reklama
reklama
Klause s Paroubkem jsem měl podrazit, říká dnes Topolánek.
Nová globální krize se blíží. Česko patří mezi ohrožené země.
Na dovolenou dvakrát ročně, nebo se člověk porouchá!
Jak je silná česká koruna? Kde za ni nakoupíte nejvíc?
Máme se opravdu bát čínských telefonů?
Česko nemá žádný plán na dalších 10 let.
Snyder: Národní stát nemá minulost ani budoucnost.
Kafkonomie. Deset let si zaděláváme na průšvih.
Informace, které mají cenu. Exkluzivně pro předplatitele HN+
HN / EGO!
22:44

Stovky bulharských nacionalistů pochodovaly centrem Sofie, aby si jako každoročně připomněly pronacistického generála z 2. světové války Hrista Lukova. Akci, kterou odstoudila řada lidskoprávních skupin, původně zakázal starosta města, ale organizátoři si konání vymohli u soudu. Informovala AP.

22:27

Britské regionální aerolinky Flybmi, které provozovaly pravidelné linky i z Brna do Mnichova, zkrachovaly a s okamžitou platností zrušily všechny lety. Informovala o tom společnost v prohlášení. Důvedem je mimo jiné nárůst cen paliv v poslední době i nejistota, která panuje kolem chystaného brexitu.

22:12

V srbské metropoli Bělehradu se opět konala demonstrace proti údajně autokratické vládě prezidenta Vučiče a za svobodu médií. Demonstranti byli vyzýváni, aby podpisem podpořili program opozice, jehož cílem je mocenská změna v zemi. Vučić dokument označil za "snůšku neuvěřitelných hloupostí".

21:57

 

21:42

Zlatého medvěda pro nejlepší film letošního Berlinale získal francouzko-izraelsko-německý snímek Synonyma (Synonymes) izraelského režiséra Nadava Lapida, který vypráví příběh mladého Izraelce, jenž se snaží co nejrychleji stát Francouzem.

21:27

Největší překážkou pro práci v zahraničí je nedůvěra ve vlastní jazykové znalosti. Výzkum Graftonu ukazuje, že nejlákavější je práce v cizině pro vysokoškoláky. Bývají novým výzvám otevřenější a mnohdy nejsou ve své domovině vázáni rodinnými či finančními závazky. 

21:11

Městské divadlo Brno dnes uvedlo evropskou premiéru muzikálu Poslední loď, jehož autorem je světoznámý hudebník Sting. Britský umělec se premiéry nezúčastnil kvůli povinnostem v zahraničí. Měl by ale dorazit na některou z repríz. 

20:56

 

20:41

Už téměř deset let fungují v Česku datové schránky, které mají usnadnit komunikaci s úřady. Využívají je zatím ale hlavně jen ti, pro které jsou povinné. U běžných občanů, kteří si je mohou zřídit dobrovolně, se zatím příliš nechytly. Podle statistik je využívají jen dva ze sta dospělých Čechů.

20:26

Ve Francii se opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest, které pořádá protivládní protesty už od loňského listopadu. Do ulic podle ministerstva vnitra vyšlo po celé zemi na 41 500 lidí, z toho asi 5000 v Paříži, kde se má demonstrovat i v neděli. Protesty se většinou obešly bez násilí.

20:10

V krušnohorské Dolní Moldavě na Teplicku se dnes na atrakci zvané snowtubing těžce zranila sedmatřicetiletá žena, lehké zranění utrpěla její čtyřletá příbuzná. Na gumovém nafouknutém kruhu vyletěly z dráhy a narazily do stromu. Informoval o tom mluvčí horské služby Radek Zeman.

19:57

 

19:42

Československá koruna, o jejímž zavedení rozhodli poslanci před sto lety, měla splnit hned několik úkolů. Osamostatnit a stabilizovat ekonomiku, paralyzovat válečnou i poválečnou inflaci a zvýšit kupní sílu obyvatelstva. A stát se opravdu pevnou měnou, a to postupným zavedením zlatého standardu.

19:27

Policie Severní Makedonie dnes oznámila rozbití zločinecké skupiny pašeráků migrantů. Z ilegálního pašování lidí obvinila 21 osob, včetně policejního důstojníka, informovala agentura AP.

19:13

Teprve devatenáctiletý Etiopan Samuel Tefera zaběhl na mítinku IAAF v Birminghamu halový světový rekord na 1500 metrů. Časem 3:31,04 minuty překonal o 14 setin 22 let starý výkon legendárního marockého mílaře Hichama El Guerrouje.

Burza
Index PX
0,885%
1048,951058,23
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

218,5 miliardy korun

poskytly loni tuzemské banky na nových hypotékách. Je to jen o sedm miliard méně než v předchozích dvou rekordních...

komerční článek

Komerční článek
Včera

Krásné dilema za (možná až) miliardy

Představa, že devatenáctiletý český fotbalista rozhodne zápas vyřazovací fáze Ligy mistrů, je z kategorie sci-fi. Takové borce prostě český...
Včera

Fanděte socialistům, i když je nevolíte

Španělská vláda ztroskotala na rozpočtu. Poslanci odmítli jeho návrh na příští rok, který jim předložila. Následovat nejspíš budou předčasné...
Včera

Pozná politik kartel? Raději to nezkoušejme

Když vám vadí pravidla hry, změňte je. Tahle věta se leckomu vybaví, když slyší francouzské volání po úpravě regulí, kterými se řídí povolování...
Včera

Tak o kolik zchudnete, Britové?

Stále se najdou lidé, kteří věří, že odchod z Evropské unie udělá z Velké Británie zemi oplývající mlékem a strdím, abychom si vypůjčili citát z...
Sponzorovaný obsah
Art
reklama