reklama
reklama
/ ego!
Výběr podle
Anety Šaferové , šéfredaktorky magazínu PROČ NE?!

Hurá na cesty! Studenti architektury navrhli designové útulny pro návštěvníky Krkonoš, u místních ale budí rozruch. Kdy v nich konečně přespíme?

Číňané loni poprvé předběhli Američany a Rusy, aspoň co se týká návštěvnosti Česka turisty mimo Evropu. Co je pro ně kromě Prahy magnetem?

A za zajímavým zážitkem nemusíte cestovat nijak daleko. Metrem dojeďte na stanici Nové Butovice a vystupte přímo v budoucnosti. V místní restauraci vás obslouží robot.

09:44

Kolem 164 tisíc lidí nad 15 let v Česku může mít podle odborných odhadů problémy s hraním hazardních her a se závislostí na něm. Patologických hráčů je pak bezmála 60 tisíc. Zprávu připravilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislost. (ČTK)

09:19

Vynikající dokument o vzestupu a pádu legendárního fotbalisty Diega Maradony působí jako hraný snímek. Film je napínavý, zažil jsem v kině, jak při něm lidé projevovali emoce, tvrdí kritik Kamil Fila.

 

08:56

Podobně jako další evropské země se i Francie potýká s katastrofálním suchem. Od začátku léta některé oblasti neviděly ani jednu kapku deště, uvádí televize BFMTV. V Paříži naposledy silněji pršelo 21. června.

08:35

Věhlas českého skla se zrodil v kostelních oknech před staletími, jinde do nich natahovali pergamen. Know­-how sklářů se ale povedlo v omezené míře zachovat, protože se v Československu vyrábělo převážně ručně.

08:17

Dvě výstavy v Praze připomínají 50 let od přistání člověka na Měsíci. V pražském planetáriu si lidé při této příležitosti mohou prohlédnout lunární model Apolla 11, a ve Štefánikově hvězdárně se mohou dotknout měsíčního kamene. (ČTK)

07:58

Benjamin Netanjahu se dnes stává nejdéle vládnoucím izraelským premiérem. V této funkci překonává dosavadní rekord zakladatele Státu Izrael Davida ben Guriona, který byl premiérem 13 let a 127 dní. (AP)

07:40

Vše dělám jako ostatní, i když mi nedorostla pravá ruka, řešilo to jen okolí, mně přišlo lepší věnovat se radši sportu a hudbě, říká Milo Brzák, spoluzakladatel neziskovky Adapted, která pomáhá handicapovaným s extrémní sporty.

 

07:01

Americký prezident Donald Trump v pátek slíbil, že zavolá švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi, aby pomohl řešit případ amerického rappera A$AP Rockyho. Ten byl počátkem měsíce zadržen ve Stockholmu kvůli pouliční bitce.

 

19. 7. 2019 23:59

Akcie ve Spojených státech smazaly počáteční zisky a oslabily. Způsobilo to zmírnění nadějí, že by centrální banka USA (Fed) mohla na konci června snížit úrokové sazby až o půl procentního bodu.

19. 7. 2019 23:43

Trendem na sociálních sítích je v posledních dnech sdílení obrázků, které ukazují, jak bude na nich zachycený člověk vypadat, až zestárne. Aplikace FaceApp nyní čelí obvinění, že sbírá data uživatelů a odesílá je do Ruska.

FaceApp

19. 7. 2019 23:23

Obě české tenistky ztroskotaly na antukovém turnaji v Bukurešti ve čtvrtfinále. Osmá nasazená Kristýna Plíšková podlehla domácí hráčce Patricii Marii Tigové 3:6, 6:3, 3:6 a na soupeřku z kvalifikace nestačila ani Barbora Krejčíková.

19. 7. 2019 23:01

Produkce vína ve Francii by letos mohla klesnout až o 13 procent. Může za to nepříznivé počasí, včetně krupobití, mrazu a rekordní vlny veder, které poškodilo úrodu. (ČTK)

19. 7. 2019 22:45

19. 7. 2019 22:21

Ukrajinci půjdou tuto neděli k volbám. Poté co si v dubnu překvapivě drtivým počtem hlasů zvolili prezidentem bývalého komika Volodymyra Zelenského, nyní rozhodnou, kdo usedne do parlamentních lavic.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,333%
1063,871067,41
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

$1416 za troyskou unci

stojí nyní zlato. Růst jeho hodnoty přiměl těžaře se spojit.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 7/2019

ICT revue 7/2019 Cover story: Průmysl 4.0 - Trend s velkým přesahem nad rámec technologií. Technologie: Docházkové systémy se přizpůsobují modernímu stylu práce....
Art
reklama