reklama
reklama
16:15

Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat vypovězení smlouvy. Filip se na tiskové konferenci současně ohradil proti komentářům ohledně požadavku komunistů na vznik banky ve vlastnictví státu, nejde podle něj o nemožný plán. (ČTK)

16:00
15:45

Podíl lidí nad 80 let mezi úmrtími a hospitalizacemi s covidem-19 klesá. Očkují se už téměř čtvrt roku, u mladších vakcíny zatím větší vliv nemají. (ČTK)

15:30

Indonésii, Malajsii a dalších asijských zemích začal dnes společnými modlitbami muslimský postní měsíc ramadán. Zatímco v loňském roce zůstaly mešity kvůli šíření koronaviru uzavřené, letos do nich mají věřící při dodržování společenských rozestupů přístup. (ČTK)

15:15

"Agenda Evropské unie spadá pod premiéra, a tak to zůstane," řekl předseda vlády Andrej Babiš (ANO) serveru Lidovky.cz k výrokům ministra kultury Lubomíra Zaorálka, který prozatím odmítl nastoupit na ministerstvo zahraničí. O pravomocích ministra zahraničí nechce jednat.

15:00
14:45

Vláda by měla o prodloužení programu Antivirus podle MPSV jednat v pondělí. Sněmovna dostala také kompromisní návrh kurzarbeitu, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Maláčová. (ČTK)

14:30

Americké úřady FDA a CDC doporučily pozastavit očkování vakcínou firmy J&J proti covidu-19 kvůli vyšetření zpráv o krevních sraženinách. (ČTK)

14:15

Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová dnes vyjádřila obavy, že situace po únorovém převratu v Barmě spěje k velkému ozbrojenému konfliktu, jako byla například válka v Sýrii. Při demonstracích proti vojenské vládě, která se 1. února chopila moci, zahynuly již stovky lidí. (ČTK)

14:00
13:45

Ředitelem Agentury pro mezivládní obrannou spolupráci se stal Vytečka. Agentura již pomáhá s vyjednáním smlouvy s Filipínami a Severní Makedonií. (ČTK)

13:30

Několik set praktických lékařů zatím nedostalo pro své pacienty žádnou vakcínu proti covidu-19, uvedl jejich předseda Šonka. Praktici očkují od března. (ČTK)

13:15

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. (ČTK)

13:00
12:45

Německo ve středu ukončí stálé hraniční kontroly s Českou republikou, které zavedlo 14. února kvůli vážné epidemické situaci v Česku. Český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka dnes řekl ČTK, že českou diplomacii o tom informovali zástupci německého ministerstva vnitra. (ČTK)

Výběr podle
Milana Mikulky , zástupce šéfredaktora HN

Vláda chystá novou daň na majitele solárních elektráren. Chce z nich dostat pět miliard korun ročně.

Josef Průša zvítězil v českém kole soutěže EY Podnikatel roku letos, Oliver Dlouhý loni. V rozhovoru pro HN úspěšní třicátníci popisují své zkušenosti s byznysem v covidové době a mluví o tom, proč nedají dopustit na Česko, či o neschopných úřadech.

Švédský oděvní gigant H&M začne prodávat trička, která ještě neexistují. Potisk na objednávku zajistí podnik na severu Čech.

Lepší den s HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity. Sedmičku si můžete objednat zde.

Burza
Index PX
0,425%
1091,831096,47
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

2,5 miliardy

Na takové tržby cílí Bonami, plánuje vlastní výrobu a vyráží na Balkán i do Pobaltí.

Sponzorovaný obsah
Art
reklama