reklama
reklama
Téma dne / koronavirus
Koronavirus online
12:37|Počet obětí koronaviru v Íránu vystoupil na 4232

Za poslední den tam nemoci covid-19 podlehlo 122 lidí. Nákaza se za stejnou dobu potvrdila u dalších 1972 lidí. Počet zaznamenaných případů infekce vystoupl na 68 192.

12:22|450 hospitalizovaných, 98 ve vážném stavu
12:03|Hejtman Karlovarského kraje zrušil regulační opatření v dopravě

Od půlnoci na 14. dubna bude opět možné do autobusů nastupovat předními dveřmi, také odbavování cestujících v autobusech a vlacích začne znovu fungovat jako dříve.

11:57|Britský premiér Boris Johnson bude na plné zotavení a návrat do čela vlády ještě nějaký čas potřebovat

Myslí si to jeho otec Stanley Johnson. "Musí odpočívat. Pokud vím, přesunuli jej z jednotky intenzivní péče, ale nemyslím, že se dá říct, že je teď úplně za vodou," řekl BBC.

11:48|Rozhodnutí o zápisu lázní na seznam UNESCO se kvůli pandemii odkládá

Podle starosty Františkových Lázní Jana Kuchaře se zasedání podle informací z února nejdříve mělo přesunout z Číny do Paříže a z konce června na konec října. "Bohužel, od té doby nepřišly žádné nové informace," uvedl.

Výběr podle
Ondřeje Housky , redaktora HN

Některé kroky české vlády se nedají pochopit. Vůči tomu, co ekonomice kvůli koronaviru hrozí, se chová chaoticky.

Co bude důsledkem koronaviru v Evropě? Česku hrozí, že v EU zamíří na periferii.

Stát byl dlouhá léta ze všech stran zatracován. Najednou zjišťujeme, že je poslední zárukou funkční ekonomiky i společnosti.

Jak přežít karanténu?

Jste doma a už nevíte, co si přečíst, na co se podívat, jak zabavit děti? Právě pro vás jsme spustili nový newsletter KaranTéma HN. Každý všední den vám pošleme pár tipů na zajímavé články, knížky, filmy, seriály nebo recepty. Newsletter si můžete objednat zde.

Anketa na doma

Kdo vám vozí obědy: Dáme jídlo, Uber Eats, nebo Wolt? A jak se v karanténě udržujete fit?

Hlasujte!

12:39

Příštím kandidátem konzervativní unie CDU/CSU na kancléře by měl být podle největší části Němců bavorský premiér Markus Söder. Vyplývá to z průzkumu institutu YouGov, který dnes zveřejnila agentura DPA.

12:14

Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání kvůli odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva v Praze. Podle agentury TASS to dnes oznámila mluvčí výboru Světlana Petrenková. Radnice Prahy 6 sochu nechala odstranit minulý pátek.

11:53
11:29

Majitelé soukromých pražských divadel vyzvali k rezignaci ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Vadí jim, že z částky 1,07 miliardy korun, kterou schválila ve čtvrtek vláda na záchranu kultury, nepůjde nic do sektoru, který nepobírá dotace. (ČTK)

10:55

Tajné partyzánské operace lobbistů na pozadí války proti koronaviru. Tak vypadá situace ve Washingtonu. V Bílém domě vzniká plán, jak zachránit americkou ekonomiku. Kongresem a Sněmovnou reprezentantů běží záchranný balíček, který by měl dosáhnout celkové hodnoty dvou bilionů dolarů.

10:32
10:06

Pandemie koronaviru může zásadně změnit svět byznysu i celou společnost. Jak říká Ondřej Vičar, managing partner ve společnosti Genesis Capital, jež spravuje fondy soukromého kapitálu, míra proměny bude záviset na tom, na jak dlouho se svět zastaví.

09:37

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) loni obvinila 142 lidí, o 46 méně, než v roce 2018. Stejně jako v předchozích letech bylo nejvíce stíhaných v Praze, nejméně jich bylo tradičně na Pardubicku a Vysočině. (ČTK)

09:13

Ústavní právníci poukazují na chyby ve vyhlášení nouzového stavu. Ten měl podle nich mimo jiné obsahovat přesný výčet práv, která vláda hodlá omezit.

08:48

Ačkoliv v únoru docela pršelo, bude podle geografa a hydrologa Bohumíra Janského nadále Česko svírat sucho. Vody na povrchu i v podzemí ubývá a vše ještě komplikuje rozsáhlé odlesňování v důsledku kůrovcové kalamity. Stát se proto nevyhne budoucí výstavbě nových přehrad.

08:22

Naplňuje se černý scénář. Teď je klíčové zachránit knihkupeckou síť. Když padne část nakladatelů, trh se zotaví, když padnou knihkupci, spadne to celé, varuje předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

 

07:58

Rakousko rozšířilo zdravotní kontroly svých hranic kvůli koronaviru také na hranice s Českou republikou a Slovenskem. Podle agentury APA to vyplývá z nařízení rakouského ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera, zveřejněného v noci na dnešek.

07:34

Kvůli zavřeným provozovnám či omezení výroby se firmy narychlo snaží snížit své mzdové náklady. Posílají zaměstnance na neplacené volno, rozhodují o zkracování úvazků, nebo dokonce rovnou o propouštění. Ovšem i ve stavu nouze je nutné se řídit zákoníkem práce.

07:06

Americký stát Georgia včera kvůli pandemii nemoci covid-19 přeložil na červen prezidentské primární volby, které se původně měly konat v březnu. Je to již druhý odklad, poprvé byl jako náhradní termín stanoven 19. květen, napsala agentura AP.

9. 4. 2020 23:59

Akcie v USA dnes potřetí za čtyři dny posílily. Index S&P 500 za sebou má podle agentury AP nejvyšší týdenní nárůst od roku 1974. Index Dow Jones stoupl o 1,22 procenta na 23.719,37 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 se zvýšil o 1,45 procenta na 2789,82 bodu. (ČTK)

Burza
Index PX
1,501%
827,66840,08
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

200 miliard korun

hodlá stát poskytnout na záruky úvěrů pro velké firmy s více než 250 zaměstnanci.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
 

Zapsáni do kurzu prožívání

Jen se snažím přijít na to, co má tohle všechno za smysl. Řekla jsi s hlavou ponořenou do nově vyhlášených statistik, kde přehledně třídí nově...
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 3/2020

ICT revue 3/2020 Z obsahu: Digitalizace se vyplácí, podnikovým službám přináší i v době pandemie nové příležitosti. Kontaktní centrum jako součást zákaznického...

Právě vyšlo:
Stavba 4/2020

Stavba 4/2020 Z obsahu: Kterak se kostel blahoslavené Marie Restituty změnil z velryby ve vnitřní vesmír? Jak přivést do domu víc denního světla?...

Právě vyšlo:
Život se zvířaty 4/2020

Život se zvířaty 4/2020 Z obsahu: Největší mýty o životě a výživě psů a koček. Zahradu a stáj si kvůli koni pořizovat nemusíte. Když chlupáči potřebují doktora...
Art
reklama