reklama
reklama
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
21:40

Na sibiřské řece Ob u Nižněvartovska hoří ropné látky, které se do ní dostaly z poškozeného ropovodu. "Plocha požáru činí 1000 metrů čtverečních," uvedla dnes agentura TASS. Podle ní potrvá patrně asi 12 hodin, než tyto látky úplně shoří.

21:05

Vláda informuje veřejnost o očkování proti nemoci covid-19 nedostatečně, myslí si 85 procent praktických lékařů. Čtyřiasedmdesát procent z nich rovněž uvádí, že nemá dostatek informací o vakcinaci ani z pohledu výkonu své práce. Postrádají zejména podrobný popis vakcinačního plánu a údaje o silných a slabých stránkách vakcín používaných v ČR, vyplynulo z průzkumu.

20:37

Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů korun) na podporu americké ekonomiky postižené pandemií covidu-19. Oznámily to tiskové agentury.

20:10

 

19:53

Kapacita českých nemocnic zůstává kvůli epidemii koronaviru na hraně, i když hospitalizovaných pacientů s nemocí covid-19 v pátek mírně ubylo. Vážných případů je ale stále přes 1700. Připravené pomoci je Polsko, které čeká na signál české strany, kdy pošle prvního pacienta. (ČTK)

19:29

Počet nakažených covidem od začátku epidemie v Česku překročil 1,3 mil. Na 165 tisíc případů je z uplynulých 14 dnů. S covidem zemřelo celkem 21 558 lidí. (ČTK)

18:58

Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém webu francouzský hospodářský list Les Echos s odvoláním na nejmenované "spolehlivé zdroje". Od francouzského listu mezitím převzala toto odhalení i další média, úřady se nicméně zdržují vyjádření. 

18:30

Nemoci centrální nervové soustavy, mezi něž se řadí mozková mrtvice či demence, patří mezi nejčastější příčiny úmrtí. Mnohdy za to může fakt, že zásadní změny v mozku lékaři odhalí příliš pozdě. Česká biotechnologická společnost Essence Line nyní přichází s technologií, jež umí tyto choroby včas odhalit.

17:48

Coinbase, jedna z nejpopulárnějších platforem pro obchodování s kryptoměnami, jde na burzu Nasdaq. Odhady, jakou má hodnotu, vystřelují až k závratným sumám na dohled 100 miliard dolarů. Zakladatel a šéf firmy Brian Armstrong zatím vzkazuje svým lidem: Naším cílem je otevřený finanční systém. A také vydělávat a neřešit politiku ani lidská práva. Komu se to nelíbí, ať jde.

17:21

 

16:53

V Barmě se dnes opět konaly demonstrace proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Police opět použila proti manifestujícím slzný plyn, informovala agentura Reuters. Potlačování demonstrací v Barmě si vyžádalo už přes 50 obětí.

16:24

Pražská policie v pátek večer a dnes dopoledne zablokovala vjezd na bleší trh ve Vysočanech, sdělil mluvčí policistů Jan Rybanský. Hlídky zabránily vjezdu do prostor tržiště více než sto sedmdesáti řidičům. Trhy podle vládních opatření nesmí fungovat. Pokuty žádné nepadly, policisté vše řešili domluvou. (ČTK)

15:45

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 tisíc, 500 tisíc a jednoho milionu bolívarů, informovala dnes agentura AFP. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

15:19
HN / Víkend
Výběr podle
Silvie Houskové , šéfeditorky iHNed.cz

Hodně se píše o tom, jak těžké to mají při lockdownu rodiny s dětmi. Ale srovnatelně náročné je toto období pro singles. Online seznamky jedou na plné obrátky. Co od nich můžete čekat, jaké strategie se na nich používají a proč seznamování připomíná e-shop?

Kdo neunese pokles o třetinu, měl by si najít jinou hračku než bitcoin. Nebo začít kryptoměny rovnou těžit, jako nenápadná firma z pražského Chodova

A pokud ještě stále nezačínáte den s Ranním brífinkem Hospodářských novin, tak je ten správný čas. V tom dnešním se dozvíte o firmě, která je opravdu bez ironie Best in Covid a také to, jak toho dosáhla.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,861%
1058,471067,58
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

660 milionů

korun investuje česká Invictus Mining do těžby kryptoměn.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
reklama