Václav Havel by měl velkou radost. Jeho sen o aktivní občanské společnosti, která nelení a směle se vrhá do politiky, se konečně ve velkém naplňuje.

Plošně - a stojí to za to. Pomohlo k tomu neotřelé "nepolitické" myšlení Andreje Babiše a jeho marketingové vedení politiky, která se skrze hnutí ANO stává povoláním jako každé jiné, takže ji může dělat opravdu, ale opravdu každý. Tedy každý, kdo někdy udělal něco minimálně TAK velikého, že se stal veřejně známým, ať už jde o novináře, ředitele fabriky, herce nebo aktivistu z nevládních organizací.

Užitečná a poměrně jemná membrána mezi politikou a občanskou společností se s Babišem definitivně mění ve velmi hrubé síto, kterým projde všechno. Potvrzuje to i zveřejněná kandidátka hnutí ANO v Praze. Povede ji podnikatelka-aktivistka Martina Schopperová, které pomůže mediální odborník a podnikatel Patrik Nacher nebo bývalá nejznámější tvář české Transparency International Adriana Krnáčová. A také Eliška Kaplicky, která se do české společnosti nejvíce otiskla tím, že si svého času vzala z velké lásky architekta Jana Kaplického.