Má Mirek Topolánek, který na poslední chvíli oznámil svoji kandidaturu, šanci zamíchat kartami při prezidentských volbách? Dosavadní průzkumy favorizují současného prezidenta Miloše Zemana, nemalá část voličů chce dát svůj hlas i akademikovi Jiřímu Drahošovi či podnikateli Michalu Horáčkovi. Pokud se o nové hlavě státu nerozhodne již v prvním kole, což zatím příliš pravděpodobně nevypadá, kteří dva kandidáti se nakonec o Hrad utkají v kole druhém?

Odpovědi osobností na otázku

Volby vyhraje zase Zeman, takže je jedno, kdo tam bude. Já bych si přál Drahoše, ale ten vypadá příliš vzdělaně a normálně, takže šanci nemá.
Ivan Derer Ivan Derer
bloger
Pánové Drahoš a Topolánek. Ale možná je moje přání otcem myšlenky, neboť obě možnosti jsou - podle mého názoru - dobré.
Markéta Hejkalová Markéta Hejkalová
spisovatelka
Mám raději komentáře než věštby :-) Pánové Drahoš a Horáček by v druhém kole byli dobrými soupeři Zemanovi, jen mám obavu, zda neoslovují příliš stejný typ voličů a tak aby se nad ně v prvním kole nedostal někdo čtvrtý..
Zbyněk Vlk Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Bude-li nějaké druhé kolo, pak v něm bude Topolánek, který mnohým prostě jen umožní nevolit dnešního prezidenta.
Dušan Tříska Dušan Tříska
Národohospodářská fakulta VŠE
Jak to dopadne, netusim. Jsme jeste moc daleko od hlasovani, Pral bych si, aby v druhem kole nebyl MIlos Zeman. Ale neni to soutez krasy, a tak budu spokojen, kdyz nevyjde toto, ze dnesni president skonci v kole druhem.
Luděk Niedermayer Luděk Niedermayer
poslanec Evropského parlamentu
Moje prorokování se naštěstí týká jiných otázek. Obecně nepředpovídám budoucnost. Myslím střízlivě, že to bude pan Zeman a s ním alespoň jeden z fronty kandidátů, která je o několik tříd lepším výběrem, než minule. Mně by seděl Fischer, Horáček, atd.
Daniel Kvasnička Daniel Kvasnička
farář
Zeman a Drahoš. Topolánek je zajímavý,má sílu,charizma i zkušenosti,které jiným scházejí,a pravděpodobně by byl dobrým prezidentem. Má však také mnoho nepřátel a je vůbec příliš zranitelný. Nestavme ho do morálního dilematu kolem omilostňování Dalíka
Edvard Outrata Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Můj tip je Zeman a Drahoš, myslím, že hlas lidu nás nepřekvapí.
Lenka Lindaurová Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Ještě ani neznáme všechny kandidáty, jde o poněkud předčasnou otázku. Můj tip: pokud se dále nezhorší zdraví Miloše Zemana, pak on a Jiří Drahoš, druhý jmenovaný nakonec zvítězí. Pokud Zeman ze soutěže vypadne, stane se favoritem Topolánek.
Josef Bouška Josef Bouška
manažer
Zatím ani není známo, kdo kandiduje, po ověření podpisů přijdou na rady průzkumy preferencí a podle nich bude možné odhadovat. Takže zatím se dá jen věštit z křišťálové koule. Doufám, že Zeman a Drahoš. Ale JEN doufám.
Ivan Štampach Ivan Štampach
religionista
Zeman a Horáček. Pokud mezitím Zeman náhodou umře, pak Horáček a Topolánek.
František Fuka František Fuka
publicista
Vůbec se mi to nelíbí, ale mám obavy, že Zeman postoupí do druhého kola. A s ním? Možná Horáček, je lidu známý.
Iva Pekárková Iva Pekárková
spisovatelka