reklama
reklama
Téma dne / Víkend
19:30

Ruské ministerstvo zahraničí dnes rozhodlo o vyhoštění ukrajinského konzula Oleksandra Sosoňuka v Petrohradě kvůli aktivitám údajně neslučitelným s diplomatickým postavením. Diplomata v pátek krátce zadržela ruská tajná služba FSB. Ukrajina v reakci oznámila, že vyhostí jednoho ruského diplomata. (ČTK)

18:30

Bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini stane před soudem v případě zablokované lodi nevládní organizace Open Arms se zachráněnými utečenci. Předběžný soud dnes potvrdil obžalobu z omezování osobní svobody. Salvini opakovaně tvrdí, že rozhodnutí ohledně lodí nevládních organizací bylo přijaté celou vládou a tudíž za něj nenese osobní právní odpovědnost. První soudní stání bylo stanoveno na 15. září. (ČTK)

17:27

Británie držela minutu ticha k uctění památky prince Philipa, který zemřel minulý pátek ve svých 99 letech. Rakev s tělem manžela královny Alžběty II. je nyní v kapli svatého Jiří na hradě Windsor, kde se koná pohřební obřad. Toho se vzhledem k pandemii účastní jen 30 hostů, převážně členů rodiny. Tělo vévody z Edinburghu bude po konci ceremoniálu uloženo do královské hrobky. (ČTK)

16:28

 

15:33

"Děti, zamávejte tatínkovi, už mu to jede!" vyzývá žena své ratolesti v kresleném vtipu ultracynika Petra Urbana. Cynismus je v tom, že tatínek nestojí na peróně, ale se zjevně sebevražedným úmyslem leží na kolejích a odevzdaně hledí vstříc přijíždějícímu expresu. S českými komunisty je to teď podobné, píše v komentáři Petr Honzejk.

14:44

Předák ruské opozice Alexej Navalnyj, který od konce března drží hladovku ve vězení, čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Tvrdí to představitelé ruských lékařských odborů, kteří prozkoumali Navalného laboratorní výsledky. Lékaři však neměli možnost prozkoumat přímo Navalného zdravotní stav. (ČTK)

13:33

 

12:45

Británie se připravuje na pohřeb prince Philipa, vévody z Edinburghu. Podle Buckinghamského paláce bude při smutečním obřadu vzdán hold jeho "laskavosti, humoru a lidskosti". Manžel královny Alžběty II. zemřel minulý pátek ve věku 99 let. (ČTK)

11:40

 

10:45

ČR je za Andorrou a Černou Horou třetí nejpostiženější zemí podle poměrného počtu nakažených koronavirem. Posledních deset milionů přibylo za 14 dní. (ČTK)

09:45

V Kazachstánu přistála loď Sojuz MS-17, v níž se po půl roce z Mezinárodní vesmírné stanice vrátila americká astronautka a dva ruští kosmonauti. (ČTK)

09:20

Americké NASA vyrobí lunární přistávací modul pro příští let na Měsíc Muskova SpaceX. V soutěži porazila Bezosovu firmu Blue Origin. (ČTK)

16. 4. 2021 22:10

Koruna dnes stagnovala vůči oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si zachovala kurz 25,91 Kč/EUR a k americkému dolaru zůstala na 21,63 Kč/USD. (ČTK)

16. 4. 2021 21:40

Více než polovina kyperských pasů udělených za investice byla rozdána nezákonně, vyplývá to z předběžných výsledků vládní vyšetřovací komise. Kypr od roku 2013 umožňoval získat své občanství lidem, kteří investovali na ostrově alespoň dva miliony eur (asi 52 milionů korun). Kyperské, a tudíž evropské pasy dostali podle kritiků tohoto programu i lidé vyšetřovaní kvůli praní špinavých peněz či napojení na autoritářské vlády.

16. 4. 2021 21:20
Výběr podle
Silvie Houskové , Šéfeditorky iHned.cz

Znám lidi, kteří už jsou českou politikou tak unavení, že ji sledují jen přes satirické koláže TMBK neboli Tomáše Břínka. Obzvláště v této šílené době je to, co dělá neocenitelné.

Samozřejmě nejlepší by bylo sledovat to české panoptikum jen někde hezky z povzdálí na sluncem zalité terase se sklenkou vína v ruce. Ve které zemi si ale rekreační nemovitost pořídit? Zanalyzovali jsme pro vás rizika, Itálie propadla, Finsko září.

„Není nic tak přirozeného jako dýchání.“ Toto tvrzení dnes už pro mnoho lidí není zdaleka tak samozřejmé. Prošli covidem a problém s dechem mají ještě dlouho poté, co virus jejich tělo opustil. Dýchací obtíže ale dnes řeší i jinak zcela zdraví lidé, včetně sportovců.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,884%
1094,111103,78
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

13 tisíc korun

mají dostávat měsíčně stážisté během českého předsednictví v EU a přitom žít s bruselskými náklady.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama