AKTUALIZUJEME

Benešová hned v úvodu sebrala své soupeřce servis a dostala se do vedení 3:0. Za stavu 5:1 si situaci zkomplikovala ztrátou servisu, přesto ale dovedla první set do vítězného konce. Ve druhém setu rozhodla Benešová o své výhře za stavu 3:3, když znovu sebrala soupeřce podání a díky dobrému servisu dovedla do vítězného konce i celý zápas. Do třetího kola v Paříži se dostala Benešová poprvé v kariéře.

"Mám hroznou radost, že se mi povedlo další kolo, zatím pařížské maximum. Doufám, že to půjde ještě dál. Je super, že Petra vyhrála a že je další Češka ve třetím kole. Bohužel jdeme na sebe. Určitě to ale nebude takové vypětí jako s Nicole," připomněla Benešová ČTK zápas prvního kola s českou jedničkou Nicole Vaidišovou.

Cetkovská v prvním setu prohrávala už 2:5, přesto se dokázala vrátit zpátky do zápasu a díky pěti uhraným hrám v řadě se dostala na koně. Druhý set rozhodla dvaatřicetiletá tenistka hned v úvodu, a stejně jako Benešová se tak mohla v Paříži těšit z prvního postupu do třetího kola.

"Vyhrála jsem díky tomu, že jsem bojovala a věřila, že vyhrát mohu. Věřila jsem, že když se dostanu do rytmu, že se to dá ještě otočit. Iveta je skvělá hráčka, hraje skvěle, v posledních dvou měsících má vynikající výsledky. Zápas to bude určitě těžký, ale šance jsou," věří v úspěch v českém klání Cetkovská.

Dvouhra - 2. kolo:
Ženy: Benešová (ČR) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:4, 6:3, Cetkovská (ČR) - Voskobojevová (Rus.) 7:5, 6:3, Jankovičová (3-Srb.) - Erakovicová (N. Zél.) 6:2, 7:6 (7:5), Suarezová-Navarrová (Šp.) - Mauresmová (22-Fr.) 6:3, 6:4, Cornetová (19-Fr.) - Dulková (Arg.) 6:0, 4:6, 6:4, Pennettaová (26-It.) - Pavljučenkovová (Rus.) 3:6, 6:1, 6:1, V. Williamsová (8-USA) - Sfarová (Tun.) 6:2, 6:4, Srebotniková (27-Slovin.) - Makarovová (Rus.) 6:0, 7:5, Govorcovová (Běl.) - Sugijamaová (31-Jap.) 6:0, 7:5, Cibulková (SR) - Sequerová (Ven.) 6:0, 6:3.

Muži: Chardy (Fr.) - Nalbandian (6-Arg.) 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 6:2, Gulbis (Lot.) - Blake (7-USA) 7:6 (7:2), 3:6, 7:5, 6:3, Južnyj (15-Rus.) - Gonzalez (Arg.) 6:3, 6:2, 6:2, N. Lapentti (Ekv.) - Reynolds (USA) 7:5, 6:4, 5:7, 7:5, Tursunov (30-Rus.) - Garcia-Lopez (Šp.) 7:6 (7:4), 6:0, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:
Ženy: Lefevreová, Vedyová (Fr.) - Kustovová, Zakopalová (Běl./ČR) 6:1, 6:4.
Muži: Dlouhý, Paes (9-ČR/Indie) - San. Ratiwatana, Son. Ratiwatana (Thaj.) 6:2, 6:4, Fyrstenberg, Matkowski (11-Pol.) - Levinský, Škoch (ČR) 6:4, 7:6 (7:3).