reklama
reklama
13:01

Česká zbrojovka z Uherského Brodu uvádí na trh novou odstřelovačskou pušku CZ TSR. Zbraň ráže 308 Winchester by měla v nabídce firmy nahradit model CZ 750 M1S1. Novou pušku společnost vyvíjela na základě připomínek uživatelů z ozbrojených složek. Primárně je tedy určena pro vojenské použití.

12:50

Evropská unie dnes rozšířila o čtyři jména seznam osob, na které se vztahují sankce proti syrskému režimu. Důvodem je údajný podíl těchto lidí při vývoji chemických zbraní a jejich používání proti civilistům. Počet osob, na něž se vztahuje zákaz cestování a zmrazení majetku, tak stoupl na 261, uvedla EU.

12:36

Česko kurdského politika Muslima do Turecka nevydá. Je v cizině, řízení skončilo, tvrdí právník. I tak se dá čekat lehčí slovní přestřelka s Ankarou. 

12:22

Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd (ÚOCHB) a brněnské výzkumné centrum CEITEC Masarykovy univerzity budou spolupracovat na výzkumu v organické chemii a biochemii i v oblasti personální politiky a grantové podpory. V Praze dnes zástupci obou společností podepsali memorandum o spolupráci.

12:00

Rusové mají za sebou celonárodní cvičení v oddanosti svému moudrému a rezolutnímu vůdci. Jmenovalo se prezidentské volby. Vladimir Putin tím dává najevo: já jsem silný, vy jste slabí. A chci v tom pokračovat, aby se to ještě více vrylo do dějin naší planety. Přečtěte si komentář Teodora Marjanoviče.

11:38

Státní agentury CzechTrade a CzechInvest by se měly sloučit. Na dnešní oslavě 25. výročí Hospodářské komory to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Právě s komorou chce vláda podle něj mimo jiné spolupracovat na podpoře exportu. Dodal, že komora by měla také hrát významnější roli v rámci tripartity.

11:27

Chci pokračovat, Lítačka a Škodův palác jsou úspěchy. Dolínek ale nepracuje, jak má, a podle toho doprava vypadá, říká primátorka Krnáčová

11:07

Putin není hrůzovládce jako Stalin, ale vyvolává psychózu o obležené mocnosti. Uměle vyvolal konflikt na Ukrajině, teď mu stačí, když se země utápí ve válce, říká Vladimír Votápek, bývalý generální konzul v Rusku. Dodává, že Putin bezostyšně využívá psychologické triky kolegů z tajných služeb.

 

11:00

Evropská unie dnes vyzvala Rusko, aby bezodkladně odpovědělo na otázky Londýna a mezinárodního společenství ohledně nedávného útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. Ve společném prohlášení to dnes uvedli ministři zahraničí členských zemí bloku.

10:51

Vláda sto dnů po jmenování slibuje investice, opozice ji kritizuje. Soudy budou zřejmě rozhodovat o několika případech odvolaných odborných náměstků, kteří na ministerstvech skončili, i když byli pod služebním zákonem. Zřejmě největší rozruch vyvolalo oznámení šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína.

10:29

Mynářova čínská mise? Neurvalý amatér Zeman vyautoval českou diplomacii. Český prezident měl být předem informován, že se čínské úřady chystají vyšetřovat pana Jie, měl být diskrétně varován. Jenže oni mu zjevně nevěří, píše v komentáři Martin Fendrych. 

10:08

Sledujte živě: Ester Ledecká přebírá klíč od Prahy od primátorky Adriany Krnáčové. 

10:03

Inspekce zjišťovala, zda policistka žije s otcem svých dětí. Prohledala jí byt, nasadila sledování. Na začátku kauzy byl spor mezi důstojnicí a její nadřízenou na Policejním prezidiu ČR. 

09:50

Každý den chodí Julia Siváková do továrny na čtvrtou ráno a odchází po dvanácti hodinách. Ke své stereotypní práci vstává i v sobotu. Aby jako samoživitelka v Habartově na Sokolovsku vydělala 20 tisíc čistého pro sebe a své děti, nic jiného jí nezbývá. Více v reportáži Martina Bibena. 

09:38

Obecně prospěšná společnost Život dětem dnes v Česku zahájila své tradiční jarní Srdíčkové dny na pomoc těžce nemocným dětem. Lidé si při nich mohou do pátku koupit od dobrovolníků v ulicích za 30 korun magnetky nebo propisky s logem akce.

Burza
Index PX
0,283%
1115,361118,52
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

537 miliard dolarů

je suma, o niž vzrostla od začátku roku tržní hodnota devíti nejvýznamnějších amerických technologických společností.

Spočítejte si daně s IHNED.cz
15. 3.

Poklad jménem Beckham

Potkali se před 21 lety na fotbalovém zápase. On sportovní hvězda, ona členka nejslavnější hudební skupiny 90. let. Love story, jež přečkala...
Art
reklama