reklama
reklama
17:25

Smartwings dnes po téměř dvou letech znovu vypravily v běžném provozu letadlo Boeing 737 MAX 8. Před dnešním letem do Malagy dopravce letadlo podle požadavků upravil a ve středu s ním úspěšně provedl ověřovací let. Do léta chce letecká společnost postupně nasadit i zbylých šest těchto letounů. (ČTK)

17:20

Koruna dnes k euru ztratila dalších 16 haléřů na 26,18 korun za euro, projevují se obavy z covidové uzávěry země. Vůči dolaru mírně posílila na 21,42 korun za dolar. (ČTK)

17:08
16:52

Praktičtí lékaři, kteří se od března zapojí do očkování proti covidu-19, budou moci očkovat i rizikové lidi mladší 70 let, řekla koordinátorka Kateřina Baťhová. (ČTK)

16:45

Uvězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou. (ČTK)

16:45

Testování z trusu zvířat prokázalo koronavirus u dvou lvů indických a gorilího samce Richarda, oznámila pražská zoo. Příznaky mají zatím velmi mírné. (ČTK)

16:34

Podpora podnikatelů postižených opatřeními proti koronaviru, se zdvojnásobí na 1000 korun denně, pokud jejich tržby klesly minimálně o 50 procent. (ČTK)

16:29

Několik členských států EU informovalo Brusel o pokusech podvodných firem prodat vládám celkem 900 milionů dávek vakcín proti covidu-19 v hodnotě 12,7 miliardy eur (271,7 miliardy korun). (Reuters/ČTK)

16:17

Dvě roušky jsou horší než jedna, respirátor chrání, ale musí být dobře upevněn, jinak jeho účinnost klesá. Nové nařízení vlády není šťastné, říká Vladimír Ždímal, vedoucí Oddělení chemie a fyziky aerosolů Akademie věd ČR.

16:08

Úřad manhattanského prokurátora Cyruse Vance se dostal k finančním záznamům bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. S odvoláním na nejmenované zdroje obeznámené se záležitostí o tom informuje televize CNN

16:05

Muž z filmu V síti u ústeckého soudu uvedl, že si myslel, že komunikuje s dívkami ve věku 16 let. Protagonistky se vydávaly za dvanáctileté. (ČTK)

15:52

Prezident Miloš Zeman a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se na dnešní schůzce shodli, že v rámci zpřísňování opatření proti šíření pandemie není možné uzavřít průmysl a průmyslové podniky. Po schůzce to novinářům řekla Schillerová. (ČTK)

15:50

Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka a jeho syn ode dneška nemají povolený vstup na půdu Spojených států. Oznámil to šéf americké diplomacie Antony Blinken, který proti Trnkovi a jeho synovi použil loňský zákon o ministerstvu zahraničí a zahraničních operacích. (ČTK)

15:45

Horní komora podpořila senátorskou novelu o volbách do sněmovny, která počítá se zachováním 14 krajů a proporčním rozdělením poslaneckých mandátů. (ČTK)

15:40

Zástupci akademické obce a Senátu dnes v pražské Nerudově ulici připomněli 73. výročí pochodu studentů za svobodu a demokracii na Pražský hrad 25. února 1948. (ČTK)

Dnes

Riskantní půvab firemních dluhopisů

Komentář Martina Dočekala Investiční skupina Arca Investments − 15,5 miliardy korun ve směnkách. Módní skupina C2H Michala Mičky − minimálně 400 milionů korun...
Výběr podle
Milana Mikulky , vedoucího ekonomického zpravodajství HN

Největší rozruch v českých byznysových kruzích od začátku týdne vzbuzuje vyjednávání ČEZ s Vodafonem. Ve hře je, že by českým státem ovládaná energetická skupina koupila třetího největšího operátora na tuzemském trhu. Pokud by k transakci došlo, mohla by se pohybovat mezi 30 až 40 miliardami korun.

Německá vláda chce, aby domácí firmy hlídaly dodržování lidských práv i u svých zahraničních dodavatelů. Pokud by záměr prošel přes parlament, má se týkat firem, které mají víc jak tisíc zaměstnanců. Na podobném opatření pracuje i Evropská komise.

Když definitivně končí Google Play Music, kolega Otakar Schön se pustil do porovnání hudebních streamovacích služeb.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
1,046%
1042,161053,06
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

4 miliardy korun denně

Na tolik by mohl stát vyjít tvrdý lockdown.

Speciály HN
Sponzorovaný obsah
Art
reklama