Téměř čtvrtina obyvatel by si přála menšinovou vládu hnutí ANO s podporou komunistů a SPD. Vyplývá to z průzkumu společnosti Median, který si nechal zpracovat Český rozhlas. Menšinovou vládu ANO chce podle průzkumů celkem 44 procent lidí, pro koaliční vládu se vyslovilo 32 procent. Bleskového průzkumu se 15. a 16. listopadu zúčastnilo 1081 lidí.

Menšinovou vládu hnutí ANO s podporou KSČM a SPD preferuje celkem 24 procent lidí. Naopak 30 procentům dotázaných by vadilo, kdyby se vláda opírala o podporu KSČM. Dalším 19 procentům by jejich podpora spíše vadila. O menšinovou vládu s podporou jiných stran, než je KSČM a SPD, by stálo 20 procent lidí. 

Vládní kabinet s podporou komunistů vadí více mladým lidem a lidem s vyšším vzděláním, řekl pro Český rozhlas Martin Buchtík ze společnosti Median. 

Pro koaliční vládu hnutí ANO s ODS se vyslovilo 15 procent dotázaných. Pokračování předešlé trojkoalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL by si přálo 6 procent. Více dotázaných by radši než sociální demokraty ve vládě s hnutím ANO vidělo ODS. Pro koalici ANO, ODS a KDU-ČSL se kladně vyslovilo 11 procent lidí.