reklama
přihlášení odhlášení online inzerce mobilní verze | obsahový servis | online archivy | předplatné titulů economia | benefitklub         rss | mms | sms
Nejste-li dosud registrován, pokračujte zde
Uživatelské jméno:
Heslo:
blogy video animace obrazem program počasí
Úvodní stránka iHNed.cz Hospodářské noviny Respekt Ekonom Marketing&Media Obchodní věstník KarieraWeb Odborné měsíčníky
Domácí Zahraniční Ekonomika 25 žen Finance Digi a věda Kultura Sport Komentáře Rozhovory Cestování Auto Jídlo Ankety
Počítače Internet Telekomunikace Spotřební elektronika Věda a výzkum Vesmír Nové technologie
Přejít do diskuse
(0 příspěvků)
tech.ihned.cz  30. 7. 2007  21:52  (aktualizováno: 31. 7. 2007  10:50)

SPAM : Metody vždy o krok napřed

Boj proti spamu nemá zatím žádného vítěze. Kdykoliv se podaří dosáhnout malého vítězství, spammeři najdou nové metody
reklama
Tagy

Boj proti spamu pochopitelně vyvolává neustálá "protiopatření". V počátcích například byly tisíce zpráv posílány s totožnou mailovou adresou. Velmi brzo se objevily systémy umožňující takové adresy dát na černou listinu. Spam se přizpůsobil, mailové adresy generuje náhodně, případně se používají adresy nasbírané z Internetu.

Textové zprávy podléhající poměrně snadné detekci na klíčová slova řeší spam úmyslným používáním překlepů. Pokročilejší analýzu textů řeší zahrnutím náhodných odstavců k vlastnímu sdělení. Když se anti-spam naučil používat i tyto metody, došlo k nebývalému rozmachu spamů posílaných v podobě obrázků (viz Deset hrozeb pro rok 2007 - obrázkový spam). Jakmile se anti-spam naučil rozpoznávat i obrázky, byly tyto doplněny o zašuměná pozadí. A posledním hitem jsou spamy používající PDF soubory (viz PDF spam - nový nástroj uniká detekci).

V počátcích spam rozesílal někdo z jednoho počítače, dnes k tomu slouží celé počítačové sítě, v řadě případů dokonce tvořené hacknutými počítači. A zatímco jejich majitelé nic netuší, jejich počítače chrlí spamy. Velmi často se tento problém dotýká i českých škol, které se ocitají na černých listinách (DNSBL, RBL) jenom proto, že některý z jejich počítačů padl za obět červům získávajícím počítače do spammerských sítí (viz Deset hrozeb pro rok 2007 - Váš počítač v cizích službách).

Ke spamu byly hojně zneužívány i portály a zdarma dostupné mailové služby. Spammerům se v takových případech vyplácelo najmout si desítky lidí z rozvojových zemí a nechat je ručně posílat spam. Velmi často se pak poštovní služby portálů dostávaly na černé listiny.

VŠECHNY DÍLY SPECIÁLU

tech.ihned.cz (přečteno 1518x)
GoogleGoogle Linkuj.czLinkuj.cz redditReddit del.icio.usdel.icio.us JaggJagg.cz Přidat.euPřidat.eu furlfurl yahooyahoo! diggdigg vybrali.sme.skvybrali.sme
Uložte si či sdílejte článek v sociální síti (po registraci zdarma)
DISKUSE
Zpět na článek Přidat názor příspěvků v diskusi: 0
Článek neobsahuje komentáře.
Autor:
E-mail:       Zveřejnit:    Zasílat reakce:
Město:
Titulek:
Text:
zbývá 1800 znaků
Vložit příspěvek
Autorská práva vykonává vydavatel. Jakékoli užití částí nebo celku, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem (mechanickým nebo elektronickým) i v jiném než českém jazyce bez písemného svolení vydavatele je zakázáno.
reklama
reklama
reklama
reklama

Magnát Murdoch zahájil novou éru: Noviny speciálně jen pro iPad

Noviny na iPadu, The Daily

Společnost News Corporation miliardáře Ruperta Murdocha zahájila vydávání deníku výhradně...

Galileo je hloupost, řekl v depeši, která unikla na WikiLeaks. Dostal vyhazov

Nových družic Galilea využije ke zpřesnění i americký GPS. "Soukromé firmy dobře vědí,...

Armáda USA kvůli WikiLeaks vojákům zakázala používat datové nosiče

Ilustrační foto, počítač, USB

Příslušníkům americké armády, kteří se u počítačů s citlivými daty objeví s USB klíčenkou...

 
reklama
reklama