reklama
reklama
Téma dne / ÚTOK NA SÝRII
Výběr podle
Ondřeje Housky , redaktora HN

Kdo je tady nekompetentní? Svět kritizuje Donalda Trumpa za to, jak se zamotal do turecké válečné akce v Sýrii. Jak upozornily HN, Andrej Babiš ale už před Trumpem o Turecku a Sýrii vyprávěl takové věci, že se ohradily i státy Visegrádské čtyřky.

V Česku opět porostou soláry. A tentokrát je to dobrá zpráva, žádný mejdan z peněz daňových podnikatelů organizovaný politiky, jako před lety.

Kvůli fotbalovému klubu by svou politiku neměnily ani banánové republiky. Česko by to ale podle prezidenta Zemana udělat mělo. Opět se potvrzuje, že ti, co nejvíc hlásají suverenitu, ve skutečnosti nejochotněji panáčkují před tím, kdo pustí nějakou tu korunu.

21:50

Policie dnes v Paříži použila slzný plyn a vodní děla proti hasičům demonstrujícím za lepší pracovní podmínky. Do francouzské metropole se sjely tisícovky hasičů z celé země s požadavky na vyšší mzdy, zaručené výhody v penzi a na větší úctu vůči hasičské profesi.

21:37

Brazilské pobřeží už více než měsíc trápí ropná skvrna a nikdo neví, odkud se vzala. Brazilský stát Bahía vyhlásil v pondělí stav nouze.

21:20
21:02

Americký internetový gigant Google dnes představil čtvrtou generaci svých chytrých telefonů Pixel a některá další elektronická zařízení. Cena nových telefonů bude začínat na 749 eurech (zhruba 19 300 Kč), píše agentura DPA.

20:50

Slovenští kriminalisté dnes v Bratislavě a okolí zadrželi tři bývalé příslušníky tajné služby, a to v souvislosti "s násilnou a drogovou trestnou činností a s nedovoleným ozbrojováním". Uvedla to slovenská média. Podle portálu televize Markíza má jít o bývalé příslušníky SIS Jána Ferance, Pavla Forische a Stanislava Žiarana. (ČTK)

20:37

Sněmovna odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Babiš má v EU prosazovat ekonomickopolitická opatření proti Turecku. (ČTK)

20:20

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová se odvolala proti červnovému rozhodnutí soudu, podle něhož nemá nárok na odškodnění za známku, kterou vydala Česká pošta k olympijským hrám v Riu de Janeiro v roce 2016. Informovala o tom Česká televize.

20:02

 

19:47

Evakuace amerických vojáků ze Sýrie je nyní prioritou pro ministra obrany Marka Espera a náčelníka generálního štábu armády USA Marka Milleyho. Jak uvádí stanice CNN, nařízení prezidenta Donalda Trumpa z tohoto týdne o stažení téměř všech 1000 amerických vojáků ze Sýrie vyvolalo na ministerstvu obrany rozruch. Stahování má skončit v řádu dnů či několika týdnů. (ČTK)

19:28
19:15

Nová městská čtvrť na Rohanském ostrově nabídne byty pro čtyři tisíce lidí, obří park a lávku do Holešovic. Ukazuje to nová výstava v pražském Centru architektury a městského plánování, která kromě území popisuje také podobu některých budoucích staveb.

Nová čtvrť na Rohanském ostrově

18:57

Zhruba čtyři pětiny britských firem působících v automobilovém průmyslu se obávají, že odchod Británie z Evropské unie poškodí jejich podnikatelské vyhlídky, a zhruba třetina už nyní snižuje počet zaměstnanců. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil britský Svaz výrobců a prodejců automobilů. (ČTK)

18:40

Libra výrazně posiluje díky zprávám o brzkém uzavření brexitové dohody. Vůči dolaru zdražuje ze stejného důvodu i euro. Jednotná evropská měna si k dolaru kolem 17:30 SELČ připisuje 0,1 procenta na 1,1040 dolaru, libra dokonce 1,15 procenta na 1,2753 USD.

18:27

Britský princ William s manželkou Kate zahájili pětidenní návštěvu Pákistánu. Podle mluvčího páru jde o jejích zatím nejsložitější zahraniční cestu. Země se stále potýká s občasnými útoky islámských radikálů. Na ochranu královského páru tak bylo nasazeno více než 1000 pákistánských policistů a příslušníků polovojenských jednotek.

 

18:15

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit. Nebude se ale už nově vztahovat na velkoobchod. Dnes tak rozhodla sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Stvrdila však původní návrh poslanců ANO a ODS, který ze zákazu vyjímá velkoobchod, tedy obchody pro podnikatele.

Speciál HN 13 DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT BUDOUCNOSTI - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,085%
1019,521020,39
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

3 ekonomové

dostali Nobelovu cenu za ekonomii za letošní rok.

Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 9/2019

ICT revue 9/2019 Cover story: Efektivní řízení výkonnosti podniku - zapomeňte na Excel. Pořiďte si moderní nástroje pro plánování, rozpočtování a forecasting....
Art
reklama