reklama
reklama
15:15

Svědci, kteří dnes u Krajského soudu v Brně vypovídali v případu údajné korupce na radnici Brno-střed, popřeli, že by za zakázky někomu dávali úplatky. V takzvané kauze Stoka je obžalováno 11 lidí a dvě firmy včetně někdejšího politika za hnutí ANO Jiřího Švachuly. (ČTK) Více o kauze Stoka zde.

15:00
14:45

Německá očkovací komise doporučila, aby se vakcína AstraZeneca podávala jen osobám ve věku 18-64 let. Není podle ní dost dat o účinnosti u seniorů. (ČTK)

14:30

Evropská pobočka WHO varovala, že je příliš brzy na to, aby se Evropa zbavila restrikcí přijatých v boji s koronavirem. Omezení by měla být podle šéfa evropské WHO Hanse Klugeho zachována navzdory tomu, že ve většině zemí regionu se epidemická situace zlepšuje. (ČTK)

14:15

Prezident Miloš Zeman se osobně zúčastní summitu prezidentů zemí visegrádské čtyřky. Konat by se měl v Polsku 9. a 10. února, Pražský hrad nyní čeká na potvrzení termínu z Polska. V Polsku se český prezident zároveň připojí na videokonferenční summit 17+1, na kterém budou země střední a východní Evropy jednat s Čínou. (ČTK)

14:00
14:00

Americkému řetězci McDonald's za čtvrté čtvrtletí klesl kvůli uzávěrám čistý zisk o 12 procent 1,4 miliardy dolarů (téměř 30 miliard Kč). (ČTK)

13:45

Nemocnice v Praze termíny podání první dávky očkovací látky proti covidu-19 neruší. Některá očkovací místa ale neplánují termíny na začátek února vypisovat. Důvodem je nedostatek očkovací látky, kterou mají nemocnice k dispozici.(ČTK)

13:30

Bývalý prezident Klaus dostal od pražské hygieny pokutu 10 tisíc korun za vystoupení bez roušky před Obecním domem. Klaus podal proti rozhodnutí odpor. (ČTK)

13:15

Jednu oběť a přes 220 zraněných si vyžádaly středeční protivládní protesty v libanonském Tripolisu. Libanonci ve druhém největším městě země ve středu už třetí večer demonstrovali proti národnímu lockdownu, který vláda zavedla tento měsíc kvůli zhoršení epidemické situace. (ČTK)

13:00

Evropská komise vyšetřuje, zda americký výrobce cukrovinek Mondelez v EU neomezuje hospodářskou soutěž na trzích s čokoládou, sušenkami a kávou. Komise má podezření, že skupina Mondelez mohla omezovat paralelní obchod se svými produkty mezi některými členskými státy prostřednictvím jednostranných dohod a postupů (ČTK)

12:45

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. V posledním čtvrtletí byl nárůst o 175 pct., uvedla firma Kaspersky. (ČTK)

12:30

Ředitel a člen představenstva fotbalových Teplic Petr Hynek rezignuje na své funkce poté, co navštívil narozeninovou oslavu podnikatele a bývalého vlivného politika ČSSD Petra Bendy. Hynek svou účast na akci v teplickém hotelu, která znamenala porušení vládních nařízení proti šíření koronaviru, označil za chybu.(ČTK)

12:15
12:00

Vakcína Pfizer/BioNTech je podle svých výrobců účinná také proti britské a jihoafrické mutaci covidu-19. Zprávu se opírá o nerecenzovanou studii. (ČTK)

Dnes

Šlachta na cestě k politickému bankrotu

Komentář Petra Honzejka Robert Šlachta si může připsat jeden nevšední úspěch. Na desetibodové stupnici patosu získává název jeho politického hnutí Přísaha 11 bodů....
Téma dne / Top ženy Česka 2020
Výběr podle
Jaroslava Maška , šéfredaktora HN

Miliardář David Rusňák a začátky jeho podnikání nebyly jen zalité sluncem. Přečtěte si analytický text o tom, že jedna z jeho prvních firem nebyla tak úspěšná, jak občas prezentuje. Spíše naopak..

Začátky podnikání Radky Prokopové, jedné z nejúspěšnějších žen Česka, jsou naopak zcela jasné. Z Prahy se přestěhovala za svou láskou a dnešním manželem Františkem Fabičovicem do Břeclavi a spolu rozjeli Alcaplast.

Nový realitní fond na českém trhu, tentokrát zaměřený na starší nemovitosti k rekonstrukci, otvírá Omar Sattar. V realitní branži ostřílený manažer pracuje mimo jiné pro CPI PG miliardáře Radovana Vítka.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-1,893%
1055,771035,78
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

111,4 miliardy dolarů

jsou rekordní tržby Applu za poslední čtvrtletí loňského roku.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
reklama