reklama
reklama
11:48

Výzkum umělé inteligence je klíčový pro další rozvoj českého hospodářství. Na Evropském fóru pro vědu, výzkum a inovace v Drážďanech to dnes řekl premiér Andrej Babiš.

11:33

Íránský prezident Hasan Rúhání dnes nové americké sankce proti Íránu nazval znakem zoufalství a Bílý dům označil za mentálně retardovaný. Informovala o tom agentura Reuters.

11:18

 

11:03

Rada Evropy schválila vrácení hlasovacích práv Rusku, které o ně přišlo v roce 2014 po anexi ukrajinského Krymu. Server Deutsche Welle dnes v této souvislosti upozornil, že Moskva v případě neobnovení hlasovacích práv hrozila odchodem z organizace.

10:49

Írán má stále možnost jednat s Washingtonem o svém jaderném programu, a to navzdory novým sankcím. Prohlásil to dnes bezpečnostní poradce amerického prezidenta John Bolton, který je nyní na návštěvě Izraele.

10:31

Japonská automobilka Nissan Motor odloží jednání o prohloubení aliance se svým francouzským partnerem Renault. Místo toho se zaměří na vlastní oživení. Na výroční valné hromadě to dnes oznámil generální ředitel Nissanu Hiroto Saikawa.

10:22

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahují na středočeském krajském úřadě, uvedl dnes server SeznamZprávy.cz. Přítomnost policistů na úřadě mu potvrdil vedoucí tiskového odboru krajského úřadu Marek Rejman.

10:16

Stovky milionů eur platily jednotlivé státy EU za vývoj stejných vojenských technologií, místo aby se dohodly na společném postupu. Teď proto vzniká evropský obranný fond, v němž má být 13 miliard eur, zhruba 332 miliard korun.

10:03

 

09:48

Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě dnes odstartovala raketa soukromé americké společnosti SpaceX Falcon Heavy s nákladem 24 experimentálních družic. Informovala o tom agentura Reuters.

09:35

Část nejbohatších Američanů naléhá na prezidentské kandidáty, aby podpořili daň z bohatství pro nejmajetnější. Chtějí tak vyřešit problém nerovnosti a koncentrace majetku a poskytnout finanční podporu v boji s klimatickou změnou.

09:20

Cisterciácký řád z Vyššího Brodu musí vrátit 2000 hektarů lesa získaných v restituci. Rozhodl o tom podle deníku Právo vrchní soud v Praze. Řád se odvolal k Nejvyššímu soudu. Podle cisterciáků je ohrožena rekonstrukce kláštera, do níž investovali zisk z lesů.

09:05

 

08:50

Malajsie zavřela 400 škol a školek kvůli toxickým látkám ve vzduchu. Celkem 75 dětí muselo být ošetřeno kvůli zvracení a problémům s dýcháním zřejmě způsobených neznámou chemikálií v ovzduší, přesná příčina ale dosud není známa. Informoval o tom dnes server BBC.

08:35

Americká zpravodajská komunita se domnívá, že severokorejský vůdce Kim Čong-un není připraven na jaderné odzbrojení. V pondělním rozhovoru v americké konzervativní televizi Fox News to prohlásil ředitel americké vojenské rozvědky DIA Robert Ashley.

Nejlepší evropská destinace roku 2019. To jsou Vysoké Tatry podle světoznámého průvodce Lonely Planet, který je líčí jako “divoký drsný kraj.”

A když už jsme u superlativů... Nejvýznamnější a největší v Evropě je fotografický festival, který každé léto ve francouzském Arles představuje na 50 výstav. Není náhodou, že letošní přehlídku otevírá 200 snímků Libuše Jarcovjákové.

A nejočekávanější? To je bezesporu lék proti Alzheimerově chorobě. Podaří se Martinovi Tolarovi a firmě Alzheon dovést výzkum do zdárného konce?

Investice do nemovitostí jinak - poutací hlavička.
Burza
Index PX
0,257%
1053,471056,18
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

51,2 miliardy korun

rozpůjčovaly banky na hypotékách za první čtyři měsíce. Je to o čtvrtinu méně než před rokem.

komerční článek

Komerční článek
Sponzorovaný obsah

Právě vyšlo:
ICT revue 6/2019

ICT revue 6/2019 Cover story: Bezpečnost na druhou. Řízení bezpečnostních informací a událostí se pro mnoho organizací stalo v současnosti nepostradatelnou...
Art
reklama