reklama
reklama
15:12

 

14:58

Delegace z Poslanecké sněmovny společně s prezidentem NKÚ Miloslavem Kalou zamířili během své služební cesty v Peru za turistikou. Během státem placené cesty navštívili někdejší incké město Machu Picchu, teď jsou terčem kritiky opozice.

14:44

Internetový prodejce potravin Rohlík.cz přestal nabízet toastový chléb od společnosti Penam z Agrofertu. Nelíbí se mu 100milionová dotace pro firmu, kterou neproplatila Evropská unie, jak upozornil web iRozhlas.cz.

14:30

Druhý největší britský výrobce oceli British Steel byl dnes nucen vstoupit do likvidace. Podle konkurzního správce však bude firma prozatím pokračovat v provozu. Kvůli finančním problémům podniku je v ohrožení kolem 25 tisíc pracovních míst.

14:17

 

14:04

Bývalý obchodní ředitel Čepra Alexandr Houška si odpyká čtyři roky vězení za porušování povinností při správě majetku státního distributora paliv. Trest mu dnes pravomocně potvrdil odvolací Městský soud v Praze.

13:53

Nevládní organizace Avaaz objevila na facebooku přes 500 stránek šířících dezinformace ohledně Evropské unie. Stránky, skupiny a účty na sociální síti měly před blížícími se volbami do europarlamentu přes půl miliardy zhlédnutí.

13:40

Andrej Babiš je konzumentem velké porce evropských dotací, proto chce tohle téma zakrýt, tvrdí lídr kandidátky ODS pro volby do Evropského parlamentu Jan Zahradil. Kritizuje taky údajnou nezkušenost Pirátů.

 

13:36

Kvůli vydatnému a vytrvalému dešti od rána stoupají hladiny řek odvodňující hory na severu a severovýchodě země, zatím ale voda nikde nezpůsobila problémy.

13:14

Stát vytvoří pracovní skupinu pro ocelářství a bude se zabývat změnami ve vlastnictví ocelářské firmy ArcelorMittal Ostrava. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) to dnes uvedl na twitteru po jednání s odboráři.

13:03

 

12:48

Britskému řetězci Marks & Spencer klesl v uplynulém finančním roce zisk před zdaněním o deset procent na 523,2 milionu liber (15,3 miliardy korun). Snížil se tak už potřetí za sebou. Na vině jsou podle agentury Reuters problémy s restrukturalizací.

12:32

V pronájmu nebo na kolejích bydlí v Česku více než 40 procent lidí od 18 do 30 let. Ve vlastním bytě nebo domě jich bydlí 23 procent, u rodičů přibližně třetina. Vyplývá to z průzkumu realitní společnosti Residomo a agentury STEM/MARK.

12:16

Americká vláda možná zablokuje další čínské firmy. Zvažuje, že na výrobce kamerových systémů Hikvision a další čínské podniky působící v tomto odvětví uvalí podobné obchodní restrikce jako na společnost Huawei.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
-0,096%
1049,341048,33
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

751 tisíc litrů

herbicidu Roundup nalili čeští zemědělci na pole v roce 2017.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Jak na hypotéku přes omezení ČNB

Sponzorovaný obsah Omezení České národní banky (ČNB) ztížilo cestu k vlastnímu bydlení 10-15 % dosavadních žadatelů. Ti však nejsou zcela bez šance, pokud se budou...
Art
reklama