Anonym ve středu odpoledne nahlásil uložení bomby ve sněmovně, Kriminalistickém ústavu a v České televizi na Kavčích horách. Policisté všechna tři místa prohledávají. ČTK to řekli mluvčí pražské policie Tomáš Hulan a mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Zásahy ve sněmovně a Kriminalistickém ústavu jsou podle Bocána prováděny za plného provozu, tedy bez evakuace. Poslanci přesto jednací den ukončili předčasně. O přerušení jednání dal hlasovat předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD). Postupoval podle informací ČTK na základě doporučení policejní ochranné služby. Policisté již předtím prostory ve sněmovně prohledávali. Uzavřeli ulice vedoucí k objektu.

Anonym hrozil bombou ve sněmovně i v půli prosince. Bylo to tehdy před začátkem jednacího dne a schůzi poslanců to neohrozilo. Policie podezřelého muže zadržela, ve stejný den podle ní směřoval tutéž výhrůžku i dalším místům, a to pražské zoologické zahradě, curyšskému letišti nebo jedné kavárně v Curychu.

Ve středu policie vyklidila kvůli blíže nespecifikované hrozbě budovu České televize. Objekt na Kavčích horách museli opustit ti, kteří se nepodílejí na vysílání. Televize dál normálně vysílá. "Výhružka vůči České televizi byla časově konkrétní," uvedl Tomáš Hulan. Na místě je několik desítek policistů a také tři psi vycvičení na vyhledávání výbušnin.

V minulosti ohlásil anonym uložení plastické trhaviny v jednacím sálu sněmovny v lednu 1993 při rozpravě k volbě prezidenta. Autor telefonátu se tehdy policii znovu ohlásil, přiznal se a sdělil motiv svého činu. Letos v březnu policie zadržela muže, který předtím šestnáctkrát vyhrožoval bombou různým významným osobám či institucím v Česku. Hrozby adresoval i sněmovně.