reklama
reklama
17:54

České dráhy odkoupily od investiční skupiny PPF zbývající 29procentní podíl ve firmě ČD-Telematika. Obě společnosti dnes transakci definitivně stvrdily podpisem kupní smlouvy. Dráhy se tak staly jediným akcionářem firmy, uvedl dnes státní dopravce. Hodnotu transakce společnost neuvedla, podle ní vychází ze znaleckých posudků. (ČTK)

17:34

Koruna po rozhodnutí ČNB o zvýšení úrokových sazeb posilovala. K euru o 14 haléřů na 25,40 Kč/EUR, vůči dolaru zpevnila o 18 haléřů na 21,26 Kč/USD. (ČTK)

17:13

Finanční skupina PPF oznámila, že chce vykoupit akcie společnosti O2 a získat ve firmě více než 90procentní podíl.

17:10

Ve Spojených státech zahájil činnost fond spravující 500 milionů dolarů (10,6 miliardy Kč), který byl zřízený na odškodnění pozůstalých po 346 obětech dvou havárií letadel Boeing 737 MAX. Informovala o tom dnes agentura Reuters. (ČTK)

16:50

Doba, kterou Češi strávili na sociálních sítích, se loni po vypuknutí epidemie koronaviru zvýšila o 11 procent na 2,5 hodiny denně. Letos se tento čas drží zhruba na stejné úrovni. Vyplývá to z nového průzkumu Ami Digital Index. Celý index autoři představí příští týden. (ČTK)

16:41

Plošné omezení středních škol prostřednictvím zákazu osobní přítomnosti studentů bylo nezákonné, konstatoval zpětně NSS. Chyběla opora v zákoně. (ČTK)

16:30

Astronautem Evropské kosmické agentury (ESA) se touží stát bezmála 22 600 lidí. Vyplývá to ze zprávy, kterou agentura zveřejnila po skončení lhůty pro podávání přihlášek. Počet kandidátů je zhruba 2,5krát vyšší než při posledním náboru v roce 2008 a vzrostl i počet žen, které mají o jedinečnou pozici zájem. ESA se přihlásilo i přes 200 Čechů. (ČTK)

16:06
15:54

Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu hlasovali čtyři její členové. Jeden z členů rady hlasoval pro zvýšení základní úrokové sazby dokonce o 0,5 procentního bodu. Dva členové pak hlasovali pro ponechání úrokových sazeb beze změny. (ČTK)

15:46

Karlovarský hotel Thermal 25. června otevře po rozsáhlé rekonstrukci. Modernizace státního hotelu bude ale pokračovat i v dalších letech. (ČTK)

15:26

Loď ruských pohraničníků vypálila výstražné výstřely kvůli britskému torpédoborci u Krymu, oznámil TASS s odvoláním na ruské ministerstvo obrany. (ČTK)

15:05

Německá vláda jednomyslně schválila návrh rozpočtu na příští rok se schodkem 99,7 miliardy eur, řekl ministr financí. Zadlužování se pak zastaví. (ČTK)

14:44
14:23

Kabinet by měl v pondělí rozhodnout o nošení roušek místo respirátorů i testování v září ve školách. Nesmí se opakovat loňské chyby, uvedl Babiš. (ČTK)

14:00

Koalice Spolu chce navýšení důchodů projednat podrobně, přidat chce podle zásluhovosti matkám a na vdoveckých důchodech. Rychlé projednání vetuje. (ČTK)

Výběr podle
Jany Klímové , zástupkyně šéfredaktora HN

Máte problém s proplacením voucherů od cestovní kanceláře? Tak to nejste sami. Desítky tisíc lidí zjistili, že nemají poukaz dle lex voucher, ale ten, který cestovky vydávaly na základě vlastních podmínek, říká v rozhovoru pro HN Alena Máčová, právnička a vedoucí pražské poradny Sdružení obrany spotřebitelů.

Majitelé stavební firmy Arjen technika se pohádali s klientem o fakturu za 160 tisíc korun. Obvykle takové případy končí u soudu. Jenže když je klient policista, všechno je zjevně mnohem komplikovanější.Majitelé firmu museli prodat a už dva roky čelí trestnímu stíhání. 

Sto dnů před zářijovými volbami v Německu zveřejnila CDU/CSU svůj program. Podle předsedy CDU Armina Lascheta v něm zní „trojí tón“ – ochrana ovzduší, hospodářská prosperita a sociální jistoty pro všechny.

Newsletter Sedmička
Burza
Index PX
-0,099%
1163,141161,99
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

33 tisíc nedokončených aut

Škody Auto stojí na odstavných plochách v okolí škodováckých závodů i na letišti v Hradci Králové.

Speciály HN
Partnerský obsah
 

Nadčasový brus

Příjemný letní večer, posezení na terase a relax se sklenicí whisky − lákavá a v nadcházejících týdnech i snadno uskutečnitelná představa....
Art
 

Filmové tipy

Nebe (ČR/Čína, 2020) v kinech od 14. 6., distribuce Pilot Film Novinář Tomáš Etzler coby režisér v tomto dokumentu zúročuje své zkušenosti...
reklama