reklama
reklama

Jiří Jemelka

zakladatel a výkonný ředitel společnosti J.I.P. pro firmy
RSS
Články autora
20. 5.

Cesta k charakteru

Zvykli jsme si žít nad poměry. To nám krize ukazuje v plné nahotě. Nejnovější mobily, exkluzivní dovolená? Stačí jen zvýšit dluh.
22. 4.

Možná nám pomůže to "blbé slovo"

Lamentovat nad tím, že krize poškodí náš byznys, není moudré. Úkolem vlády není dýchat za náš byznys. To my musíme hledat cesty, jak přežít.
27. 11. 2019

Co se děje, když nedelegujete?

V rámci školení zaměřených na soft skills se dozvíte o tom, jak důležité je delegovat. Mnoho šéfů to ale stejně zjistí až pod tíhou vlastní...
25. 9. 2019

Dinosauří komplex v podnikání

Také slýcháte stížnosti, že nejsou lidi? To přece není možné, nemohli zmizet, ztratit se. Jak je tedy možné, že chybí? Třeba jen děláme něco...
21. 8. 2019

Opravdu platí, že prosperuje každý?

V době ekonomického růstu se zdánlivě musí dařit úplně každému. Ve skutečnosti ale není úspěch zdaleka samozřejmostí.
26. 6. 2019

Interim manažer nebo zaměstnanec?

Při volbě mezi najmutím interim manažera a manažerem zaměstnancem není jediné řešení. Obě varianty se mohou osvědčit. Záleží na situaci.
28. 11. 2018

Z kapra štiku ani školením neuděláte

Firma musí mít jasnou strategii a schopného šéfa. Zkoušet, zda by špatné výkony nezlepšilo nové školení zaměstnanců, je k ničemu.
26. 9. 2018

Jsou porady užitečné? Ano, jako oheň.

Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán. A to platí i o firemních poradách. Mnohé firmy totiž porady nemají, jiné jich mají moc.
29. 8. 2018

Jak se majitel firmy liší od manažera?

Teorie je plná pouček o tom, jaký je rozdíl mezi manažerem a lídrem. Dobrý lídr je většinou ale také dobrý manažer. A obráceně.
27. 6. 2018

A jak dlouho bude tatínek ještě doma?

Dobrý manažer je nenápadná "šedá myška". Lidé z jeho týmu mají pocit, že všeho dosáhli svými vlastními silami. A platí to jak v práci, tak doma.
23. 5. 2018

Bez lidí neuděláte nic dobrého

Dobrý manažer je týmový hráč a deleguje práci. Nejhorší jsou šéfové, kteří si myslí, že mají vždy a ve všem pravdu a že jen oni vědí, co je...
18. 4. 2018

Praktický manuál pro revitalizaci firmy

Vaše firma neprosperuje. chybí klíčoví zaměstnanci. Nikdo nehlídá plnění úkolů. Co teď? Dá se taková situace ještě zachránit?
1 2
reklama