reklama
reklama
Téma dne / Boj o vodu
Výběr podle
Ireny Jirků , vedoucí magazínu EGO!

Netušila jsem, že herci Vladimír a Michal Dlouzí mají mladšího bratra Olivera. Tenhle "kluk s batohem" před lety přesvědčil Jiřího Hlavenku, aby mu půjčil na rozjezd malé firmy, a nedávno Kiwi.com koupili Američané za několik miliard.

Nevěděla jsem také, že v Nymburce bydlí hned dva cizokrajní muzikanti a dělají parádní muziku. Yannick Tevi přiletěl ze vzdáleného souostroví Vanuatu v Oceánii, Alfonse Llupiho a jeho rodinu vyhnala z Albánie ekonomická krize.

A je sice pravda, že jsem už viděla Karla Janečka cvičit na koni našíř, ale že umí salto? Tak to tedy zírám.

22:27

Americký generál Kenneth McKenzie, který velí americkým silám na Blízkém východě, v Perském zálivu a severní Africe (CENTCOM), dnes vůbec poprvé ve funkci navštívil příslušníky arabsko-kurdské koalice SDF, která je spojencem USA na severovýchodě Sýrie. Informovala o tom agentura AFP.

22:15

Istanbulské úřady dnes daly syrským uprchlíkům se statusem dočasné ochrany, kteří nejsou v Istanbulu přihlášení, čtyři týdny na opuštění města. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž není zcela jasné, kolika lidí se termín týká.

22:03

Bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se stal členem Rady vlády pro lidská práva. Jeho nominaci, kterou navrhla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO), dnes schválil kabinet. Informoval o tom Deník N. Herman v radě nahradí filozofa Daniela Kroupu, který rezignoval na konci dubna.

21:48

Mezi Washingtonem a Pchjongjangem proběhla nedávno "velmi pozitivní korespondence", která se může stát základem pro obnovení rozhovorů o zastavení severokorejského jaderného programu. Prezident USA Donald Trump to dnes ve Washingtonu řekl novinářům. (ČTK)

21:33

Americká softwarová společnost Microsoft se dohodla, že zaplatí přes 25 milionů dolarů (zhruba 570 milionů Kč), aby urovnala obvinění z porušování zákona Spojených států namířeného proti korupci v zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

21:20

Americký prezident Donald Trump se dnes nabídl jako prostředník pro urovnání napjatých vztahů mezi Pákistánem a Indií, které dlouhodobě komplikuje spor o území Kašmíru. Řekl to při setkání s pákistánským premiérem Imranem Chánem v Bílém domě. (ČTK)

jarvis_5d2de457498e40c8011fd6e4.jpeg

21:07

Soud v anglickém Newcastlu dnes shledal vinným z křivého svědectví a podvodu muže, jenž si vymyslel existenci zločinecké skupiny unášející a zneužívající malé děti. Tvrdil přitom, že členy gangu jsou přední politici a další veřejní činitelé. (ČTK)

20:52

Většina členů politického uskupení Realisté dnes rozhodla o ukončení činnosti strany. ČTK o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do dnešních 16:00.

20:36

Cílem amerického mírového plánu pro Blízký východ je "zničit palestinskou identitu". Po setkání se zástupci palestinského radikálního hnutí Hamás to dnes prohlásil íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí. (ČTK)

20:21

Dolar a euro jsou před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) a americké centrální banky (Fed) bez výraznějších změn. Měnové výbory obou institucí by měly rozhodnout, nakolik a jak rychle budou snižovat základní úrokovou sazbu - Rada guvernérů ECB zasedne již ve čtvrtek, ECB příští týden. (ČTK)

20:06

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize.

19:51

Největší italská banka UniCredit, která působí rovněž v České republice, uvažuje o zrušení zhruba 10 000 pracovních míst. To odpovídá deseti procentům její globální pracovní síly. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje blízké situaci.

Unicredit

19:37

Pražská burza dnes posílila. Index PX stoupl o 0,20 procenta na 1069,58 bodu. Nahoru táhly burzu hlavně cenné papíry energetické firmy ČEZ. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy. (ČTK)

19:12

Hrubá mzda v Německu loni meziročně stoupla o zhruba tři procenta na 3304 eur (84.362 Kč). Vzhůru ji podle statistiků táhly především vyšší tarifní mzdy a narůstající podíl vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, kteří bývají zpravidla lépe placeni. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů německého Spolkového úřadu práce (BA), z nichž cituje agentura DPA.

18:56

Dvě celostátní stávky ve středu a v pátek ochromí dopravu v Itálii. Zatímco středeční se bude týkat veřejné dopravy, včetně taxislužby, páteční stávka dopadne na letecké spoje. Informoval o tom dnes server The Local.

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,203%
1067,411069,58
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

1,2 miliardy eur

má vynést Španělsku zdanění internetových gigantů. Daň má schválit nová vláda.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 7/2019

ICT revue 7/2019 Cover story: Průmysl 4.0 - Trend s velkým přesahem nad rámec technologií. Technologie: Docházkové systémy se přizpůsobují modernímu stylu práce....
Art
reklama