reklama
reklama
09:00

Japonec Hideki Macujama se stal prvním asijským vítězem golfového majoru Masters. Zelené sako si na hřišti v Augustě vybojoval díky celkovému skóre -10 a s náskokem rány před nováčkem v turnaji Američanem Willem Zalatorisem. (ČTK)

08:45
08:30

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 976 případů koronaviru, nejméně od neděle 13. září. Nižší než 1000 byl denní přírůstek naposledy 20. září. (ČTK)

08:15

Energetické úspory u veřejných budov se nedaří tak rychle, jak by bylo potřeba. Stát na ně neumí využít připravené peníze, zjistil NKÚ. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí zásadně nesouhlasí s interpretací některých závěrů z provedené kontroly NKÚ (ČTK)

08:00

Počet obětí koronavirové pandemie celosvětově přesáhl hranici tří milionů, uvádí agentura Reuters. Nákazu testy potvrdily u téměř 136 milionů lidí. (ČTK)

11. 4. 2021 22:02

Botanická zahrada v Troji, jejíž součástí je vinice, se po dlouhé době alespoň částečně otevře veřejnosti. Lockdown využila k výrazné přestavbě. Absence návštěvníků umožnila rozsáhlé stavební úpravy, které by za běžného provozu byly nerealizovatelné. Podívejte se, co se v zahradě změnilo. 

11. 4. 2021 21:27

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na dnešní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády.

Nechcete stres na dovolené? Zůstaňte v Česku, v zahraničí je riziko, radí Petříček

11. 4. 2021 21:21

Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo, zní slavný první zákon robotiky Isaaca Asimova. Robot „nesmí ublížit žádné osobě nebo zvířeti nebo je zastrašovat, ať už jako zbraň nebo za použití zbraně,“ tvrdí obchodní podmínky firmy Boston Dynamics. Přesto si nyní francouzská armáda pořídila od evropského distributora této firmy robotického psa Spota. A v rámci vojenských cvičení zkouší, jaké jsou možnosti jeho využití na bojišti.

11. 4. 2021 20:43

Spojení do voleb se Zelenými mělo ČSSD zvýšit šance, že se udrží ve sněmovně. Po víkendovém sjezdu ČSSD je však vznik levicové koalice spíše nepravděpodobný. „Hlavní zastánci naší volební spolupráce z vedení ČSSD odešli. Musíme se co nejdřív setkat a říct si, co dál,“ přiznává spolupředsedkyně Strany zelených Magdalena Davis.

11. 4. 2021 20:28

Fotbalisté Slavie zvítězili v 26. ligovém kole v derby nad Spartou 2:0 a výrazně se přiblížili k obhajobě titulu. V Edenu v závěru první půle otevřel skóre Tomáš Holeš a v 81. minutě přidal pojistku střídají Stanislav Tecl. "Červenobílí" vedou tabulku před pražským rivalem už o 17 bodů, i když Letenští mají dvě utkání k dobru.

11. 4. 2021 20:10
11. 4. 2021 19:40

Zatímco většina škol v zemi bude ve třídách vyučovat pouze testované žáky, aby zabránila nekontrolovatelnému šíření pandemie covidu-19, ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl, že pro jejich děti protiepidemická pravidla neplatí. Před několika dny napsal rodičům žáků dopis, podle nějž se nemusí nechat otestovat.

11. 4. 2021 19:10
11. 4. 2021 18:45

Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) dává svá doporučení ministru zdravotnictví pozdě. Není to úplně chyba, ale vláda tomu musí dát jiná pravidla. Dnes to řekl premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném projevu na sociálních sítích. Řekl to v souvislosti s tím, že vláda původně 6. dubna schválila od nadcházejícího pondělí možnost setkávání deseti lidí uvnitř a 20 lidí venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) však v pátek oznámil, že na základě nesouhlasu MeSES navrhne vládě zpřísnit pravidlo pro setkávání na dva lidi venku i uvnitř.

11. 4. 2021 18:20

Voliči v Kyrgyzstánu v dnešním referendu podle očekávání schválili ústavní změny, jež rozšíří pravomoci prezidenta a umožní současné hlavě státu Sadyru Žaparovovi opětné zvolení do dalšího funkčního období. Podle předběžných údajů zveřejněných ústřední volební komisí po sečtení téměř 90 procent hlasů úpravu základního zákona země podpořilo skoro 80 procent hlasujících. (ČTK)

Výběr podle
Luboše Kreče , zástupce šéfredaktora HN

Jak to bude s pátou fyzikální silou a dostanou za její objev vědci Nobelovku?

Šéfka lékového ústavu v rozhovoru pro Hospodářské noviny vysvětluje, jak je to se Sputnikem a proč jej ještě nemůžeme používat.

Blíží se uzávěrka daňových přiznání a jsme pro vás připravili praktickou eknihu, kde vám poradíme, jak na zisky z akciových příjmu.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,337%
1088,161091,83
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

5 miliard ročně.

Tolik si vláda slibuje z nové daně, kdy se chystá „zatočit“ s majiteli solárních elektráren.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama