reklama
reklama
19:02

Vyzkoušet si práci archeologů, etnologů a antropologů a nahlédnout do tajů života v pravěku, starověku a středověku budou moci návštěvníci Mezinárodního dne archeologie v Praze. Oslavy se uskuteční v sobotu 20. října od 10:00 do 16:00 v areálu pražského Karolina.

18:59

Ministerstvo zdravotnictví posílá do připomínkového řízení návrh na pravidelnou valorizaci plateb za státní pojištěnce, kterými jsou děti, nezaměstnaní či senioři. Růst plateb ze státního rozpočtu je schválený do roku 2020. Letos se platí 969 korun měsíčně. 

18:51

Ústecký kraj k dnešnímu dni obdržel sedm podnětů v souvislosti s komunálními volbami. Čtyři se přitom týkají Mostu. Jeden návrh už soud odmítl. Čas podat stížnost mají lidé do pátku. Komunální volby se před čtyřmi lety opakovaly v Chomutově a Bílině kvůli kupčení s hlasy.

18:46

18:40

Evropská komisařka pro obchod Cecilia Malmströmová dnes kritizovala amerického prezidenta Donalda Trumpa za jeho výroky na adresu Evropské unie. Trump v nedělním rozhovoru s americkou televizí CBS prohlásil, že EU vznikla za účelem získání obchodní výhody na úkor Spojených států.

18:34

Ještě nikdy pražská primátorka za ANO Adriana Krnáčová nekritizovala na tiskové konferenci hnutí ANO tak ostře jako v úterý, kdy bilancovala své působení v čele hlavního města. Z přímé kritiky vyjmula jen šéfa ANO a premiéra Andreje Babiše.

18:27

Donald Trump kritizoval ministra obrany Jima Mattise. Muže, který byl pro prezidenta klíčovým členem administrativy a jenž má 28. října navštívit Česko. Důvodem kritiky je podle amerických médií jeho pohled na Írán.

18:21

Ukrajinský filmový režisér Oleh Sencov vězněný v Rusku má v důsledku hladovky nezvratně poškozené zdraví a leží na jednotce intenzivní péče. Ukrajinským novinářům to dnes řekla filmařova sestra Natalja Kaplanová. Kancelář ruské ombudsmanky informaci o Sencovově vážném zdravotním stavu popřela.

18:15

Ve věku 76 let zemřel finský spisovatel Arto Paasilinna, autor humoristických románů Zajícův rok, Stará dáma vaří jed či Autobus sebevrahů. Jeden z nejúspěšnějších finských romanopisců, kterému se podařilo podnítit zájem o knihy z této severské země i v zahraničí, zemřel v pondělí. Dnes o úmrtí informovala agentura AFP

18:11

18:05

Chtěl ministr kultury cenzurovat Schorma? Cenu klidně předám, vinna je úřednice, říká. Aktuálně.cz zrekonstruovalo kauzu, v níž proti sobě stojí stávající ministr kultury Antonín Staněk za ČSSD a odborná komise s členy Ivem Mathém nebo Vladimírem Justem.

18:00

Turečtí policisté v pondělí večer prohledali saúdskoarabský konzulát v Istanbulu. Dva týdny po zmizení novináře a kritika rijádského režimu Džamála Chášakdžího. Výsledek prohlídky zatím není znám. Turci ale tvrdí, že i tak mají důkazy o vraždě.

17:53

17:49

Česká národní banka upozornila na aktivity společnosti Whetu and Partners, která nabízí na internetových stránkách investiční služby. Firma přitom nemá žádné povolení pro poskytování investičních služeb v České republice. ČNB o tom dnes informovala na internetu.

17:41

Uvažovaná zlínská radniční koalice STAN, ANO a Rozhýbejme Zlín možná prolomila pat, do kterého ji dostal zastupitel za STAN Petr Michálek. Ten odmítl koalici podpořit kvůli výhradám k senátorovi a podnikateli Ivo Valentovi z uskupení Rozhýbejme Zlín. Koalici tak jeden potřebný hlas chyběl. Dnes STAN vítěznému hnutí ANO oznámili, že mají všech devět mandátů pro koalici.

Burza
Index PX
0,682%
1081,071088,44
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

15329 kilometrů

je vzdálenost mezi Singapurem a New Yorkem, mezi kterými létá nejdelší komerční let bez mezipřistání na světě.

komerční článek

Komerční článek
Art
reklama