reklama
reklama
16:20

Zakladatelé firmy BioNTech Ugur Şahin a Özlem Türeciová dostanou v Německu státní vyznamenání za to, že díky vývoji vakcíny proti covidu-19 významně pomohli v boji proti pandemii. (ČTK)

16:10

Do Prahy dnes dorazilo prvních 5200 dávek vakcíny firmy Moderna, která se zatím do hlavního města nedistribuovala. Očkovat s ní se začne po víkendu. (ČTK)

16:05
15:50

Kvůli konci OKD může přijít o práci 4000 až 5000 lidí v subdodavatelském řetězci těžební firmy. Původní hypotézu potvrdil vedení Moravskoslezského kraje průzkum mezi místními firmami. Sdělil to hejtmanův náměstek Jakub Unucka (ODS). (ČTK)

15:35

První dodávka antigenních testů pro školáky by měla dorazit podle plánu do neděle. Na dotaz ČTK to dnes ve sněmovně řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). 

15:25

První velkokapacitní očkovací centrum v Karlovarském kraji v KV Areně je připravené na spuštění od 1. března. Zatím bude centrum v karlovarské hale fungovat v omezené míře, protože vakcín k očkování je stále nedostatek. Kapacitu očkování lze ale plynule navyšovat podle potřeby. (ČTK)

15:02

Evropská agentura pro léčivé přípravky doporučila použití kombinace protilátek a léků vyvinutých společností Regeneron Pharmaceuticals k léčbě covidu-19. Na základě prohlášení EMA rozhodnou o použití látek casirivimab a imdevimab jednotlivé členské státy Evropské unie, včetně Česka. (ČTK)

14:49

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl NÚKIB.

14:35
14:21

K očkování se budou moci přednostně zaregistrovat vedle učitelů i pracovníci dětských skupin, mikrojeslí, klokánků a podobných zařízení pro okamžitou pomoc dětem (ZDVOP). Na svém webu to dnes oznámilo ministerstvo práce. 

13:59

Nizozemský odvolací soud dnes dal za pravdu vládě a rozhodl, že zavedení nočního zákazu vycházení v rámci boje s epidemií covidu-19 bylo oprávněné. Zvrátil tak verdikt soudu nižší instance, který v zemi v posledních dnech působil zmatky, napsala agentura Reuters.

13:45

České aerolinie jsou v platební neschopnosti, dnes proto podaly u Městského soudu v Praze žádost o povolení reorganizace podle insolvenčního zákona. Cílem je záchrana podniku a nalezení řešení pro věřitele. Provoz nadále pokračuje, uvedly dnes ČSA. Podnik za loňský rok eviduje ztrátu 1,57 miliardy korun.

13:30

Státní zástupkyně Sylva Krützner má zaplatit peněžitý trest 360.000 korun za to, že neodvedla daň z příjmu získanou prodejem nemovitosti. Trestním příkazem o tom ve čtvrtek rozhodl Obvodní soud pro Prahu 5, uvedl dnes server SeznamZprávy

13:14

Odsouzený předák ruské opozice Alexej Navalnyj si odslouží svůj více než dvouletý trest v trestanecké kolonii, kam už byl přeložen z vazební věznice v Moskvě. Potvrdil to dnes šéf ruské vězeňské služby (FSIN) Alexandr Kalašnikov.

tag reuters com 2021 newsml RC21ZL9KEJMJ 528823747

13:00
Výběr podle
Milana Mikulky , vedoucího ekonomického zpravodajství HN

Největší rozruch v českých byznysových kruzích od začátku týdne vzbuzuje vyjednávání ČEZ s Vodafonem. Ve hře je, že by českým státem ovládaná energetická skupina koupila třetího největšího operátora na tuzemském trhu. Pokud by k transakci došlo, mohla by se pohybovat mezi 30 až 40 miliardami korun.

Německá vláda chce, aby domácí firmy hlídaly dodržování lidských práv i u svých zahraničních dodavatelů. Pokud by záměr prošel přes parlament, má se týkat firem, které mají víc jak tisíc zaměstnanců. Na podobném opatření pracuje i Evropská komise.

Když definitivně končí Google Play Music, kolega Otakar Schön se pustil do porovnání hudebních streamovacích služeb.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
1,404%
1053,061067,84
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

4 miliardy korun denně

Na tolik by mohl stát vyjít tvrdý lockdown.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
reklama