reklama
reklama
Kvalitní noviny nikdy nejsou zadarmo
Tomáš Sedláček
Ekonom
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
20:22

Několik set školáků v Pákistánu dnes muselo být převezeno do nemocnice, když se jim po očkování proti dětské obrně udělalo špatně. Rozzlobení rodiče a příbuzní některých dětí pak nemocnici podpálili, uvedla agentura AP.

20:05

 

19:49

Ceny ropy se dnes vyšplhaly na nejvyšší úrovně za téměř půl roku, severomořský Brent překročil 74 dolarů za barel. Za růstem cen je především konec výjimek z amerických sankcí na obchodování s íránskou ropou.

19:30

Světový židovský kongres odsoudil velikonoční tradici "soudu nad Jidášem", kterou letos obnovili ve východopolském městě Pruchnik. Zvyk je podle něj otevřeně antisemitský, kritiku si vysloužil také od polské katolické církve. Velkopáteční tradice spočívá v bití a následném spálení figuríny biblické postavy, která zradila Ježíše Krista.

19:09

Saúdskoarabské úřady dnes zatkly 13 lidí, kteří chtěli v království spáchat teroristické útoky, informovala saúdskoarabská agentura SPA. V neděli Rijád oznámil, že se bezpečnostním složkám podařilo zabránit teroristickému útoku na severu země.

18:50

 

18:28

Čínský výrobce telekomunikačních zařízení Huawei v prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 39 procent na 179,7 miliardy jüanů (612 miliard korun), a to navzdory snaze Spojených států přimět spojence, aby technologie tohoto podniku nevyužívali. Firma dnes poprvé zveřejnila čtvrtletní výsledky, neposkytla však údaje o čistém zisku.

18:07

Letadlo na pravidelné lince Českých aerolinií z Kodaně do Prahy dnes dopoledne mělo závadu na klapkách. Před přistáním víc než hodinu kroužilo nad Prahou, aby se zbavilo většiny paliva a mohlo bezpečně přistát. Letoun s 82 lidmi na palubě dosedl krátce po poledni. Nikomu se nic nestalo.

17:44

Samozvaná Libyjská národní armáda (LNA) polního maršála Chalífy Haftara zpomalila tažení na Tripolis. Podle zdroje agentury AP tak činí z obav o životy civilistů. Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) mezitím dnes oznámil, že boje v Libyi tento měsíc přinutily asi 32 tisíc lidí opustit své domovy.

17:26

Indiáni mi říkají, že jsem hloupý, když se nebojím pralesa, zvířata ale nejsou nebezpečná, nebezpeční jsou jen lidé, líčí malíř a vystudovaný biolog Jan Dungel. Už bezmála tři desítky let jezdí do Amazonie kreslit tamní živočichy. A indiáni mu pomáhají.

 

17:05

Jeden z nejzkušenějších astronautů současnosti Andrew Feustel nedávno navštívil Česko a během setkání s novináři, studenty i veřejností prozradil mnohé zajímavosti z kosmonautiky. Tady je přehled těch nejlepších.

16:48

Babiš potřebuje pro dobré vztahy s prezidentem aspoň občas udělat nějaký vstřícný krok - a Benešová je jedním z nich. Navíc při budoucích vládních krizích může následně fungovat jako jedna z komunikačních linek směrem na Hrad. Je to z Babišovy strany strategický krok, říká politolog Lubomír Kopeček v rozhovoru pro Respekt.

16:29

Americké sankce na obchodování s íránskou ropou budou od května platit bez výjimky. Bílý dům dnes oznámil, že osmi zemím, mezi které patří i spojenci Japonsko, Jižní Korea či Turecko a dvě členské země Evropské unie, výjimky ze sankcí neprodlouží.

16:11

 

15:52

Na Srí Lance začne o půlnoci platit výjimečný stav, který po nedělních atentátech rozšíří pravomoci policie a armády. Budou moci zatýkat a vyslýchat podezřelé a nečekat na soudní povolení.

Burza
Index PX
0,428%
1096,971101,67
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

82 miliard korun

O tolik budou v příštích devíti letech nižší evropské dotace pro Česko. Budou chybět zejména na stavbu dálnic.

komerční článek

Komerční článek
19. 4.

Velká vizita Josefa Veselky: WikiláskaHN+

HN+ Ten telefonát nad námi visel jako pytel s pískem, který každou chvíli hrozí, že vám spadne na hlavu. Právě jsme se dozvěděli, že šéf českých...
Sponzorovaný obsah

Jak na hypotéku přes omezení ČNB

Sponzorovaný obsah Omezení České národní banky (ČNB) ztížilo cestu k vlastnímu bydlení 10—15 % dosavadních žadatelů. Ti však nejsou zcela bez šance,...
Art
reklama