reklama
reklama

Exguvernér ČNB Singer: Zkrotit zdražování bytů centrální banka sama nemůže. Důvodem růstu cen je, že se málo staví a stávající byty lze snadno pronajímat turistům, hlavně v Praze

Rozhovor
HN+ Někdejší guvernér ČNB Miroslav Singer vidí za růstem cen nemovitostí hlavně nedostatek výstavby bytů a pronájmy turistům, například přes Airbnb. To podle něj ale nevyřeší ČNB. Singer řekl, že rozumí, proč chce mít ČNB v zákoně možnost omezovat...
Celý článek
23:44

V kostele svatého Cyrila a Metoděje v pražské Resslově zemřelo před 76 lety 18. června 1942 po boji se 700 nacistů sedm čs. parašutistů. Bojovali 7 hodin až do samého konce.

23:23

Růst cen nemovitostí v Česku, který podle statistik loni dokonce vykázal nejrychlejší tempo v celé Evropské unii, nemůže Česká národní banka sama ovlivnit. Proto minulý týden doporučila zpřísnění kritérií pro udělování hypoték. V rozhovoru pro HN to řekl bývalý guvernér centrální banky Miroslav Singer.

23:02

22:41

Výhra Mexika nad Německem na mistrovství světa v Rusku byla pro většinu fotbalových fanoušků překvapením, nikoli však pro samozvaného velmistra mexických šamanů Antonia Vázqueze Albu. Ten totiž už ve středu předpověděl, že fotbalisté Mexika porazí obhájce titulu z Německa právě 1:0.

22:16

Radikální hnutí Tálibán neprodloužilo třídenní příměří s afghánskými vládními silami vyhlášené u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr. Příměří vyhlášené Tálibánem oficiálně skončilo dnes po západu slunce, naopak vláda, která původně klid zbraní přislíbila do středy 20. června, příměří jednostranně prodloužila o deset dní.

21:57

21:36

Mladé technologické firmy, které zdokonalují již prověřené nápady, jsou na trhu úspěšnější, říká Martin Kešner, investiční manažer startupového fondu J&T Ventures a zakladatel soutěže Nápad roku. České start-upy podle něj obvykle trápí podcenění marketingu a prodeje vlastních výrobků a služeb, které dlouze zdokonalují.

21:20

Kolumbijští voliči dnes rozhodují, zda budou mít příští čtyři roky levicového, či pravicového prezidenta. V prvních prezidentských volbách od konce půlstoletého konfliktu levicových povstalců s vládou se též rozhodne o uvádění mírové dohody s povstalci z FARC do praxe. Pravicový kandidát Iván Duque ji kritizuje, naopak jeho levicový soupeř Gustavo Petro, který byl v 80. letech členem jiné levicové gerily, dohodu podporuje.

20:59

V Narynské oblasti v Kyrgyzstánu, kde nefungují zdravotní střediska, denně cestuje oddaná lékařka více než 20 kilometrů za svými pacienty. Většinou v koňském sedle.

 

20:38

20:20

Do podzimních komunálních voleb půjdou v Třebíči piráti společně s TOP 09. Kandidovat budou pod názvem Společně otevřeme Třebíč. V čele šestičlenné kandidátky je zástupce pirátů, pětadvacetiletý programátor Roman Pašek. Dvojkou je zástupce TOP 09, sedmatřicetiletý manažer logistiky Zdeněk Jakšík.

20:20

Do podzimních komunálních voleb půjdou v Třebíči piráti společně s TOP 09. Kandidovat budou pod názvem Společně otevřeme Třebíč. V čele šestičlenné kandidátky je zástupce pirátů, pětadvacetiletý programátor Roman Pašek. Dvojkou je zástupce TOP 09, sedmatřicetiletý manažer logistiky Zdeněk Jakšík.

20:05

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa odmítá odpovědnost za skokový nárůst počtu dětí migrantů, které americké úřady na hranicích s Mexikem odebraly rodičům. V pořadu stanice NBC to prohlásila Trumpova politická poradkyně Kellyanne Conwayová s tím, že nikdo o rozdělování rodin nestojí.

19:50

Aby obyvatelé New Yorku znovu nabili baterie ve městě, které nikdy nespí, již dávno ve velkém množství konzumují kávu nebo zdravé zeleninové koktejly. Dnes však objevují rovněž přednosti odpolední siesty.

19:38

Prezident Miloš Zeman požádá europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD), aby zvážil svoji kandidaturu na funkci ministra zahraničí, a usnadnil tak vznik vlády a její toleranci. Pocheho, stejně jako další nominandy do vlády za ANO a ČSSD začne Zeman přijímat příští týden po návratu z návštěvy Ústeckého kraje.

Burza
Index PX
0,232%
1075,381077,88
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

11% lidí

je v práci spokojeno natolik, že o změně zaměstnání neuvažují.

komerční článek

Komerční článek
Art
reklama