reklama
reklama
Výběr podle
Ireny Jirků , vedoucí magazínu Ego!

Nejprve musela zabít autorku, aby mohla přeložit vlastní knihu z francouzštiny do češtiny. Lenka
Horňáková-Civade žije v zemi, kde se nenarodila, a přesto se ve Francii prosadila.

Stejně to má „nastavené“ i Lu Lyy Fabian-Nguyen a další mladí lidé z druhé generace Vietnamců, která dnes úspěšně boduje v nejrůznějších oborech v Česku.

Ale když už jsme u podnikavých cizinců, ne každý příběh musí mít dobrý konec... Andrej Babiš se narodil v Bratislavě a mohl být českým státníkem. Mohl být.

18:36

Islamisté ze saharské odnože teroristické organizace Islámský stát (IS) zabili od konce dubna v Nigeru u hranic s Mali tři místní tradiční vůdce a čtyři vysoké představitele etnika Tuaregů. S odkazem na dnešní vyjádření nigerských úřadů o tom informovala agentura AFP. 

18:15

Liberální frakce Obnova Evropy dnes večer v tajné volbě podpoří kandidaturu Němky Ursuly von der Leyenové do čela Evropské komise. Na twitteru to oznámil Dacian Ciolos, šéf třetí největší politické skupiny v europarlamentu. Von der Leyenová má už jistou podporu lidoveckých europoslanců z EPP.

18:01

17:47

Ozbrojení piráti dnes u nigerijských břehů unesli deset tureckých námořníků z obchodní lodi, oznámila přepravní společnost Kadioglu Denizcilik. Piráti zajali deset námořníků z 18členné posádky, podle přepravce ale nebyl nikdo zabit ani zraněn. Informovala o tom agentura Reuters.

17:35

Evropská komise hodlá v příštích dnech zahájit oficiální vyšetřování amerického internetového prodejce Amazon. S odvoláním na nejmenované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg. Komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová podle nich chce prověřit, zda Amazon nezneužívá data o prodeji, aby s jejich pomocí znevýhodnil menší obchody.

17:22

17:11

Energetická skupina ČEZ, vlastněná ze 70 procent státem, prozkoumá možnosti těžby lithia v Česku. Australské firmě European Metals Holdings (EMH), která má na těžbu přednostní právo, půjčí dva miliony eur (51,2 milionu korun) a do konce roku se rozhodne, zda do EMH vstoupí. (ČTK)

17:00

16:49

Středočeští hygienici dali v letošním prvním pololetí restauracím 392 pokut v celkové hodnotě 1,33 milionu korun. Loni to bylo ve stejném období 424 pokut a celkově 1,38 milionu korun. Ve srovnání s rokem 2018 byl podobný i počet kontrol provozoven, letos 1324, loni 1364. (ČTK)

16:38

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybuduje do roku 2023 na téměř všech přejezdech na silnicích první třídy závory. Do konce letošního roku budou závory na 132 ze 164 přejezdů. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Reaguje tak na rostoucí počet nehod na nezabezpečených přejezdech. Jen o posledním víkendu po střetu s vlakem zahynulo pět lidí. 

16:27

16:16

Předním americkým bankám Goldman Sachs a JPMorgan Chase & Co se ve druhém čtvrtletí dařilo nejednoznačně. Zatímco čistý zisk Goldman Sachs klesl o šest procent na 2,42 miliardy USD (55,2 miliardy korun), zisk JPMorgan naopak o 16 procent vzrostl a dostal se na 9,65 miliardy USD (220 miliard korun). (ČTK)

16:05

Pražští celníci objevili v polském kamionu nedaleko vjezdu do tržnice Sapa tisíce padělků stavebnic a plastových postaviček s logem Lego a Disney. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí pražského celního úřadu Ivana Kurková. Hodnota originálních výrobků by podle ní dosáhla 1,5 milionu korun.

15:54

Norské úřady zatkly radikálního iráckého muslimského duchovního mullu Krekara, který byl v pondělí v Itálii v nepřítomnosti odsouzen ke 12 letům vězení za plánování teroristických útoků. Podle agentury AFP o tom dnes informovala norská rozvědka.

15:43

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,102%
1056,651057,73
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

23 miliard korun

chce získat na burze v Hongkongu skupina Home Credit a významně tak posílit svoji pozici v Číně.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Moderní bankovnictví pro snazší život

Smart Banking Digitální technologie přinášejí jednodušší a rychlejší řešení problémů a uspokojování potřeb. Bankovní sektor není v tomto výjimkou. Nároky...
Art
reklama