Předvolební průzkumy dávají Babišovi – i přes mírný propad popularity v posledních dnech – šanci na drtivé vítězství. Nejrůznější odhady naznačují, že druhé sociální demokraty za sebou může nechat až o 13 procent. Okamurova SPD se v posledních týdnech v některých průzkumech vyšvihla bezmála k deseti procentům hlasů a dýchá na záda ODS. Naplní Babiš a Okamura své ambice a rozdělí si třetinu všech voličských hlasů?

Odpovědi osobností na otázku

Odhladovala bych 25 % pro ANO a méně než 10 % pro T. Okamuru. Růst podpory okamurovců je pro mě zpráva, že nejsme národ xenofobů, ale emocionálních naivů, co o každých volbách věří v nové začátky a jednoduchá řešení, která nikdy nepřijdou.
Rut Bízková Rut Bízková
ředitelka Středočeského inovačního centra
Neumím věštit... Popravdě - bylo by hezké, kdyby dospělí byli aspoň natolik moudří jako děti - studentské volby nedopadly špatně :-) Přál bych si, aby se do parlamentu dostali i Zelení, Piráti a Starostové, pak by šance na rozumnou koalici vzrostly.
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Vsadil jsem se, že Babiš získá 24,99% nebo míň a stále tomu věřím. Okamura získá tak kolem 12%. Spolek ANO, SPD a KSČM mapuje dobře rozdělení společnosti na dvě poloviny. Kdo může tohle volit...
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Otázka v sobě skrývá (i moji) obavu, že nakonec budou vládu sestavovat uvedení dva pánové.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Babiš skončí pod 25 procenty, což bude nejspíš pořád cca dvojnásobek toho, co dostanou druzí komunisté. Okamura velmi pravděpodobně překročí 10 procent - už proto, že mu zřejmě přitéká většina hlasů, o kterou poslední dobou přichází ANO.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Čísla nemám! Ale nic jiného nečekám. Může se stát zázrak, teda za-zrakem agentur a sázkařů, ale nelze s ním kalkulovat. Tenhle národ o milost prosit nebude. Jako pro Izrael Babylón a pro Egypt deset ran; sklidíme, co jsme zaseli.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Vzhledem k množství momentálně zaostalých spoluobčanů (viz volba Zemana) se lze nadít všeho.
Radkin Honzák Radkin Honzák
psychiatr
Rád bych na to odpověděl, ale svou křišťálovou kouli jsem na tento týden pronajal economia.cz. Nepochybuji o tom, že řadu "zjištění", které z ničeho jiného pocházet nemohou, budete publikovat.
Michal Horáček Michal Horáček
producent a textař
Babiš bude mít nejvíc %, ale nevyhraje! S Okamurou se nikdo nespojí, doufejme.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Můj tip: ANO vyhraje volby s 22 %, druhý bude Okamura se 14 %. Vinou kauzy lithium oslabili všichni kromě okamurovců a komunistů.
Jakub Horák Jakub Horák
producent
Kdybych tohle věděl, nepsal bych to na internet, ale vydělával bych na tom peníze...
František Fuka František Fuka
publicista
ANO by za normálních okolností vyhrálo obrovským rozdílem. Defamační kampaň klasických stran proti AB posílí nejvíce iracionální a nacionalistické SPD a KSČM. Prezident dá AB milost a obnovená koalice bez pánů Sobotky a Chovance v klidu povládne.
Jan  Urban Jan Urban
novinář
Já na to nahlížím africky: pokud vyslovíte nahlas "cholera", přivoláte ji na sebe. A tak teď odmítám spekulovat o možnosti, že "volby vyhraje Babiš".
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka
Babiš ani Okamura volby nevyhrají, Češi nejsou tupci.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka