reklama
reklama
/ ego!
Výběr podle
Anety Šaferové , šéfredaktorky magazínu PROČ NE?!

Hurá na cesty! Studenti architektury navrhli designové útulny pro návštěvníky Krkonoš, u místních ale budí rozruch. Kdy v nich konečně přespíme?

Číňané loni poprvé předběhli Američany a Rusy, aspoň co se týká návštěvnosti Česka turisty mimo Evropu. Co je pro ně kromě Prahy magnetem?

A za zajímavým zážitkem nemusíte cestovat nijak daleko. Metrem dojeďte na stanici Nové Butovice a vystupte přímo v budoucnosti. V místní restauraci vás obslouží robot.

16:16

Všech 17 tisíc prasat jedné farmy na severu Bulharska musí být kvůli výskytu prasečího moru utraceno. Nákaza se tam možná dostala ze sousedního Rumunska, nedaleko jehož hranic se zemědělský podnik nachází. (ČTK)

16:01

Dlouhé období horkého a suchého počasí přineslo do východní Francie nejhorší kůrovcovou kalamitu za posledních 20 let. Kůrovci ničí jehličnaté porosty a způsobují propad cen dřeva, protože dřevařské firmy stromy raději porážejí, než je napadne kůrovec (ČTK).

15:46

Ministerstva zahraničí Německa a Francie dnes shodně odsoudila páteční krok íránských revolučních gard, které v Hormuzském průlivu zadržely britský tanker s 23člennou posádkou. Krok Teheránu podle Paříze a Berlína podkopává snahy o snížení napětí, uvedla agentura Reuters.

15:25

Pokutu ve výši více než 24 tisíc korun dostali dva němečtí návštěvníci Benátek za to, že si v centru historické metropole - u slavného mostu Rialto, vařili kávu na cestovním vařiči. Baťůžkáři také byli vyzváni, aby opustili město.

15:08

Dlouhé období horkého a suchého počasí přineslo do východní Francie nejhorší kůrovcovou kalamitu za posledních 20 let. Kůrovci ničí jehličnaté porosty a způsobují propad cen dřeva, protože dřevařské firmy stromy raději porážejí, informovala agentura Reuters.

14:49

Zájem o loterii Účtenkovka pomalu klesá. V červenci uzavřelo ministerstvo financí smlouvu se společností Event Service, která se na svých stránkách označuje jako sportovní agentura. Za 1,44 milionu korun má nyní zajistit výrobu 17 videospotů a zpracovat 30 reklamních ploch.

14:31

Výstavba nové městské čtvrti na Smíchově za 15 miliard korun, kterou připravuje Sekyra Group, se bude muset vyrovnat s novými připomínkami úředníků v hlavním městě. Budou například muset snížit počet parkovacích míst a přijít s ekologičtějším vytápěním.

14:09

Nejvíce pohřebišť navštívených jedním člověkem. Tento zápis má v České knize rekordů od roku 2017 Roman Bláha. Navštívil jich už téměř dva tisíce. „Minimálně měsíčně najdu hřbitov, který není nikde zapsaný,“ říká rekordman.

13:50

Lokální vzpoury: turisty ano, ale s mírou. Pařížská radnice zakáže turistické autobusy, návštěvníci mají chodit a jezdit hromadnou dopravou. Bruggy omezily provoz výletních lodí. Restrikce chystají Barcelona i Benátky.

13:29

 

 

13:10

Ceny bytů v Praze a Brně vystřelily v posledních třech letech prudce nahoru. ČNB navíc omezila dostupnost hypoték, a řada lidí si tak nemůže na byt půjčit. Stále více jich proto hledá bydlení za městem. Projevuje se to na výstavbě, která se přesouvá do regionů.

12:49

Při výbuchu v závodě na zpracování plynu v centrální Číně zemřelo nejméně deset lidí. S odvoláním na úřady o tom dnes informovala agentura AP, podle níž se pět dalších osob pohřešuje a 19 bylo zraněno.

12:30

Írán se pátečním zadržením britského tankeru v Hormuzském průlivu vydal na nebezpečnou cestu, řekl dnes britský ministr zahraničí Jeremy Hunt. Reakce Británie na incident bude podle něj rozhodná.

 

12:11

Dnes večer a v noci na neděli mohou Čechy zasáhnout silné bouřky s nárazy větru až 70 kilometrů za hodinu a kroupami. Může při nich napršet kolem 30 litrů vody na metr čtvereční. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav.

11:55

Na chorvatských dálnicích i většině hraničních přechodů do Chorvatska dnes už od rána silně zhoustl provoz, a to především směrem k moři. S dopravními problémy se o tomto víkendu počítá vzhledem k výměně rekreantů trávících dovolenou na Jadranu. (ČTK)

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,333%
1063,871067,41
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

$1416 za troyskou unci

stojí nyní zlato. Růst jeho hodnoty přiměl těžaře se spojit.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 7/2019

ICT revue 7/2019 Cover story: Průmysl 4.0 - Trend s velkým přesahem nad rámec technologií. Technologie: Docházkové systémy se přizpůsobují modernímu stylu práce....
Art
reklama