Developerská skupina Passerinvest zatím nerozšíří skupinu firem, jejichž akcie se obchodují na pražské burze. Majitel Radim Passer řekl HN, že k veřejnému prodeji akcií společnosti investorům (takzvané IPO) je ještě dlouhá cesta, protože firma musí nejdříve splatit své dluhopisy a dokončit projekty v pražském BB Centru.

Passerinvest se soustřeďuje hlavně na rozvoj kancelářského centra v pražské Michli, které je největším v Česku. Celkově lokalita bude stát asi 28 miliard korun a poskytne 375 tisíc metrů čtverečních komerčních prostor. Developer s budováním centra začal v devadesátých letech a jednotlivé budovy pak prodával. Od roku 2014 se naopak snažit nemovitosti v lokalitě postupně skupovat zpět a stavět další. Passer řekl, že v BB Centru zvažuje i bytovou výstavbu.

"Zatím jsem zastával názor, že dokud nebude BB Centrum úplně dokončeno, tak by pro nás nemělo úplně smysl IPO dělat. A úplné dokončení BB Centra bude trvat ještě asi 10 let. Po refinancování v letech 2022 a 2023 budeme potřebovat čtyři pět let, abychom se ke vstupu na burzu připravili, takže je k tomu stále ještě dlouhá cesta," řekl developer.