Miloš Zeman se po delší době objevil na zemědělském veletrhu Země živitelka a málokomu uniklo, že vypadá unaveně. Před blížícími se prezidentskými volbami má přitom naplánovaný čím dál náročnější program. Bude-li nadále působit vyčerpaně, může to sehrát nějakou roli při lednovém hlasování o nové hlavě státu?

Odpovědi osobností na otázku

Jestli to bude jediný důvod, tak je to smutné, ale také doufám, že ano.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Z principu odmítám, že by prezident měl mít všepřesahující imunitu. Je tudíž dobře, že si jeho (ne)schopnosti všímáme komentujeme ji. Nejsme v monarchii nebo v SSSR. Říkat, že již není schopen, je uctivé. Měl by odstoupit. Rozumný muž by to udělal.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Doufám, že to nebude jediný důvod, proč budeme mít brzy jiného presidenta....
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Jen si počkejte na ten gejzír vitality v závěrečných kolech prezidentské předvolební kampaně, který hravě překryje dnešní prezidentské unavené blábolení. Vzpomeňme, jaké divy dokázali dělat ruští doktoři s mumií Brežněva, než ji nechali zdechnout.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Faktorů,které omezují prezidentovu volitelnost v očích různých jeho voličů,stále přibývá.Bude obtížné pak určit,který byl rozhodující.Doufám,že důležitější budou faktory jiné než nedostatek mužné síly.Uvidíme: do prezidentských voleb je ještě daleko.
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Pro občana by nemělo být rozhodující, zda se dívá na unaveného lháře, nebo na lháře odpočatého. Pokud si nechce všimnout především toho, že pozorovaný je lhářem, není jako občan sám přínosem pro společnost.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Ano, může.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Preference Miloši Zemanovi klesají, je-li to únavou, nevím. Snad by měly hrát roli jiné důvody, především jeho pomstychtivé, hrubianské jednání, jeho prolhanost a jeho východní politická orientace.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Ovlivní je to víc než cokoli, co by udělal či řekl. Část Zemanových voličů chce silného, rozhodného prezidenta jako hráz proti všemu domnělému imigračnímu, americkému a bruselskému zlu. Zjevně slábnoucí muž je k účasti u voleb tolik motivovat nebude.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Soustřeďme se raději na to, abychom nebyli stále unavenější my občané a voliči.
Jiří Schneider Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Jeho voliče rozhodně ne. Jeho POTENCIÁLNÍ voliče možná ano. Velmi mírně.
František Fuka František Fuka
publicista
Musí.
Miloš Urban Miloš Urban
spisovatel
Naštěstí ano.
Jakub Horák Jakub Horák
producent