Developeři rozšířili nabídku nových bytů v hlavním městě

Během července a srpna se nabídka bytů v nových developerských projektech v Praze rozrostla o 328 bytů na 4324, což je největší přírůstek novostaveb za poslední tři roky. Průměrná cena těchto bytů přesahuje 93 tisíc korun za metr čtvereční. 75metrový byt tak stojí více než sedm milionů korun, ukazuje studie portálu cenovamapa.org. Nejvíce nových bytů developeři prodávají v Praze 9 a Praze 5. Srpnová nabídka přispěje k oživení prodejů v září i v říjnu, odhaduje analytik portálu František Brož.

Pardubice nabízí prodej pozemku pro hotel

Pardubičtí zastupitelé schválili zásady prodeje atraktivní parcely u letního stadionu pro výstavbu hotelu. Město pozemek nabídne ve veřejné soutěži, přičemž hlavním kritériem bude cena. Město si klade podmínku, že hotel musí být nejméně čtyřhvězdičkový s minimální kapacitou 100 lůžek. Investor musí dále městu umožnit stavbu parkovacího domu na sousedním pozemku.

Do Prahy přijede respektovaný architekt Bob Allies

V pražském Centru současného umění DOX bude mít ve středu 5. října přednášku spoluzakladatel londýnského architektonického studia Allies and Morrison. Bob Allies přijal pozvání, aby vybral nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship 2017.

E.ON ocení ekologické projekty. Lidé mohou hlasovat do konce září

Do 30. září mohou lidé hlasovat o výhercích ekologického ocenění E.ON Energy Globe. Národní kolo soutěže v oblasti hospodárného využívání energií, kterého se celosvětově účastní více než 170 zemí, proběhne v Česku už podeváté. Ve finále je celkem 10 projektů a jednou z pěti kategorií je stavba. O celkovém vítězi soutěže letos poprvé rozhodne odborná porota Akademie věd ČR.