reklama
reklama
Téma dne / Prezidentské volby
13:52

Lesy ČR chtějí přitáhnout lidi do oboru, učňům dají stipendia ve výši 1500 korun měsíčně. Stipendijní program Lesy ČR, kterým patří téměř polovina lesů v zemi, spustí od února a pro letošní rok na něj vyčlenily přes dva miliony korun.

13:45

Poslanci hlasují, zda bude Ondráček hlídat GIBS. Sledujeme on-line: Výsledky hlasování by měly být známy ve 14:30.

13:39

Čína začala v posledních měsících tamním cizincům omezovat přístup k necenzurované verzi internetu. Komunistický režim doposud západním pracovníkům v zemi umožňoval cenzurní opatření obcházet. Kdo chce i nadále obejít Velkou čínskou internetovou zeď, ten musí platit za vládou schválené programy.

13:34

Patnáctiletá Ukrajinka přepisuje historii tenisu.  Největší senzace dosavadního průběhu Australian Open má jméno Marta Kosťuková.

13:24

Cena bitcoinu spadla pod 11 tisíc. Rusko chystá regulaci kryptoměn, Korea zvažuje jejich úplný zákaz. Podle člena představenstva německé Bundesbanky bude efektivní regulace kryptoměn do budoucna vyžadovat mezinárodní spolupráci.

13:20

Obliba frontmana Led Zeppelin v Česku nebere konce. Po koncertech v Ostravě, Brně a Plzni letos zpěvák Robert Plant zavítá do Pardubic. Zahraje i některé hity někdejších Led Zeppelin, od jejichž založení letos uplyne padesát let.

13:15

Nejsilnějším reklamním médiem byla i loni televize. Ceníková hodnota odvysílané reklamy oproti roku 2016 narostla o 13 procent na 48,1 miliard korun. Největším zadavatelem reklamy byla loni Alza. (MAM)

13:00

Fotogalerie: Chevrolet Corvette slaví 65. výročí. Podívejte se na to, jak vzniklo jedno z nejikoničtějších aut Ameriky a jak se měnilo v průběhu generací. I současná sedmá generace je autem, které nelze jen tak přehlédnout.

12:50

Chalupeckého cena představila pětici finalistů. O ocenění pro autory mladších 35 let bude letos usilovat pět mladých českých umělců Alžběta Bačíková, Lukáš Hofmann, Tomáš Kajánek, Kateřina Olivová a Adéla Součková. Na podzim se sejdou na výstavě v pražském Veletržním paláci.

12:49
12:42

"Venezuelský Rambo" a vůdce rebelů zemřel. Oscar Pérez byl bývalý policista a v posledních několika měsících se pasoval do role lidového hrdiny, který bojoval proti režimu Nicoláse Madura.

 

12:35

Čapí hnízdo bude řešit i Evropský parlament. Případ se dostane na půdu jeho výboru pro rozpočtovou kontrolu. Europoslanci budou výbušnou českou kauzou řešit příští úterý v rámci interpelací na eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera.

12:26

Jihokorejský automobilový konglomerát Hyundai Motor chce přijmout 45 000 lidí a chystá masivní investice. Analytici jsou ale k plánu skeptičtí, protože konglomerát je v důsledku slabého prodeje tlačen ke snižování nákladů. Součástí koncernu jsou automobilky Hyundai Motor a Kia Motors.

12:19
12:07

Japonská veřejnoprávní televize NHK se omluvila, že v úterý omylem varovala před severokorejskou raketou. Televize v úterý večer na svých internetových stránkách zveřejnila upozornění, že KLDR odpálila raketu směrem k japonskému území a že by lidé měli vyhledat úkryt. Po pěti minutách vydala opravu. 

Kurzy
$20,8625,52
zobrazit další kurzy
Burza
Index PX
0,526%
1109,091114,92
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

224 miliard korun

si loni půjčili Češi na bydlení. Průměrná úroková sazba hypoték je přitom nejvyšší od února 2015.

Art
reklama