reklama
reklama
15:30

Indonésii, Malajsii a dalších asijských zemích začal dnes společnými modlitbami muslimský postní měsíc ramadán. Zatímco v loňském roce zůstaly mešity kvůli šíření koronaviru uzavřené, letos do nich mají věřící při dodržování společenských rozestupů přístup. (ČTK)

15:15

"Agenda Evrospké unie spadá pod premiéra, a tak to zůstane," řekl předseda vlády Andrej Babiš (ANO) serveru Lidovky.cz k výrokům ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který prozatím odmítl nastoupit na ministerstvo zahraničí. O pravomocích ministra zahraničí nechce jednat.

15:00
14:45

Vláda by měla o prodloužení programu Antivirus podle MPSV jednat v pondělí. Sněmovna dostala také kompromisní návrh kurzarbeitu, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Maláčová. (ČTK)

14:30

Americké úřady FDA a CDC doporučily pozastavit očkování vakcínou firmy J&J proti covidu-19 kvůli vyšetření zpráv o krevních sraženinách. (ČTK)

14:15

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyjádřila obavy, že situace po únorovém převratu v Barmě spěje k velkému ozbrojenému konfliktu, jako byla například válka v Sýrii. Při demonstracích proti vojenské vládě, která se 1. února chopila moci, zahynuly již stovky lidí. (ČTK)

14:00
13:45

Ředitelem Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci se stal Vytečka. Agentura již pomáhá s vyjednáním smlouvy s Filipínami a Severní Makedonií. (ČTK)

13:30

Několik set praktických lékařů zatím nedostalo pro své pacienty žádnou vakcínu proti covidu-19, uvedl jejich předseda Šonka. Praktici očkují od března. (ČTK)

13:15

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. (ČTK)

13:00
12:45

Německo ve středu ukončí stálé hraniční kontroly s Českou republikou, které zavedlo 14. února kvůli vážné epidemické situaci v Česku. Český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka dnes řekl ČTK, že českou diplomacii o tom informovali zástupci německého ministerstva vnitra. (ČTK)

12:30

Šéf NATO vyzval Rusko, aby přestalo shromažďovat jednotky u ukrajinských hranic. Aliance podle něj zvažuje další možnosti, jak podpořit Ukrajinu. (ČTK)

12:15

USA posílí svůj kontingent v Německu o 500 vojáků, nyní jich tam mají 35 tisíc. Německá ministryně obrany to označila za symbol spojenectví s USA. (ČTK)

12:00

Důvěra investorů v německou ekonomiku v dubnu podle institutu ZEW nečekaně klesla. Obavy ze přísnění omezení pohybu snížily soukromou spotřebu. (ČTK)

Výběr podle
Milana Mikulky , zástupce šéfredaktora HN

Vláda chystá novou daň na majitele solárních elektráren. Chce z nich dostat pět miliard korun ročně.

Josef Průša zvítězil v českém kole soutěže EY Podnikatel roku letos, Oliver Dlouhý loni. V rozhovoru pro HN úspěšní třicátníci popisují své zkušenosti s byznysem v covidové době a mluví o tom, proč nedají dopustit na Česko, či o neschopných úřadech.

Švédský oděvní gigant H&M začne prodávat trička, která ještě neexistují. Potisk na objednávku zajistí podnik na severu Čech.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,425%
1091,831096,47
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

2,5 miliardy

Na takové tržby cílí Bonami, plánuje vlastní výrobu a vyráží na Balkán i do Pobaltí.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama