Policie v úterý dopoledne musela zhruba na dvě hodiny vyklidit brněnské autobusové nádraží Zvonařka, uzavřené bylo i sousední obchodní centrum Vaňkovka a okolní ulice. Důvodem bylo anonymní oznámení o bombě. Krátce před polednem policie všechna opatření zrušila, ve Vaňkovce zadržela dva podezřelé, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Doplnil, že bomba se nenašla.

Policie se psy dopoledne prohledávala lokalitu nádraží i autobusy. Druhá část opatření se týkala Vaňkovky, policie pracovala s informacemi, že právě ve Vaňkovce se oznamovatel anonymu pohybuje. "Při bleskové pátrací akci jsme narazili v nedalekém obchodním centru na dvě podezřelé osoby. Obě jsme předvedli na obvodní oddělení, kde jsme u jedné z nich našli i mobilní telefon, ze kterého bylo vyhrožováno," uvedl Šváb. Doplnil, že dotyčná osoba se obdobného jednání pravděpodobně dopustila i v minulosti. Podle mluvčího se na opatřeních podílelo více než pět desítek policistů.

Na místě asistovala i záchranná služba. "Celá akce se obešla bez zásahu zdravotníků, nikdo nebyl zraněný," řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.