reklama
reklama
Téma dne / Nejúspěšnější články týdne
12:00

Dotazník kvůli dostavbě elektrárny v Dukovanech měla dle Zemana dostat i čínská firma. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší bude cena, řekl v rozhovoru pro Blesk.cz.

11:34

Prezident Miloš Zeman věděl o chystaném odvolání ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) dříve, než se informace objevila v médiích. V rozhovoru pro server Blesk.cz dnes uvedl, že se o chystaném kroku dozvěděl patrně v neděli, zdroj informace neprozradil. Blatný se o svém odvolání dověděl v úterý večer od premiéra Andreje Babiše (ANO), předtím o tom média celý den spekulovala.

11:10

Ukrajinská armáda hlásí dalšího zabitého vojáka v bojích na východě země. Británie a USA podle Raaba vyzvaly Rusko ke zmírnění napětí.

11:06

Zdravotníci v sobotu aplikovali 27 979 dávek vakcíny proti covidu, nejvíc od začátku očkování o víkendovém dni. Celkem lidé dostali 2 068 878 dávek.

10:40

V nemocnicích je podle dat ministerstva zdravotnictví nejméně pacientů s onemocněním covid-19 od 27. prosince. V sobotu jich bylo hospitalizovaných 5271, z toho 1220 bylo ve vážném stavu. Naproti tomu přibylo v sobotu v Česku o 40 víc potvrzených nákaz než před týdnem, laboratoře jich zaznamenaly 2198. Zhoršilo se také zjednodušené reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy, stouplo z 0,76 na 0,9, vyšší bylo naposledy 18. března.

10:05

Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci února meziročně vzrostla o 7,8 procenta na 123 400 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen je poslední dva roky zhruba stejné. Počet volných dostupných bytů v nabídce developerů na konci února meziročně klesl o 4,2 procenta na 4598. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte, které má ČTK k dispozici.

09:10

Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci února meziročně vzrostla o 7,8 procenta na 123.400 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen je poslední dva roky zhruba stejné. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte. (ČTK)

10. 4. 2021 22:42

Před sedmi lety začala celou Evropu ve větší míře sužovat období sucha a horka. Podle studie britských a českých vědců jsou tyto vlny veder nejsilnější za poslední více než dva tisíce let. Odborníci z britské Cambridgeské univerzity a Akademie věd ČR k tomuto závěru došli na základě výzkumu letokruhů v kmenech dubů na českém a bavorském území.

10. 4. 2021 22:10

Snídaně na prosluněné terase s výhledem na pláž, v pozadí šumí moře. Přibývá Čechů, kteří chtějí výjevy typické pro letní dovolené zažívat častěji a poohlížejí se po nemovitostech v zahraničí. V době pandemie zájem ještě zesílil, k nejvyhledávanějším destinacím patří Chorvatsko nebo Španělsko.

10. 4. 2021 21:43

Divadelníci nechtějí změnu v čele ministerstva kultury, v otevřených dopisech to píší premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, pod jehož stranu úřad spadá. Asociace nezávislých divadel ČR, která sdružuje na šest desítek nezávislých scén, pokládá případnou změnu ministra kultury v době pandemické krize za hazard a změnu by vnímala jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti. Podle médií by měl současný ministr kultury Lubomír Zaorálek vystřídat ministra zahraničí Tomáše Petříčka a do čela ministerstva kultury nastoupit poslanec a náchodský starosta Jan Birke.

10. 4. 2021 21:19

Dokument Netflixu Podmáznuté přijímačky se věnuje případu, ve kterém se desítky dětí bohatých bílých rodičů dostaly na prestižní americké univerzity podvodem. “Hlavní postavou kauzy je Rick Singer, který se vydával za takzvaného přípravkového kouče a snažil se protlačit děti na vysoké školy, aniž by měly v přijímacích řízeních ty nejlepší výsledky,” říká filmový kritik Kamil Fila.

 

10. 4. 2021 20:47

Učitelé v základních uměleckých školách (ZUŠ) se od pondělí budou muset jednou týdně testovat antigenními testy na koronavirus. Pro žáky to platit nebude. Zatímco mladší děti podstoupí testy v základní škole, starší budou moct chodit na hru na hudební nástroj i bez testu. Žádné testy od státu základní umělecké školy nedostanou, ředitelé musí testování zaměstnanců zajistit sami. (ČTK)

10. 4. 2021 20:20

Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes v Indonésii zabilo jednoho člověka a poničilo domy v několika městech. Ohnisko zemětřesení se nacházelo v blízkosti ostrova Jáva a podle místních médií byly otřesy cítit i na Bali. Vlna tsunami podle úřadů nehrozí. Napsala o tom agentura Reuters.

10. 4. 2021 19:50

Podomácku vyrobené roušky se staly symbolem první vlny koronavirové epidemie. Nakonec ale byly doma vyrobené roušky vládami označeny za nevyhovující, protože podle nich nedokážou dostatečně zabránit šíření viru. Vědci z amerického Národního institutu standardů a technologií (NIST) a vědeckého institutu při Smithsonianském muzeu ale přišli s tím, že bavlněné roušky efektivní jsou.

Pohledy na bavlněné flanelové (vlevo) a polyesterové obličejové masky shora, vyfotografované pomocí rastrovacího elektronového mikroskopu. Měřítka na obrázcích jsou 250 mikrometrů.

10. 4. 2021 19:43

Pohřeb zesnulého prince Philipa, manžela britské královny Alžběty II., se bude konat v sobotu 17. dubna. Informovala o tom britská média s odvoláním na informace poskytnuté dnes Buckinghamským palácem. Vévoda z Edinburghu zemřel ve věku 99 let v pátek na zámku Windsor. (ČTK)

Před 1 hod

Když Rusko máchá šavlemi, něco chce

Glosa Adama Černého Tisíce vojáků mířící k rusko-ukrajinské hranici, množící se zásahy ostřelovačů a propaganda varující Kyjev, že za agresivitu by mohl zaplatit...
Výběr podle
Jana Kubity , redaktora a komentátora HN

Patříme k Východu, nebo k Západu? Říkáme o sobě, že jsme zemí ve střední Evropě, protože odpověď na tuhle otázku neznáme? Nebo proto, že se bojíme, že by odpověď byla až příliš nepříjemná?

Lze srovnávat Petra Kellnera s Tomášem Baťou? Oba vybudovali globálně úspěšný byznys, oba zemřeli ve věku 56 let při leteckém neštěstí... Odpověď můžete najít v tomto velmi zajímavém rozhovoru s Gabrielou Končitíkovou.

Možná nejsme tak docela mrtví, když umřeme. "Studie ukázala, že se při umírání může srdeční aktivita po zastavení dokonce znovu obnovit," píše David Busta v tomto svém, poněkud děsivém článku.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,337%
1088,161091,83
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

2,5 milionu dávek

Sputniku V si zajistilo Bavorsko. A to i přesto, že ruské vakcíně chybí povolení od EMA.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama