reklama
reklama
15:54

Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu hlasovali čtyři její členové. Jeden z členů rady hlasoval pro zvýšení základní úrokové sazby dokonce o 0,5 procentního bodu. Dva členové pak hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny. (ČTK)

15:46

Karlovarský hotel Thermal 25. června otevře po rozsáhlé rekonstrukci. Modernizace státního hotelu bude ale pokračovat i v dalších letech. (ČTK)

15:26

Loď ruských pohraničníků vypálila výstražné výstřely kvůli britskému torpédoborci u Krymu, oznámil TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. (ČTK)

15:05

Německá vláda jednomyslně schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 99,7 miliardy eur, řekl ministr financí. Zadlužování se pak zastaví. (ČTK)

14:44
14:23

Kabinet by měl v pondělí rozhodnout o nošení roušek místo respirátorů i testování v září ve školách. Nesmí se opakovat loňské chyby, uvedl Babiš. (ČTK)

14:00

Koalice Spolu chce navýšení důchodů projednat podrobně, přidat chce podle zásluhovosti matkám a na vdoveckých důchodech. Rychlé projednání vetuje. (ČTK)

13:40

Stát nabízí Praze dostavbu vnitřního okruhu formou tzv. PPP projektu, z finančních důvodů nyní není možné projekt dostat do rozpočtu, řekl Babiš.

13:18

 

12:57

Právník Závodský uspěl s žalobou, kterou napadl své odvolání z funkce náměstka na ministerstvu financí při systemizaci schválené Babišovou vládou. (ČTK)

12:36

Ve Španělském sále Pražského hradu se během českého předsednictví v EU uskuteční summit prezidentů a premiérů členských zemí, řekl premiér. (ČTK)

12:26

Katalánští politici, které omilostnila španělská vláda, opustili věznici, kde si odpykávali dlouhé tresty za uspořádání referenda o nezávislosti. (ČTK)

12:16

Babiš odmítl kritiku ekonomů a dalších osobností týkající se příprav předsednictví ČR v EU. Signatáři výzvy se chtějí politicky zviditelnit, řekl. (ČTK)

11:56

 

11:34

Policisté a celníci rozkryli mezinárodní skupinu, která distribuovala extázi do Vietnamu. V ČR jsou obviněny dvě ženy, v Německu další tři lidé. (ČTK)

Výběr podle
Jany Klímové , zástupkyně šéfredaktora HN

Máte problém s proplacením voucherů od cestovní kanceláře? Tak to nejste sami. Desítky tisíc lidí zjistili, že nemají poukaz dle lex voucher, ale ten, který cestovky vydávaly na základě vlastních podmínek, říká v rozhovoru pro HN Alena Máčová, právnička a vedoucí pražské poradny Sdružení obrany spotřebitelů.

Majitelé stavební firmy Arjen technika se pohádali s klientem o fakturu za 160 tisíc korun. Obvykle takové případy končí u soudu. Jenže když je klient policista, všechno je zjevně mnohem komplikovanější.Majitelé firmu museli prodat a už dva roky čelí trestnímu stíhání. 

Sto dnů před zářijovými volbami v Německu zveřejnila CDU/CSU svůj program. Podle předsedy CDU Armina Lascheta v něm zní „trojí tón“ – ochrana ovzduší, hospodářská prosperita a sociální jistoty pro všechny.

Newsletter Sedmička
Burza
Index PX
-0,241%
1165,951163,14
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

33 tisíc nedokončených aut

Škody Auto stojí na odstavných plochách v okolí škodováckých závodů i na letišti v Hradci Králové.

Speciály HN
Partnerský obsah
 

Nadčasový brus

Příjemný letní večer, posezení na terase a relax se sklenicí whisky − lákavá a v nadcházejících týdnech i snadno uskutečnitelná představa....
Art
 

Filmové tipy

Nebe (ČR/Čína, 2020) v kinech od 14. 6., distribuce Pilot Film Novinář Tomáš Etzler coby režisér v tomto dokumentu zúročuje své zkušenosti...
reklama