reklama
reklama
14. 4. 2021 21:05

O zvýšení ošetřovného pro rodiče, kteří následkem epidemie koronaviru zůstali doma s dětmi kvůli zavřeným školám, rozhodne Senát příští středu. Určil to dnes organizační výbor horní komory. ČTK to oznámila senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

14. 4. 2021 20:49

Dlouholetý bulharský premiér Bojko Borisov dnes oznámil, že se nebude ucházet o další mandát v čele vlády. Jeho strana, která zvítězila v parlamentních volbách ze začátku dubna, navrhne do funkce předsedy vlády jiného kandidáta s „jednoznačnou orientací na Evropskou unii a NATO“, informovaly agentury DPA a Reuters.

14. 4. 2021 20:30

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

14. 4. 2021 20:10

Moneta Money Bank varuje před podvodnými e-maily, které z jejích klientů lákají přístupové údaje do internetového bankovnictví a k platebním kartám. Zabránila možnému zneužití údajů 448 zákazníků. Moneta to dnes sdělila ČTK.

14. 4. 2021 19:53

V areálu mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se otvírá zřejmě největší kuchyně firemního stravování v České republice. Využívat ji bude společnost Aramark, která ve Škodě Auto zajišťuje stravování pro zaměstnance. Novinářům to dnes řekl provozní ředitel společnosti Aramark Aleš Hertl. Výši investice, kterou financovala Škoda Auto, firma neuvedla.

14. 4. 2021 19:37

V Rakousku bude do konce týdne alespoň první dávkou naočkován každý třetí zájemce o vakcínu proti covidu-19. Řekl to dnes kancléř Sebastian Kurz. Očkování lidí starších 65 let bude v některých spolkových zemích brzy dokončeno, dodal lidovecký šéf rakouské vlády.

14. 4. 2021 19:20

České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. (ČTK)

14. 4. 2021 19:02

Vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí odletí do Moskvy, kde bude jednat o případných dodávkách vakcíny proti covidu-19 Sputnik V po jejím schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA).

14. 4. 2021 18:48

Generální ředitel energetické skupiny E.ON v ČR Martin Záklasník se rozhodl ke konci června skončit. Firmu vedl od poloviny roku 2017. Nahradí ho Němka Claudia Viohlová, dosavadní šéfka nákupu v mateřské společnosti E.ON SE. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Martina Slavíková.

14. 4. 2021 18:33

 

14. 4. 2021 18:18

Na krizové ošetřovné zavedené kvůli zavřeným školám zřejmě získá nárok širší okruh lidí. Sněmovna dnes zrychleně už v úvodním kole schválila novelu skupiny poslanců v čele se zákonodárci SPD, podle níž budou moci dávku čerpat také prarodiče a další příbuzní, byť s dítětem nežijí ve společné domácnosti. Rodiny by si díky změně mohly podle předkladatelů finančně polepšit. Předlohu nyní dostane k posouzení Senát.

14. 4. 2021 17:59

Prezident Miloš Zeman přijme ve čtvrtek odpoledne na zámku v Lánech sociálnědemokratického kandidáta na ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka. Informoval o tom mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Schůzka se uskuteční ve 13:00.

14. 4. 2021 17:44

Spojené státy pravděpodobně do konce týdne dokončí aplikaci prvních 200 milionů dávek vakcín proti covidu-19. Země se k dalšímu milníku ve své vakcinační kampani blíží za mírného růstu průměrného počtu nově zachycených nákaz koronavirem, který se dnes podle deníku The New York Times po delší době dostal nad 70 tisíc případů denně.

14. 4. 2021 17:27

Čtvrtletní výsledky hospodaření amerických bank JPMorgan Chase & Co. a Goldman Sachs vysoko překonaly očekávání. Zatímco JPMorgan, která je považována za barometr zdraví americké ekonomiky, v prvních třech měsících roku zvýšila čistý zisk téměř o 400 procent na 14,3 miliardy dolarů (bezmála 310 miliard korun), Goldman Sachs čistý zisk zvýšil skoro o 500 procent na 6,7 miliardy dolarů. 

14. 4. 2021 17:08

Slovensko již připravilo zásilku ruské vakcíny Sputnik V proti covidu-19 k posouzení v laboratoři v Maďarsku. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský. Krok souvisí se sporem Slovenska a ruským dodavatelem vakcíny ohledně zkoumání této očkovací látky v necertifikované slovenské laboratoři.

Výběr podle
Milana Mikulky , zástupce šéfredaktora HN

Vláda chystá novou daň na majitele solárních elektráren. Chce z nich dostat pět miliard korun ročně.

Josef Průša zvítězil v českém kole soutěže EY Podnikatel roku letos, Oliver Dlouhý loni. V rozhovoru pro HN úspěšní třicátníci popisují své zkušenosti s byznysem v covidové době a mluví o tom, proč nedají dopustit na Česko, či o neschopných úřadech.

Švédský oděvní gigant H&M začne prodávat trička, která ještě neexistují. Potisk na objednávku zajistí podnik na severu Čech.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
-0,568%
1101,541095,28
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

6 miliard korun ročně

by mohla přinést do českého rozpočtu globální firemní daň, kterou navrhuje Biden.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama