reklama
reklama
17:27

EU by mohla zablokovat vývoz vakcín do mimounijních zemí, pokud některý výrobce poruší své závazky. Počítá s tím návrh, který Evropská komise předloží v pátek. (ČTK)

17:16

Nový šéf německé banky Commerzbank chce zrušit 10 tisíc pracovních míst a zavřít stovky poboček. Oba kroky jsou součástí změny strategie banky. Jako první o věci dnes informovala německý list Handelsblatt.

16:57

Hygienici se zabývají možností, že za alarmující epidemickou situací na Trutnovsku by mohla být britská mutace. Nákaza se tam šíří nejrychleji v ČR. (ČTK)

16:39

Clubhouse: Můžete slyšet lidi a udržet si kontakt, má to šanci i po covidu, říká Mára

 

16:21

Po měsíci očkování vakcínami proti covidu-19 v Česku eviduje Státní ústav pro kontrolu léčiv 198 podezření na možné nežádoucí účinky vakcín. (ČTK)

16:05

Makléřské firmy Robinhood a Interactive Brokers omezily obchodování s akciemi GameStop a dalších firem, které se staly terčem masivní spekulace. (ČTK)

15:45

Sněhové podmínky na horách v ČR jsou stále dobré. Vzhledem k trvajícímu uzavření lyžařských středisek kvůli epidemii koronaviru to ale ocení jen běžkaři nebo turisté na skialpy či se sáňkami, jejichž pohyb na horách není omezen. (ČTK)

15:30

Nový šéf německé Commerzbank chce zrušit deset tisíc pracovních míst a zavřít stovky poboček. Je to součást změny strategie, uvedl list Handelsblatt.

15:15

Svědci, kteří dnes u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. (ČTK) Více o kauze Stoka zde.

15:00
14:45

Německá očkovací komise doporučila, aby se vakcína AstraZeneca podávala jen osobám ve věku 18-64 let. Není podle ní dost dat o účinnosti u seniorů. (ČTK)

14:30

Evropská pobočka WHO varovala, že je příliš brzy na to, aby se Evropa zbavila restrikcí přijatých v boji s koronavirem. Omezení by měla být podle šéfa evropské WHO Hanse Klugeho zachována navzdory tomu, že ve většině zemí regionu se epidemická situace zlepšuje. (ČTK)

14:15

Prezident Miloš Zeman se osobně zúčastní summitu prezidentů zemí visegrádské čtyřky. Konat by se měl v Polsku 9. a 10. února, Pražský hrad nyní čeká na potvrzení termínu z Polska. V Polsku se český prezident zároveň připojí na videokonferenční summit 17+1, na kterém budou země střední a východní Evropy jednat s Čínou. (ČTK)

14:00
14:00

Americkému řetězci McDonald's za čtvrté čtvrtletí klesl kvůli uzávěrám čistý zisk o 12 procent 1,4 miliardy dolarů (téměř 30 miliard Kč). (ČTK)

Dnes

Šlachta na cestě k politickému bankrotu

Komentář Petra Honzejka Robert Šlachta si může připsat jeden nevšední úspěch. Na desetibodové stupnici patosu získává název jeho politického hnutí Přísaha 11 bodů....
Téma dne / Top ženy Česka 2020
Výběr podle
Jaroslava Maška , šéfredaktora HN

Miliardář David Rusňák a začátky jeho podnikání nebyly jen zalité sluncem. Přečtěte si analytický text o tom, že jedna z jeho prvních firem nebyla tak úspěšná, jak občas prezentuje. Spíše naopak..

Začátky podnikání Radky Prokopové, jedné z nejúspěšnějších žen Česka, jsou naopak zcela jasné. Z Prahy se přestěhovala za svou láskou a dnešním manželem Františkem Fabičovicem do Břeclavi a spolu rozjeli Alcaplast.

Nový realitní fond na českém trhu, tentokrát zaměřený na starší nemovitosti k rekonstrukci, otvírá Omar Sattar. V realitní branži ostřílený manažer pracuje mimo jiné pro CPI PG miliardáře Radovana Vítka.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-1,893%
1055,771035,78
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

111,4 miliardy dolarů

jsou rekordní tržby Applu za poslední čtvrtletí loňského roku.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama