Po stříbru z Pekingu dosáhl Ondřej Synek na stejnou medaili i v Londýně. Společně s reprezentační kolegyní Miroslavou Knapkovou, která vybojovala zlato, povýšil veslařskou část české olympijské výpravy na zatím nejsilnější.

Devětadvacetiletý Synek už je zpátky doma a s manželkou očekávají narození potomka. "Bude to kluk, už mám vymyšlené i jméno, ale to zatím neprozradím," smál se po příletu z Londýna. Jak sám říká, největší oslavy budou muset počkat.


Jak prožíval svůj moment slávy? Jak se těší na narození druhého potomka a kdy ho čekají další závody? Stříbrný medailista z Londýna odpovídal v úterý od 12:00 čtenářům IHNED.cz on-line.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Dobrý den, gratuluji ke stříbru. Rád bych se zeptal, jak jste se k veslování dostal. Také v tom hrála jako u většiny úspěšných českých olympioniků roli rodinná tradice?
Ondřej
Dobrý den Všem. Děkuji. U nás v rodině nikdo nikdy nesportoval. Jsem průkopník. Na loděnici mě přivedl bratranec ve 13 letech.
Čtenářský dotaz
Jak je možné, že vám ten Drysdale o tolik frnknul? :) To je skutečně jako Phelps, jak o tom někdo mluvil?
Ondřej
Každý je porazitelný. Naše bilance je celkem vyrovnaná, i když Novozélanďan většinou vyhrává velké akce. Ale udělám vše pro to, aby se to změnilo.
Čtenářský dotaz
Ondro, gratuluju k úspěchu. Jak bys ohodnotil úroveň světového veslařství? Jsme v ČR skutečně na špici?
Ondřej
Děkuji. Myslím, že úroveň veslování v ČR je slušná. Na to, jak je velká členská základna je úroveň až neuvěřitelná. Doufejme, že úspěch přitáhne co nejvíce mládeže do loděnic.
Čtenářský dotaz
Budete fandit českému čtyřkajaku? Nebo panuje mezi veslaři a kanoisty rivalita?
Ondřej
4kajaku fandím, známe se a fandíme si. Právě sleduji online a postoupili do finále. Těd ještě deblkanoe :-)
Čtenářský dotaz
Vaše loď prý stojí 250 tisíc. Co je na ní tak drahé?
Ondřej
Ano, stoji kolem 10 000 eur bez daně. Drahý je předevšššším vývoj a materiál. Je celá z uhlíkových vláken a kevlaru. Osmiveslice stojí kolem 1,2mil korun (pro zajímavost)
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jako velký fanoušek moc gratuluju. Chci se zeptat, v čem je mezi SP a MS takový rozdíl, že v jednom se Vám daří Mahe Drysdala porážet a v druhém ne tolik? :)
Ondřej
Děkuji. Rozdíl je v to, že SP je takové oťukávání před MS a testování formy. Ve finále MS či OH musíte vše prodat v jednu chvíli bez možnosti opravy. To je strašně těžká věc. To zatím Zélanďan umí lépe.
Čtenářský dotaz
Jak se na olympijském kanále závodilo? Neovlivnil finále vítr?
Ondřej
Závodilo se dobře. Závodiště jsem znal dlouho dopředu. Vítr byl naštěstí v pohodě a závody proběhly regulérně. Ve finále se sice pro jistotu menilo nasazení do drah, ale vliv to nemělo.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, proč všichni mezi sebou stále soupeří a chtějí být první, první, kvůli nesmyslné věci(medaili)? Když něco přeci dělám s láskou, není třeba být nejlepší. Důležitější je právě ta radost. Mrkněte, třeba na děti. Děkuji Přeji Vám krásný den
Ondřej
Máte pravdu a nemáte. Medaile je symbol vítězství. Když bych ji neměl fyzicky v ruce a přesto byl vítěz, nevadilo by mi to. Spousta lidí závodí jen pro radost.
Čtenářský dotaz
Onrřeji, vážím si Vašeho úspěchu. Moc Vám fandím, jste ukázkou správného sympatického sportovce, ne jako někteří s hlavou v oblacích. Jak budete trávit zbytek léta? A kdy Vám začíná další veslařský program? Hodně štěstí a zdraví Vám i Vaší rodině. Lukáš
Ondřej
Děkuji. Teď mám asi 2 měsíce volno na doplnění sil po 4letém OH cyklu. Budu relaxovat s rodinou a čekáme narození potomka. Potom zahájím zimní přípravu a na jaře opět závodní kolotoč.
Čtenářský dotaz
Jak bys porovnal olympiádu v Pekingu s tou v Londýně? organizace, úrověň, fanoušci... díky
Ondřej
Londýn byl super po všech stránkách a to co předvedli fanoušci, to jsem ještě neviděl (ve všech sportech)Byl to opravdu velký zážitek. V Číně také, ale tohle bylo lepší
Čtenářský dotaz
Co uděláte se stříbrnou olympijskou medailí?
Ondřej
Strčím jí do skříně :-)
Čtenářský dotaz
Dobrý den, stalo se vám někdy takové zranění jako Mirce Knapkové? Jak těžké je s tím závodit?
Ondřej
Nestalo. Určitě to nebylo příjemné, hlavně to ukočírovat v hlavě.
Čtenářský dotaz
S Mirkou Knapkovou jste v českém veslování dost ojedinělí. Vidíte tu nějaké svoje nástupce?
Ondřej
To je těžké. Veslování je sport, kde úspěch přichází s dlouhodobou přípravou a zarputilostí. Nejaké talenty tu jsou, ale jestli se jim povede vydržet a zlepšovat se, nikdo neví.
Čtenářský dotaz
Nezkoušel jste i nějaký jiný sport než veslování?
Ondřej
Fotbal, atletika, judo. Nic mi nešlo.
Čtenářský dotaz
Vy máte rád hamburgery? Nebo proč jste dostal po závodě ten obří? V Londýně je prý během olympiády postaven největší "mekáč" na světě. byl jste se tam podívat?
Ondřej
Mám. Někde jsem to řekl do novin a už se to se mnou veze :-) V mekáči ve vesnici jsem nebyl, bydleli jsme ve veslarské vesnici za městem. Škoda.
Čtenářský dotaz
Dobré poledne, jak dlouho veslujete? Trvá dlouho v tomhle sportu se dostat na vrchol? Vyžaduje to vůbec talent nebo to chce jen dřinu a odhodlání?
Ondřej
Vesluji 17 let. Je to běh na dlouhou trať. Potřebujete hlavně odhodlání snášet bolest a talent určitě také.
Čtenářský dotaz
Kolik si vydělá špičkový veslař v Česku? Jako manažer, jako sekretářka?
Ondřej
Jako veslař :-)
Čtenářský dotaz
Jaký je tvůj oblíbený sport mimo veslování? Neříkej, že si nezahraješ rád fotbal. Nebo něco jiného? :-)
Ondřej
Fotbal rád hraji, nerad na něj koukám. Hokej, volejbal, lyže, kolo a spousta dalších sportů.
Čtenářský dotaz
Ahoj Ondro, gratuluju k medaili a chci se zeptat: přemýšlím o veslařském trenažeru, měl bys nějaký tip, zkušenosti s nimi?
Ondřej
Děkuji. Ber jedině Concept II. Je sice dražší, ale je to jediný typ, který funguje a vydrží.
Čtenářský dotaz
Ondro, když jedeš, počítáš si tempa? A máš rád písničku "Ach synku, synku"?
Ondřej
Na počítání temp mám v lodí takový speciální budík, který měří čas, frekvenci a počítá tempa. Ach synku synku mám rád. Děkuji všem za otázky a fajn den. Ondřej Synek
Související