favorita a na vlastním trávníku přehrála pražskou Duklu 2:1. V úvodní pětačtyřiectiminutovce poslal Hanáky do vedení kanonýr Ordoš, ve druhém poločase pak zvyšoval Navrátil. Hosté už dokázali jen snížit na rozdíl jediné branky, když se v závěru prosadil Malý.

Sigma Olomouc - Dukla Praha 2:1 (1:0)

Branky: 23. Ordoš, 55. Navrátil - 84. Malý. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Kříž. ŽK: Plšek - Štětina, Malý. Diváci: 5413.

Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Hořava (70. Plšek) - Navrátil (82. Hubník), Ordoš, Schulmeister (90. Petr) - Klesnil. Trenér: Pivarník.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Vrzal - Malý, Gedeon, Borek (79. Marek) - Berger (57. Svatonský), Pospěch, Pázler (72. Kalouda). Trenér: Kozel.

Dva góly Uškoviče potopily Teplice

Fotbalisté Teplic nenavázali na domácí vítězství s Jihlavou a opět prohráli. Ve druhém utkání pod taktovkou trenéra Ščasného totiž odevzdali body na hřišti Hradce Králové. Východočechy spasil slovesnký útočník Uškovič, jenž v první půli otevřel skóre, deseti minut před koncem pak z penalty pečetil na konečných 2:0

FC Hradec Králové - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 16. a 81. z pen. Uškovič. Rozhodčí: Adam - Ubias, Košec. ŽK: Fukal, Uškovič - Podaný, Ljevakovič. Diváci: 3101.

Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba (90. Pávek), Hochmeister, Šisler, Štěpán (80. Halilovič) - Dvořák, Uškovič (90. Strnad). Trenér: Plíšek.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Lüftner, Ježdík - Vůch (82. Melunovič), Jarolím, Ljevakovič, Vachoušek, Podaný (68. Kerič) - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

Plzeň se na Jablonec nedotáhla

Utkání mezi Plzní a Jabloncem bylo balzámem po reprezentační nudě. Třebaže před vyprodaným stadionem v Plzni to také dlouho bylo 0:0. Obě mužstva se ovšem snažila dát gól vehementně, jenže v cestě stáli oba brankáři.

Domácí se dlouho potýkali s neschopností dát finální přihrávku. Povedlo se to až po rohovém kopu v druhém poločase Horváthovi, který našel hlavu Čišovského. Na poslední minuty nastoupil i Daniel Kolář, který se vrací po zlomenině nohy.  A on i celá Plzeň museli smutně sledovat skvělý centr Kovaříka, který v 85. minutě Beneš poslal hlavou do sítě. Výsledek 1:1 už vydržel.

Viktoria Plzeň - Baumit Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 58. Čišovský - 86. Beneš. Rozhodčí: Zelinka - Mencl, Marek. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 10.280.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka (55. Ševinský), Limberský - Horváth, Darida - Rajtoral, Bakoš (86. Adamov), Hora (70. Kolář) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Zoubele (64. Kopic), Čížek (69. Vaněk), Piták (90. Jablonský), Loučka, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.

Soukup získal proti svým jen bod

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v utkání 11. kola první ligy se Slováckem bez branek a soupeře z Uherského Hradiště nedokázali porazit posedmé za sebou. Hosté na jihu Čech režírovali úvodní dějství, z velké převahy ale vytěžili jen břevno a tyč. Domácí kouč Miroslav Soukup, který ještě v úvodu podzimu vedl Slovácko, proti bývalému klubu získal bod.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec bral remízu v Českých Budějovicích vzhledem k průběhu jako ztrátu. "Jsem zklamaný, protože jsme tady ztratili dva body. Hlavně chci zdůraznit první půli, ve které jsme byli jasně lepší. Měli jsme sedm střel mezi tyče, z toho čtyři vyložené šance. Jejich neproměnění se nám vymstilo," litoval Habanec.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Adámek - J. Paták, Hájek. ŽK: Řezníček, Machovec - Valenta. Diváci: 2423.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lengyel, Machovec - Markovič (66. Klesa), Javorek, Otepka (46. Benát), Sandro - Řezníček, Táborský. Trenér: Soukup.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Valenta, Daníček, Volešák, Kovář (88. Lukáš) - Došek. Trenér: Habanec.

Ostravě nepomohl k výhře ani Svěrkoš

Ostravy hrála s Brnem 1:1 a protáhla své čekání na výhru už na osm utkání. Zbrojovka na Bazalech vedla po kiksu domácího brankáře Bučka a trefě Lutonského, ale Baník měl po vyrovnání k výhře blíž. Jeho velký závěrečný tlak však nepomohl zužitkovat ani uzdravený útočník Svěrkoš.

Bývalý reprezentant se na trávník vrátil po sedmiměsíční pauze způsobené operací křížového vazu v koleni a musel se spokojit s remízou 1:1.Osmadvacetiletý útočník byl na hřišti po svém příchodu v 77. minutě pořádně cítit, hlavně díky jemu tým v závěru vystupňoval tlak. Mohl se stát i hrdinou, jenže jeho hlavičku v závěru vyškrábl gólman Petr a gólovou dorážku Fantiše rozhodčí neuznali pro ofsajd.

"V parku vydržím běhat šedesát minut bez problémů, ale na hřišti je tempo jiné. Stoprocentní to bude až na jaře," komentoval Svěrkoš svoji aktuální kondici.

Baník Ostrava - Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)

Branky: 56. Frydrych - 45. Lutonský. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Mokrusch. ŽK: Frydrych - Brabec. Diváci: 7500.

Ostrava: Buček - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Mach - Lukeš, Greguš (33. Vašenda, 77. Svěrkoš), Droppa, Milosavljev (61. Kukec) - Majtán, Fantiš. Trenér: Látal.

Brno: Petr - Pašek, Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Šoljič, Zavadil, Lutonský (84. Glaser) - Škoda (90. Sus), Halaška (70. Jurdík). Trenér: Čuhel.

Slavia se bála o výhru

Po reprezentační přestávce se v prvním zápase 11. kola představila Slavia proti Příbrami. Červenobílí postupně stupňovali tlak a množství centrů ze stran nakonec vyústilo ve vedení 2:0.

První branku do sítě doslova dotlačil hlavou na brankové čáře Nitranský, i ve druhém případě vedly k úspěchu dva vyhrané souboje. Mičola se zbavil obránce a odcentroval do prostoru, kde se Škodou nebyl nikdo.Pohodové vedení se změnilo v drama, když střídající Koukal snížil.

Slavia nakonec ubránila výhru 2:1 a částečně napravila pohárové vyřazení s Ústím nad Labem a následnou ligovou prohru na Slovácku. Příbram ověnčená výhrou nad Plzní tentokrát nebyla dlouho v útoku tak nebezpečná, možná i proto, že střelec Koukal a Wágner přišli do hry až po přestávce a stačili jen snížit.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)

Branky: 37. Nitrianský, 61. Škoda - 78. Koukal. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Hubáček (Slavia). Diváci: 5418.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Mičola, Zmrhal, Tusjak (79. Koreš) - Kisel - Škoda (90. Cicman). Trenér: Rada.

Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek - Trapp - Krbeček, Mareš (46. Danoski), Kalivoda (73. Koukal), Šlapák - Střihavka (56. Wágner). Trenér: Marko.

1. Jablonec                  11 6 4 1 22:11 22
2. Olomouc                  11 6 4 1 16:8 22
3. Sparta                     11 6 2 3 17:10 20
4. Plzeň                       11 5 4 2 19:10 19
5. Brno                        11 5 3 3 18:19 18
6. Slavia                      11 4 5 2 16:11 17