reklama
reklama
Téma dne / TOP ženy Česka
19:00

Velké obchody zůstanou o vybraných svátcích i nadále uzavřeny. Sněmovna dnes už v úvodním kole zamítla návrh ODS, která chtěla zrušit zákon o omezení prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě. Celkem 102 poslanců hlavně z klubů ANO, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL prosadilo jeho zamítnutí. Podpořilo je i několik poslanců Pirátů.

18:47

Ze syrské oblasti Afrín uprchlo kvůli bojům už asi 5000 lidí. O příhraniční území, které ovládají Kurdové, od víkendu bojuje turecká armáda. OSN ve své zprávě konstatuje, že je připravena dodat pomoc 50 000 občanům Afrínu a v případě, že budou prchat další lidé, má zásoby ještě pro 30 000 osob.

Aleppo; Sýrie; kurdové

18:38

České korunovační klenoty, které byly od minulého úterý vystaveny ve Vladislavském sále Pražského hradu, si přišlo prohlédnout 32 300 lidí. Ve středu se Svatováclavská koruna, královské žezlo, královské jablko a další cennosti nevyčíslitelné hodnoty vrátí do Korunní komory ve svatovítské katedrále.

18:25

Každý devátý dospělý v Česku pije alkohol minimálně čtyřikrát týdně. Stejný podíl lidí, tedy 11 procent osob nad 18 let si při svém popíjení dá pět a víc půllitrů piva, aspoň pět sklenek tvrdého alkoholu či přes litr vína. Ukázal to průzkum, který si nechala vypracovat Liga otevřených mužů.

jarvis_591d8270498e14905c6a6a48.jpeg

18:12

Americký podnikatel Elon Musk by měl zůstat v čele Tesly dalších deset let. Po tuto dobu nebude dostávat stálou mzdu, bude ale mít nárok na odměny v akciích v případě splnění stanovených cílů. Pokud Musk splní všechny požadavky, může dosáhnout celková hodnota jeho odměn 78 miliard dolarů.

jarvis_5991f93d498e42ee5ced8cf9.jpeg

18:00

O kauze Čapí hnízdo, ve které je z dotačního podvodu podezřelý český premiér Andrej Babiš, jednali i europoslanci. Konkrétně rozpočtový výbor Evropského parlamentu. Německý eurokomisař Günther Oettinger musel vysvětlovat, proč Evropská komise nezveřejnila zprávu OLAF.

17:52

V úterý cena nejznámější kryptoměny bitcoin klesla k hranici 10 tisíc dolarů. Později ale zase ztrátu začala mírně vyrovnávat. Důvodem byl zákaz v Jižní Koreji obchodovat s kryptoměnami přes anonymní bankovní účty. Opatření má zamezit zneužívání kryptoměn ke kriminálním účelům.

17:45

Při střelbě na střední škole v americkém státě Kentucky byl dnes jeden člověk zabit a několik dalších zraněno. Napsala to agentura AP s odvoláním na místní úřady. Útočníka údajně policie zadržela, další podrobnosti o incidentu zatím nejsou k dispozici.

17:37

Nájemce bytu se asi nově bude moci přihlásit k trvalému pobytu jen se souhlasem vlastníka nemovitosti, v níž bydlí. Sněmovna dnes novelu ODS o evidenci obyvatel podpořila přes nesouhlas menšinové vlády hnutí ANO, který vyslovil ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

17:29

Počet cizinců v Česku loni poprvé překročil půlmilionovou hranici. Na konci minulého roku v republice legálně žilo přes 524 000 lidí ze zahraničí. Víc než dvě pětiny z nich tvořili imigranti z Ukrajiny a ze Slovenska. Uprchlíků podle mezinárodních konvencí bylo v Česku 14.

17:20

Předvolební debata prezidenta Miloše Zemana na TV Barrandov v pondělí sledovaností nepředstihla předchozí nedělní debatu na Nově ani čtyři pondělní seriály. Vyplývá to ze zprávy na webu Mediaguru podle dat společnosti Nielsen Admosphere, která sledovanost zaznamenává.

Prezident Miloš Zeman.

17:12

Praha spouští mobilní aplikaci Moje Praha, v níž se lidé dozvědí mimo jiné informace o kulturním dění a naleznou navigační službu, kde jsou údaje o úřadech, volných parkovacích místech, dětských hřištích, lékárnách, nemocničních zařízeních nebo veřejných toaletách.

17:00

Společnost Karlovarské minerální vody začne zjišťovat, zda se Česku vyplatí zálohovat PET lahve. Zjistit to mají experti z Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN) i Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT v Praze. Cílem bude zjistit, zda vratné PET lahve přispějí životnímu prostředí i ekonomice.

16:51

Na pět pozic náměstků ministra průmyslu a obchodu (MPO), na které úřad vyhlásil výběrová řízení, se přihlásilo 14 uchazečů. Dva z nich nesplnili kvalifikační požadavky. MPO také vyhlásí v tomto týdnu výběrové řízení na ředitele agentury CzechInvest. 

16:45

Kurzy
$20,7425,41
zobrazit další kurzy
Burza
Index PX
0,376%
1132,801137,06
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

7 bilionů korun

se vloni celosvětově proinvestovalo do zelené energie.

Art
reklama